İçeriğe Yönlendir

Mavi Ekran Hatası Hakkında

Emre Öğüt

Recommended Posts

Emre Öğüt

c33a1c7494565a614bf94cfedb0295c4.jpg

48b3bea72780eaebe339ef70a110305e.jpg

5d855f5e739f3173b3ee016873354605.jpg

Bilgisayar mavi ekran hatası veriyor HDD sağlam ram sağlam ekran kartı sağlam test ettim kimi Zaman format atarken veriyor şimdi format attım stabil bir şekilde çalışırkende bu hatayı veriyor

Bu mavi ekran hatasını vermesinin sebebi nedir ve çözümü nedir:)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kesinlikle ekran kartı sorunu.. ekran kartı sağlam diyorsanız eğer sürücü sorunu vardır.. Sürücüleri güncelleyin.Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Kesinlikle ekran kartı sorunu.. ekran kartı sağlam diyorsanız eğer sürücü sorunu vardır.. Sürücüleri güncelleyin.Geçmiş olsun.

ekran kartında değil bu pc arkadaşımın ben onun ekran kartını kendiminkine taktım şuan onun pc de benim ekran kartı var kendi ramlarımı de taktım gene bende bir sorun yok aynı şekilde kendi hdd mi taktım gene bu sorunu çıkartıyor

Ben işlemcide diye düşünüyorum ram e biraz yüklenince pc hemen mavi ekran geliyor

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

ekran kartında değil bu pc arkadaşımın ben onun ekran kartını kendiminkine taktım şuan onun pc de benim ekran kartı var kendi ramlarımı de taktım gene bende bir sorun yok aynı şekilde kendi hdd mi taktım gene bu sorunu çıkartıyor

Emre kardeşim bu ekran kartı sürücüsünden kaynaklı bir hata. Nereye neyi taktığını bilmem :) Sürücüleri iz kalmayacak şekilde silip tekrar güncel sürücü yüklenirse sorunun çok büyük ihtimalle ortadan kalkar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Emre kardeşim bu ekran kartı sürücüsünden kaynaklı bir hata. Nereye neyi taktığını bilmem :) Sürücüleri iz kalmayacak şekilde silip tekrar güncel sürücü yüklenirse sorunun çok büyük ihtimalle ortadan kalkar.

Ayhan abi valla ben pek anlam veremedim bu işe :) farklı ekran kartlarına rağmen pc bu hatayı veriyor şimdi ekran kartını iptal edecem bakalım nolacak
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Hard diskin dosya sistemi bozulmus hard diskini degis bilgisayarin deneyin vermez bi daha muhtemelen mavi ekran

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ayhan abi valla ben pek anlam veremedim bu işe :) farklı ekran kartlarına rağmen pc bu hatayı veriyor şimdi ekran kartını iptal edecem bakalım nolacak

Sürücü sorunu büyük ihtimalle. Aynı chipsetli kartlarda aynı sorunu yaşarsın. Bu dosya kritik bir dosya. Zarar görmüş demek ki.. Nvlddmkm.sys..

Hard diskin dosya sistemi bozulmus hard diskini degis bilgisayarin deneyin vermez bi daha muhtemelen mavi ekran

Nvlddmkm.sys bu dosya ne zamandan beri hdd ile alakalı acaba.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Ekran kartını çıkarttım gene mavi hata verdi şimdi Ayhan abinin dediklerini yapacağım son çare [emoji14]

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Ekran kartını çıkarttım gene mavi hata verdi şimdi Ayhan abinin dediklerini yapacağım son çare [emoji14]

Kolay gelsin Emrecim

[emoji5]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaslar, ekran kartı sürücüsü olamaz zira format atarken hata vermez bu durumda. Sizin sorununuz ram ve disk le alakali olmali. Disk degisimi sonrasi tekrardan format atildi mi? Ram ler saglamsa anakartta da sorun olabilir. Düşük bir ihtimalle power supply i da değiştirin. Enerji saglayamiyor da olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Salih İpek

işlemci yüksek ihtimal, işlemci ve ramden geliyor bu sorunlar...onlar kontrol edilirse çözüm olabilir, 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Arkadaslar, ekran kartı sürücüsü olamaz zira format atarken hata vermez bu durumda. Sizin sorununuz ram ve disk le alakali olmali. Disk degisimi sonrasi tekrardan format atildi mi? Ram ler saglamsa anakartta da sorun olabilir. Düşük bir ihtimalle power supply i da değiştirin. Enerji saglayamiyor da olabilir.

kendi hdd im doluydu o yüzden taktım mavi ekran verdi ama sonra format atmadım ramlar sağlam..

Yorum bağlantısı
Salih İpek

başka bir işlemci ile deneyebilirseniz bir şeyler ortaya çıkar sanırım. 

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

laptopumun mentese tamirinden sonra mavi ekran hatasi vermeye basladi.ne yapmaliyim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

laptopumun mentese tamirinden sonra mavi ekran hatasi vermeye basladi.ne yapmaliyim

En basitinden, format atmayı denediniz mi?

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Bence bu kesinlikle ekran kartı sürücüsü sorunu.Bu tür hatalarla bayağı karşılaşmışımdır,hepsinde de güncel driver ile sorunu çözmüşüzdür.Tabiki ekran kartı sağlam ise..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Ram hatasıda olabilir.

Hdd sorunlu olabilir.

Ekran kartı ve anakart sorunuda olabilir.

Deneme imkanı var ise ram ve hdd denenmelidir.

Ayrıca ısınma sorunu var ise ekran kartı sorunu ihtimali çogalır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...