İçeriğe Yönlendir

215/55/16 Ebat Hangi Lastiği Almak Mantıklı ?

Erhan Güler

Recommended Posts

Mahmut Yurt

F/P olarak Dunlop ve Toyo yumuşak hamurlu sessiz ve tutunması iyi lastiklerdir. Ben şuan aracımda Conti CPC 5 kullanıyorum, kuru zeminde performansı iyi  ancak  yağışlı havalarda tutunması çok iyi değil araç 3. vitesde bile patinaja düşebiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş
(düzenlendi)

ben 195/50/15 lastik alırken çok araştırdım goodyear egp de karar kılmıştım. Ben araştırır iken continental  ile arada kalmıştım ve doğru bir karar vermişim bu kış anladım bunu  :good1: ama ne yalan söyliyim en çok goodyear baktım conti ile aynı sayılırdı fiyatı

tarihinde Ramazan Altıntaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Ben de 205 almanızı öneririm . Araç dinamiklerini çok fazla etkilemez. Petlas için; kışlıklar oldukça iyi ama yazlıkların yağmur performansı oldukça kötü. Kuru yolda sıkıntı yok. Good year ve Conti gayet güzel bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Lassa impetrus Revo 2 aldım 6 aydır kullanıyorum Çok memnunum. oldukça da sessiz 66 DB ayrıca yağmur performansı da oldukça iyi.

66db çok iyiymiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

66db çok iyiymiş.

Kesinlikle Eski Lastiklerim Michelin primacy hp idi 71 Db idi bu daha sessiz ondan.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

205 55 r16 michelin primacy hp3 adac testinde 1. Sirada ama kullanici yorumlarina bakmak gerekli bu zamana kadar hep conti kullandim memnun kaldim suandako aracimda michelin energy saver+ greenx takili . Rally yapmadığım içinde bana yetiyor ama testlerde baya gerilerde 9.sirada olmasi lazim. Adac testlerine göz gezdirin mutlaka

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Koç

Goodyer hem yazlık hem kışlık.Kışlıkları ankara kışında mamak ta tek geçerim tecrübeyle sabit.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alperen Artam

Yaklaşık 1 ay önce 4 tane Falken aldık 215/65/r16 dört mevsim lastik gayet sağlam basıyor ıslak zeminde harika tavsiye ederim hatta dükkan sahibi Goodyear bayisi olduğu halde kendi aracında(2015 Duster 4x4) bizzat aynı lastiği gördüm :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Yaklaşık 1 ay önce 4 tane Falken aldık 215/65/r16 dört mevsim lastik gayet sağlam basıyor ıslak zeminde harika tavsiye ederim hatta dükkan sahibi Goodyear bayisi olduğu halde kendi aracında(2015 Duster 4x4) bizzat aynı lastiği gördüm :)

Katılıyorum geçen hafta aldığım falkenlerle bugün bardaktan boşanan yağmurda cc 110 la yer yer su birikintileri mevcut yolda etiket değerine (A) yakışan bi performans vardı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Aynı başlığı geçen hafta açayım mı yoksa birine karar verip alayımmı derken geçen cumartesi Falkene evet dedim.Yorumlar çok olumlu yumuşak bir lastik ikisi arasinda kaldığım diger marka dunlop oldu.Onu da merak etmiyor değilim.Ama Falken tam bir fiyat performans lastiği.

Falken hakkında genel değerlendirmenizi alabilir miyim ? Sessizlik, yol tutuş, konfor... ?

Ben o hatayı yaptım , 205e düştüm , virajlarda bariz fark etti yol tutuş olarak. O yüzden ben kesinlikle 215 ile devam edeceğim.[/

Psikolojik olmasın? :)

F3.5 titanyum 205/55 R16 ile geliyor. Dediğiniz gibi olsa ford böyle bir hata yapmış olurdu.

Hocam psikolojik değil. Benim araç 215 ebat ile gelmişti. 205e düşünce 215'in kıymetini daha iyi anladım. Kesinlikle 205e düşmeyi düşünmüyorum.

Ya da marka değiştiğinden fark hissedilmiştir.

Aynı marka aynı model hocam.

+1

şuanda kullanıyorum. :yes:

bende 6-7 ay önce 4 lastik yeniledim. goodyear ile conti arasında kaldım. yorumları okudum vs. daha öncedende sürekli conti kullandığım için conti 5 serisi aldım. ben yıllardır conti kullanan biri olarak memnunum. benim ebatta 215/55/16. 4 lastik tuzluya mal oldu ama sonuçta lastik önemli. arabanın candamarı fren ve lastik. millet aksesuara dünya para harcıyor. bence lastik önemli. uzun lafın kısası conti tavsiye ederim

Conti hakkındaki genel değerlendirmeniz nasıl olur ? Yol tutuş, konfor vs. ?

Lassa impetrus Revo 2 aldım 6 aydır kullanıyorum Çok memnunum. oldukça da sessiz 66 DB ayrıca yağmur performansı da oldukça iyi.

Hocam 350 tl fiyatı var açıkçası değerleri itibariyle benim de dikkatimi çeken bir lastik. Ama 350 tl biraz fazla diye düşünüyorum.

F/P olarak Dunlop ve Toyo yumuşak hamurlu sessiz ve tutunması iyi lastiklerdir. Ben şuan aracımda Conti CPC 5 kullanıyorum, kuru zeminde performansı iyi  ancak  yağışlı havalarda tutunması çok iyi değil araç 3. vitesde bile patinaja düşebiliyor.

Kullanıcı yorumları gerçekten de önemli, açık yüreklilikle lastikle ilgili yaşadığınız sıkıntıyı yazmışsınız, tebrik ederim. Bazı kişiler aldığı malın kusurlarını görmezden gelebiliyorlar. Dunlop açıkçası şuan kafama yatan lastikler arasında ilk sırada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Erhan bey Falkenin etiket değerlerini bi inceleyin ıslak zemin A,yakıt C ve ses 69 fiyatına göre bu değerler yeterli zaten.Nette kullanıcı yorumları da genel olarak olumlu.Ben de almadan önce dolmuş taksici bi arkadaşımın ve forumda birkaç uyemizin tavsiyesi ile aldım gayet memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Bugün yazlıkları taktırmak için gittiğimde yazlık lastiklerimin durumunu sordum eğer olumsuz konuşsaydılar direk Dunlop FM800 taktıracaktım. Adamlar baktı ölçtü gayet iyi olduğunu söylediler. Ölçtüklerinde 6mm çıktı diş derinliği. Lastiklerim 2013 12.hafta üretimi. Bu seneyi de bu lastiklerle devirip artık önümüzdeki sene mart gibi yeni lastik almaya karar verdim doğal olarak. Seneye de alternatifler artar iyice. Yorumları sürekli takip edeceğim ve ona göre yeni lastikte karar kılacağım. Yorum yapan herkese çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Bugün yazlıkları taktırmak için gittiğimde yazlık lastiklerimin durumunu sordum eğer olumsuz konuşsaydılar direk Dunlop FM800 taktıracaktım. Adamlar baktı ölçtü gayet iyi olduğunu söylediler. Ölçtüklerinde 6mm çıktı diş derinliği. Lastiklerim 2013 12.hafta üretimi. Bu seneyi de bu lastiklerle devirip artık önümüzdeki sene mart gibi yeni lastik almaya karar verdim doğal olarak. Seneye de alternatifler artar iyice. Yorumları sürekli takip edeceğim ve ona göre yeni lastikte karar kılacağım. Yorum yapan herkese çok teşekkürler.

Bana da gittiğim ikinci lastikçi aynı şeyleri söylemişti diş derinliği iyi falan ama iki ay sonra hava tutmamaya ve uğultu artmaya başladı çare Falken oldu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...