İçeriğe Yönlendir

215/55/16 Ebat Hangi Lastiği Almak Mantıklı ?

Erhan Güler

Recommended Posts

Erhan Güler

215/55/16 ölçülerinde yazlık lastik almayı planlıyorum. Kafamda deli sorular :) Bir aklım bir lastiğe 300 tl verilir mi 190 tl'ye al petlas kullan,bir aklımda lastik bu en kalitelisi hangisiyse onu al diyor.Aldığım fiyatlar ve kafamdaki lastikler şunlar :

1) Conti CPC5 93v 2016 üretimi 337.5 TL sökme takma dahil değil

2) Goodyear EFG Performance 93v 2015 üretimi 285 TL sökme takma dahil

3) Dunlop sp sport FM800 93v 2015-2016 üretimi net değil 250 TL sökme takma dahil

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4) Toyo Proxes cf2 93v 2015 üretimi -210 tl sökme takma dahil

5) Petlas PT515 93v 2016 üretimi 200 tl sökme takma dahil

6) Falken Ze914ec 93V 2015-2016 üretimi 200 tl sökme takma dahil

Şuan kışlık goodyear ug8 kullanıyorum, yazlıklar  Goodyear EFG Performance ama bitmek üzere... Tekrardan aynı lastiği mi alsam , contiyi çok methediyorlar onu mu alsam , yoksa ucuza kaçıp petlas mı taksam.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum,önerilere açığım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

toyo .. gizli kahramandır yola zamk gibi yapışııyor test sonuçları ile ispatlı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

geçen bir arkadaş vardı link atmıştı er300 175 liraydı petlas alacağınıza düşünebilirsiniz  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Köse

Oluyorsa 215 yerine 205 alın bence. Muazzam fiyat farkı var.

Ben yazlıklarım eskiyince 205/55/16 düşünüyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Canberk Eken
(düzenlendi)

cpc5- eg performance ikilemi arasında uzun araştırma ve yorumlardan sonra kararımı contiden yana vermiştim. Şu anki aracımda da petlasın hem yazlık hem kışlığı vardı. Kışlıklarından memnun olmakla birlikte yazlıkları için aynı düşüncede değilim.

Bu arada ciddi bir kaza geçirmiş biri olarak bir lastiğe --- lira verilir mi diyen aklınızı dinlemeyin derim

tarihinde Canberk eken tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

2,5 sene önce bu listeye bakarak lastik seçimi yaptım ve Goodyear EFG Performance almıştım. Çok memnun değilim 10 üzerinden 7 ancak veririm tekrar almayıda düşünmem gibi. Tamamen tüketici puanlaması ile oluşuyor fikir vermesi açısından inceleyebilirsin. Burdaki listede forumda takdir edilen ama bana göre oldukça pahalı  ve F/P lastiği olmayan conti 5 pek sevilmemiş görünüyor....http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre-Type/Passenger-Car-Summer-Premium-Touring-Tyres/

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

İncelemelerde cpc5 efg performance gibi lastiklerin baya gerisinde görünüyor. Bir de eski modeli hakkında çok olumsuz görüş var.

geçen bir arkadaş vardı link atmıştı er300 175 liraydı petlas alacağınıza düşünebilirsiniz  :)

Bridgestone düşünmüyorum hocam. 215 ebat olanları da 350 civarı.

Oluyorsa 215 yerine 205 alın bence. Muazzam fiyat farkı var.

Ben yazlıklarım eskiyince 205/55/16 düşünüyorum.

Ben o hatayı yaptım , 205e düştüm , virajlarda bariz fark etti yol tutuş olarak. O yüzden ben kesinlikle 215 ile devam edeceğim.

Goodyeara bri daha bulaşmakmı tövbe

Ya aslında goodyeardan herhangi bir memnuniyetsizliğim de yok ama biraz erken bitti gibi. Yol tutuş , frenleme falan iyi. Memnun olmadığım tek şey kasislerden geçerken aşırı hissettiriyor. Sessizlik olarak da cpc2 kullanmıştım , evet ondan sessiz ama yol sesi almıyor anlamına gelmiyor.

Ben kendi aracım için kumho aldım, ayrıca 205 yanak daha ucuzdur.

215 alacağım hocam. Kumho da düşündüğüm bir marka değil.

cpc5- eg performance ikilemi arasında uzun araştırma ve yorumlardan sonra kararımı contiden yana vermiştim. Şu anki aracımda da petlasın hem yazlık hem kışlığı vardı. Kışlıklarından memnun olmakla birlikte yazlıkları için aynı düşüncede değilim.

Bu arada ciddi bir kaza geçirmiş biri olarak bir lastiğe --- lira verilir mi diyen aklınızı dinlemeyin derim

Haklısınız sonuçta can taşıyoruz. Conti cpc5 hakkındaki yorumlarınız nedir?

Yorum bağlantısı
Misafir

Bid senede sifirladi lastik kabak gibi cikti yazin islak zeminde 0 petlas al goodyeara bulasma conti al keyfine bak

Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Haklısınız sonuçta can taşıyoruz. Conti cpc5 hakkındaki yorumlarınız nedir?

İşte onu alamadan kazayı yapmıştım, o yüzden tecrübe etme imkanı bulamadım. Ama uzunca bir süre resmi testler olsun, yabancı dergilerin testi olsun, hem bizim hem yabancı forumlar olsun cpc5e kesin olarak karar vermiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Bir de sonradan aklıma gelen Pirelli P7 BLUE var. 350 tl civarına bulunabiliyor.

Yorum bağlantısı
Eser Yıldırım

Conti iyidir ama biraz fiyat yüksek kalıyor-Bridgestone yol sesi alıyor (benim kullandığım öyleydi seri hatırlamıyorum )

Toyo güzeldir ama biraz çabuk bitebilir o da yumuşak hamur olmasından dolayı ama yol tutuşu iyidir.Fiyatı da makuldür

Kumho bir dönem kullandım memnun kaldım.

Petlas da iyidir hemde fiyat olarak da makuldür diğerlerine göre ve yerli malı  ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Bir de sonradan aklıma gelen Pirelli P7 BLUE var. 350 tl civarına bulunabiliyor.

Aynı başlığı geçen hafta açayım mı yoksa birine karar verip alayımmı derken geçen cumartesi Falkene evet dedim.Yorumlar çok olumlu yumuşak bir lastik ikisi arasinda kaldığım diger marka dunlop oldu.Onu da merak etmiyor değilim.Ama Falken tam bir fiyat performans lastiği.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Çakır

baska forumlardan takip etigim kadariyla petlas hakkinda olumlu goruslerde var olumsuz goruslerde ...ben olumlu tarafindan bakip petlas aldim hic sikayetim yok ....yalniz aldiktan sonra 1000 km yaptim .....

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Ben o hatayı yaptım , 205e düştüm , virajlarda bariz fark etti yol tutuş olarak. O yüzden ben kesinlikle 215 ile devam edeceğim.[/

Psikolojik olmasın? :)

F3.5 titanyum 205/55 R16 ile geliyor. Dediğiniz gibi olsa ford böyle bir hata yapmış olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Köse

Ya da marka değiştiğinden fark hissedilmiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

205 e düşürürseniz biraz daha makul fiyatlar çıkar. 205 goodyear performance kullanıyorum memnunum. Lastiğe fazla para verilmez kısmını düşünmeyin bence. Eğer bütçeniz yetiyorsa continental alın kafanız rahat olsun. 1-conti 2-good year öneririm yazlık için. Yan sanayi işine girmeyin derim, bir kez tecrübe ettim dahada girmem o işe.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

+1

şuanda kullanıyorum. :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Çekiç

bende 6-7 ay önce 4 lastik yeniledim. goodyear ile conti arasında kaldım. yorumları okudum vs. daha öncedende sürekli conti kullandığım için conti 5 serisi aldım. ben yıllardır conti kullanan biri olarak memnunum. benim ebatta 215/55/16. 4 lastik tuzluya mal oldu ama sonuçta lastik önemli. arabanın candamarı fren ve lastik. millet aksesuara dünya para harcıyor. bence lastik önemli. uzun lafın kısası conti tavsiye ederim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

205/55/16 ölçüsünü yaklaşık 9 yıldır Goodyear markası ile kullanıyorum,3.seri lastiklerimi geçen yıl aldım.Goodyear beni hiç bir zaman yanıltmadı.

Yorum bağlantısı
Misafir

Lassa impetrus Revo 2 aldım 6 aydır kullanıyorum Çok memnunum. oldukça da sessiz 66 DB ayrıca yağmur performansı da oldukça iyi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...