İçeriğe Yönlendir

Çözülemeyen Yağ Kaçağı

İlke Demir
Çözüme git İlke Demir tarafından,

Recommended Posts

İlke Demir

Sanayiden 1500-2000 TL fiyat verdiler. Yetkili servis indirimsiz 1200-1300 TL dedi ama araç yaş indirimi ve kampanyalarla 825'e hallettik. Dediğim gibi zamanlama ve tahrik kayışları yağlanmamış olsa 250-300 civarı bir fiyata da yapılırdı.  Sabah bıraktım akşam aldım ve indirimler böyle devam ederse tekrar yetkili servise döneceğim. Yıllık bakımı gelmedi ama ona da 250 TL indirimli fiyat verdiler ki bence uygun. Zaten Ekim 2015 gibi o fiyatlara sanayide yaptırmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mevlüt Altuntaş
(düzenlendi)

Sanayiden 1500-2000 TL fiyat verdiler. Yetkili servis indirimsiz 1200-1300 TL dedi ama araç yaş indirimi ve kampanyalarla 825'e hallettik. Dediğim gibi zamanlama ve tahrik kayışları yağlanmamış olsa 250-300 civarı bir fiyata da yapılırdı.  Sabah bıraktım akşam aldım ve indirimler böyle devam ederse tekrar yetkili servise döneceğim. Yıllık bakımı gelmedi ama ona da 250 TL indirimli fiyat verdiler ki bence uygun. Zaten Ekim 2015 gibi o fiyatlara sanayide yaptırmıştım.

bilmediğimden soruyorum aynı dertle muzdarip olduğum için yüksek bi rakam yazınca gözüm korktu. EKSANTRİK MİLİ neden değişti aşındığı için mi zamanlama ve tahrik kayışları nerde bulunuyor ki yağ olmuş. 

tarihinde Mevlüt Altuntaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muammer Yılmaz

Gayet fiyat uygun geldi bana. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
İlke Demir

Mevlüt bey, eksantirik mili değişmedi o mile bağlı keçeler değişti. Eksantirik mili ucu,keçesi ve trigerler aynı kapalı ortamda olduğundan zannımca motordaki yağ keçelerden kaçmış ve trigere bulaşmış ve yıpratmış. Sırf triger değişimi bugün en az 300 TL zaten. Üst kapak contası orjinali 150 TL civarı. Durduk yere ortaya çıkan her masraf araç sahibi için bir külfet oluyor ama biniyorsak da yaptırmamız şart. Fiyat normal diyorum ben de (825 TL) Dediğim gibi Yetkili Servisten de memnun kaldım. İnşallah bir daha sıkıntı olmaz. Sizin sıkıntınız da benzer olabilir ama aynı olmayabilir, aynı masrafı çıkartacak diye bir şey yok o yüzden siz de bizi bilgilendirirseniz seviniriz.

Gayet fiyat uygun geldi bana. Geçmiş olsun.

Teşekkürler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun

yağlanmış triger kayışı risk taşımakta idi

Yorum bağlantısı
Mevlüt Altuntaş

Mevlüt bey, eksantirik mili değişmedi o mile bağlı keçeler değişti. Eksantirik mili ucu,keçesi ve trigerler aynı kapalı ortamda olduğundan zannımca motordaki yağ keçelerden kaçmış ve trigere bulaşmış ve yıpratmış. Sırf triger değişimi bugün en az 300 TL zaten. Üst kapak contası orjinali 150 TL civarı. Durduk yere ortaya çıkan her masraf araç sahibi için bir külfet oluyor ama biniyorsak da yaptırmamız şart. Fiyat normal diyorum ben de (825 TL) Dediğim gibi Yetkili Servisten de memnun kaldım. İnşallah bir daha sıkıntı olmaz. Sizin sıkıntınız da benzer olabilir ama aynı olmayabilir, aynı masrafı çıkartacak diye bir şey yok o yüzden siz de bizi bilgilendirirseniz seviniriz.

Teşekkürler...

Anladım ilke bey. teşekkürler bilgilendirmeniz için. fırsat bulup gidemedim. gideceğim en yakın zamanda burdan bende bilgilendirmesini yapacağım. 

Yorum bağlantısı
Ozan Kılıçaslan

ben de tam bu konuyu arıyordum benim de bir sıkıntım var enjektörlerin olduğu terde yağ var ve motor soğutma suyu eksiliyor. Bugün özel servise gittim ve bana üst takım contaları değişecek dedi ve trigeri de her ihtimale karşı değişelim dedi.

Parçacının verdiği fiyat

triger 175

conta takımı 225

silindir kapak contası 100

Parçacı bunlar orijinal dedi ancak internette baktım  400 küsür diyor acaba benim sorduğum gerçekten orijinal değil de 1 kalite yerli mi?

http://www.yedekparcaford.com/?urun-4970-focus-takim-conta-1-6-tdci-2006-2008-erling

Yorum bağlantısı
İlke Demir

geçmiş olsun

yağlanmış triger kayışı risk taşımakta idi

teşekkürler, aynısını servisten de söylediler, triger komple değişince cüzdan üzüldü ama kafa rahatladı.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Yusuf Atalan

Aynı sorun bende de var. Dün üst kapak contası ve 5 küçük conta daha değişti. Ama usta emin değil yine kaçak olabilir diyor.  Geçenlerde başka ustalara götürdüm bu kaçak kesmez dediler kronik miş. Birkaç gün binip bakacağız kedecekmi diye. Ayrıca mazot kaçağı da var dediler ama emin değiller. Motor üst tü arka taraf enjektör tarafı yağ içinde. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...