İçeriğe Yönlendir

Yüksek Devirde Beyaz Duman

Yigit Özdal

Recommended Posts

Yigit Özdal

Aracım ile işe giderken iki gündür araç bayırda cıkarken beyaz duman cıkıyor sıkıştırınca 5 saniye felan sonra sorun yok araç hava yapıyor vak vakta sıkıntı var o yaparmı ustam o yapar dedi

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Beyaz duman turbo ya da turbo hortumunu düşündürtür. Dediğiniz sebepte neden olabilir.

Yorum bağlantısı
Yigit Özdal

Jonta kaçırıyor olmasın aman hocam haa

jonta kacırıyor derken

Beyaz duman turbo ya da turbo hortumunu düşündürtür. Dediğiniz sebepte neden olabilir.

hocam araç rölantide sarsıntı yapıyor gittiğimde hava yapıyor araç vak vak hortumu değişecek dediler vak vak hortumu 230 tl yan sanayisi değiştirmedim cıkma bulurum belki diye sonra duman sıkıntısı oldu gittim hava yaptıgından olur dedi ama cok fazla cıkıyor duman 5 saniye sürüyor gazdan ayagımı ceksem bile devam ediyor
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yigit Özdal

Sorunu çözemedim hala kayseriden avanosa giderken yine beyaz duman attı fakat yüksek devirde değil mesela ısıkta kalktım direk 2 ve 3 vitese taktım arac kendimi toplarken arkadan beyaz duman cıktı arkadası aradım arkamdan geliyordu dumanın videosunu cek diye ama kesildi bana dediği duman egzozdan değil alt kısımdan geliyormuş çok şaşırdım turboya baktırdım sıkıntı yok dedi conta mı diye kontrol ettirdim ondada sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Vak vak pompadan beyaz duman olmaz, ateşleme tam olmadığında olur beyaz duman, yada biryerlerde mazot kaçağı var, alttan biryerden geldiğine göre motor yakıt hattına bir bakın, kaçak varsa püsküren mazot egzosta falan geliyorsa buharlaşır duman yapar, önce yüzeysel bakmak lazım, masrafsız kolay.... enjektör geri dönüş hortumlarına bakın, hava filtresini kutusuyla sökün ve enjektörlere bakın (motor sıcakken bak), etrafı ıslaksa mazot kaçağı olabilir, geri dönüş oringlerinden kaçak olduğunda şoförün önünde öncamın oradan hafif beyaz duman gelir, buharlaşan mazotun dumanı, bu durumda içeri çiğ mazot kokusuda gelir, önce bunları kontrol et...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yigit Özdal

Vak vak pompadan beyaz duman olmaz, ateşleme tam olmadığında olur beyaz duman, yada biryerlerde mazot kaçağı var, alttan biryerden geldiğine göre motor yakıt hattına bir bakın, kaçak varsa püsküren mazot egzosta falan geliyorsa buharlaşır duman yapar, önce yüzeysel bakmak lazım, masrafsız kolay.... enjektör geri dönüş hortumlarına bakın, hava filtresini kutusuyla sökün ve enjektörlere bakın (motor sıcakken bak), etrafı ıslaksa mazot kaçağı olabilir, geri dönüş oringlerinden kaçak olduğunda şoförün önünde öncamın oradan hafif beyaz duman gelir, buharlaşan mazotun dumanı, bu durumda içeri çiğ mazot kokusuda gelir, önce bunları kontrol et...

hocam koku yok basıma bı kere geldi bu olay arac bir gün sanayide kaldı sabahları titremeli calısıyor sonra kesiliyor ama bulamıyorlar
Yorum bağlantısı
Yigit Özdal

Çekiş problemi var şuanda turbo hissettirmiyor bazen bazende hiç bişey yokmuş gibi gidiyor yakıtta artış oldu sanayiye her gittiğimde bişey yok diyorlar yolluyorlar 2 senedir bindiğim araç sesi değişse fark ederim ama sorunu bulan olmadı turboya bakıyorlar bişey yok diyolar bilgisayar bağlıyorlar ateşlene bujisi arızası cıkıyor bu sebeb olmaz tarzında konusma oluyor bende yaptırmıyorum artık her cumartesi işten cıkıp sanayiye gitmekten sıkıldım

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...