İçeriğe Yönlendir

Mondeo 1.6 Ecoboost Selective' Mi Titanium' Mu ?

Gökhan Tekdemir

Recommended Posts

Gökhan Tekdemir

Merhaba arkadaşlar,

Mevcut 2011 model citroen c4 II 1.6HDI aracımı 0 km aldım ve 4.5 yıldır kullanıyorum şu an 60.000km oldu, aslında aracımın hiçbir sorunu yok ama artık sıkılmaya başladım ve üzerine 10-15 koyarak ne alabilirim diye araştırırken mondeo 1.6 ecoboost' un doğru bir seçim olduğunu düşündüm. Alacağım araçta benim için en önemli konu sessizlik ve yalıtım, c4 bu konuda kesinlikle iyi değil. Sessiz çalışması nedeniyle 1.6 ecoboost benzinli motor düşünüyorum. Mevcut dizel aracım aslında oldukça ekonomik ş.içi 6-6.5lt ş.dışı 4.5-5lt yakıyor ve 1.6 ecoboost motor mondeo daha fazla tüketecek biliyorum ama yılda ortalama 12000km yaptığımı düşündüğümde benzinli motor seçeneği mantıksız değil.

Bütçem 50-55.000TL civarında, duruma göre biraz daha şartları zorlayabilirim. Bu rakamlarda 2011-2012 1.6 ecoboost titanium ve az sayıda selective mondeolar var. Aslında selective kesinlikle aklımda olan araç ama 18" lastik/jant' ın, kabin içi sessizlik, trim sesleri ve konfor konusunda negatif etki yaratmasından endişe ediyorum. Bulunduğum ilde en sık kullandığım yollar parke taş döşeme ve uzun yolda stabilize yolların durumunu da düşünürsek bu konu oldukça önem arz ediyor.

Konu hakkında görüşlerinizi rica ediyorum, özellikle her iki aracı kullanmış arkadaşların yorumları benim için çok önemli.      

Yorum bağlantısı
Misafir

Mumkun mertebe bulunabılıyor ise kesinlikle Selective olmalı ama maddi olarak olmuyorsa da titanium iyibir seçenek olucakdır. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Sellectivede tek derdiniz jant ise emin olun o jantları verip yerine 17 jant lastik alabilirsiniz .hatta bunu için üstüne para verip takaslayacak kişiler bile olabilir.

Sellective kesinlikle çok daha göze ve konfora hitap ediyor eğer bütçeniz el veriyorsa fazla donanımdan zarar gelmez.

Bunların dışında dizel araçtan benzinliye geçeceğiniz için her ne kadar az yol yapıyorum deseniz bile bir süre sonra benzine verdiğiniz para gözünüze batmaya başlayacak emin olabilirsiniz.

Diğer türlü mondeo sizi her türlü tatmin edecektir.

Yorum bağlantısı
Misafir

Forumda selective konularina gozatin. Yasanan sanssizliklar var. Size denk gelme ihtimaline de bakin. Herseye raziyim derseniz Selective size konforun taninda lüksü getirir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
(düzenlendi)

XklvO6.png

Bu donanımlara ek olarak teknopaket ve sunroof ek olarak seçilebiliyor.

Bulabilirseniz sunrooflu bir tane almanızı öneririm. Tekno paket denk gelme olasılığı çok düşük çünkü.

Forumda selective konularina gozatin. Yasanan sanssizliklar var. Size denk gelme ihtimaline de bakin. Herseye raziyim derseniz Selective size konforun taninda lüksü getirir.

Saygilarimla.

Selective sadece bir donanım paketi. Selective ile ilgili yaşanan problemden çok ecoboost ile yaşanan problemler mevcut. 

Aşırı dikkatli kullanılması gereken bir motor ve soğutma suyu problemlerine karşı toleransı neredeyse yok. Bunun yanında temiz ve bakımlısı bulunur. Yağ su kontrolleri ve düzenli bakımlarla kullanılırsa 1.6 atmosferik tüketim değeri ile 2.0 ecoboost ile gezilebiliyor.

tarihinde Saim Ulaş Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

XklvO6.png

Bu donanımlara ek olarak teknopaket ve sunroof ek olarak seçilebiliyor.

Bulabilirseniz sunrooflu bir tane almanızı öneririm. Tekno paket denk gelme olasılığı çok düşük çünkü.

Selective sadece bir donanım paketi. Selective ile ilgili yaşanan problemden çok ecoboost ile yaşanan problemler mevcut.

Aşırı dikkatli kullanılması gereken bir motor ve soğutma suyu problemlerine karşı toleransı neredeyse yok. Bunun yanında temiz ve bakımlısı bulunur. Yağ su kontrolleri ve düzenli bakımlarla kullanılırsa 1.6 atmosferik tüketim değeri ile 2.0 ecoboost ile gezilebiliyor.

Duzeltme icin tesekkurler. Ecoboost olacakti selective kismi.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Öncelikle hayırlı olsun şimdiden diyeyim şu ana kadar rahat 15 den fazla mondeo alıp sattım 1.6 benzinli 2.0 tdci otomatik bir çok donanım ve motor seçeneklerini kullandım

1.6 ecoboost motor c-maxta kullanmıştım ve kugada kullanmıştım az çok bilgi sahibiyim.

mondeo alınacaksa özellikle selective alıcaksınız ve tercihen beyaz renk sunroof bide ici taba olursa tadından yenmez

titanium ile selective arasında ses yalıtım farkıda var bilginiz olsun şu anda benim mondeo 2.0 tdci otomatik selective aracım var 2011 makyajlı kasa 18 jantlar benide rahatsız ediyor etmiyor değil ama görünüş yol tutuşu bunları unutturuyor ama eger konfor ağırlıklı düşünüyorsanız 17 jant ile orijinal takas edersiniz üste para bile alırsınız.

1.6 ecoboost motora gelicek olursak sakin kullanımda şehir içi 10lt nin altında yakmaz seri ve dip gaz kullanımlarda bu rakam 13-15lt arası gidip gelir ama performans olarak sizi tatmin eder her konuda imkan varsa 2011 makyajlı kasa 2.0tdci selective otomatik bakın derim bütçeyi az daha zorluyarak hem satışı rahat hemde yakıt olarak sizi üzmez 60-70 arası temizliğine göre 2011 bi rahat selective araç bulabilirsin

saygılar

Yorum bağlantısı
Gökhan Tekdemir
(düzenlendi)

Ecoboost motorda hortum yırtılması sonucu motor yakanlar olmuş. Bu ve benzer sorunların olma olasılığı düşüktür sanırım. Buna rağmen araçta böyle bir problem varsa veya daha önce oluşmuşsa, satınalma öncesi yapılacak servis kontrollerinde anlaşılır diye tahmin ediyorum.

Araştırdığım kadarı ile standart kullanımda 1.6 ecoboost motorların sorun çıkarma oranları yüksek değil yanılıyor muyum?

Diğer bir alternatif olarak 1.6tdci titanium donanımda düşünebilirim, fiyatı benzinli selective ile aynı sayılır. Donanım seviyesi ise benim için yeterli tek çekincem km düşürme ihtimali dizel seçenekte daha fazla. Geçen hafta galeride 1.6 dizel mondeo vardı 38000km diyor ama direksiyon simidi, vites topuzu gibi detaylar 138000km gibi duruyordu.

tarihinde Gökhan Tekdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...