İçeriğe Yönlendir

Kaza Sonrası Tazminat Miktarı?

Nadir Açıkbaş

Recommended Posts

Nadir Açıkbaş

14 ağustos 2015 de trafik kazasında sol ayak bileğim kırılmıştı, görevim esnasındaki kazada %100 haklıyım raporlarla sabit.(ayrıca ifademde şikayetçi olduğumu uzlaşmak istemediğimi söyledim o dava sonuçlandı). Karşı tarafın sigortasına forumumuzdan olsun başka yerlerden olsun araştırmalarım sonucu hasar danışmanlık şirketleri değil de bir avukata vekalet vererek tazminat davası açtım. Her kafadan bir ses çıkıyor duruşmamın açıldığı mahkeme özel kalemini tanıyorum der ki ''abi ben yıllardır bu mahkemede çalışıyorum 10.000 lira üzerinde tazminat alanı görmedim''  avukatım der ki ''%5-%7 aralığında raporun çıkar o da 50.000-60.000 lira civarı'' der birkaç duyan hasar danışmanlık şirketi çalışanları da ''avukatın ya bilmiyor ya da sana doğruyu söylemiyor senin kazanda 80.000 lira alırız'' diyor. 

Benim sol ayak bileğime iki adet vida takıldı ameliyat eden dr. larım  kontrollerde 1 yıl-1.5 yıl kalacak akabinde de kemiğe kaynamışsa ömür boyu kalacak kaynamamışsa çıkarırız diyor. Memurum 3 ay+20 gün heyet raporlu idim. bu tür davalarda maaş gelirin de önemli diyorlar maaş bordrom 3630 lira.

Yahu ben 10 bin gibi bir rakam mı alırım,50-60 bin gibi mi yoksa 80 bin gibi bir tazminat mı alırım bir türlü çözemedim bu iş hakkında bilgisi olanlar beni aydınlatırsa çok sevinirim teşekkürler.

Bu arada bugün karşı taraf 5 bin lira ödeyelim davayı kapatalım demiş aramış avukatımı o da kabul etmemiş ben de haklısın dedim.

aaa_1024_x_768.jpg

ayrıca artık eskisi gibi hiç koşamıyorum ayak parmaklarımı bükemiyorum bunu yazmayı unuttum

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

Çok geçmiş olsun sağlığınıza bir an önce kavuşursunuz inşallah :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Çok geçmiş olsun sağlığınıza bir an önce kavuşursunuz inşallah :(

teşekkür ederim iyiyim çok şükür 6 aralık 2015 den bu yana çalışıyorum

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Çok çok geçmiş olsun Allah şifalar versin.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

İnşallah şifa bulursunuz. Ayrıca hakkınızı arıyor oluşunuzdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Örnek bir davranış olduğuna inanıyorum. Sonucu buradan paylaşırsanız sevinirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir

Bi polis arkadasta benzer bi durumdan 50 bin civarı almıştı. Yüzde ... işlev kaybı raporu vardı sanırım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Geçmiş olsun, keşke hiç olmamış olsa ama kader diyelim. Hakkınızı sonuna kadar arayın, sizi çok mağdur etmişler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İşlev kaybı var sizde. Kalıcı ise daha yüksek tazminat alınır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Benzer bir durumda tazminat odeyen taraftaydim, rapor %5-7 cikarsa tahmin ediyorum maddi + manevi tazminat 50K civarinda olacaktir, davanizi da bu sekilde actiginizi tahmin ediyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Allah acil şifa versin. insan hayatı sağlını böyle ucuza kapatmaya çalışıyorlarya tav oluyorum haaa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun. Doğru rakam, kesin sakatlık raporundan sonra hesaplanır diye tahmin ediyorum.

Koşamayışınız, sakatlık mı, kireçleme mi. Doktorlar ne diyor.

Bende, benzer bir dava var, 50 bin lira ile açılmıştı. Yarın gelişmesini kontrol edeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Geçmiş olsun. Doğru rakam, kesin sakatlık raporundan sonra hesaplanır diye tahmin ediyorum.

Koşamayışınız, sakatlık mı, kireçleme mi. Doktorlar ne diyor.

Bende, benzer bir dava var, 50 bin lira ile açılmıştı. Yarın gelişmesini kontrol edeceğim.

Mehmet bey doktorum yürüyüş önermişti bol miktarda yürüyorum kireçlenme sıfır denebilir dedi geçen ay ki kontrolümde,işte böyleyken bile koşamıyorum.Bahsettiğiniz dava gelişimini bekliyorum abi teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

İnşallah şifa bulursunuz. Ayrıca hakkınızı arıyor oluşunuzdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Örnek bir davranış olduğuna inanıyorum. Sonucu buradan paylaşırsanız sevinirim.

tamam paylaşırım gelişmeleri

Yorum bağlantısı
Batuhan Vural

Geçmiş Olsun Abim

Benim Babamda 2015 Haziran Ayında İş Kazası Geçirdidi Sağ Bacağı Diz Altından Kopmle Kırıldıdı 35 Tane Vida Ve Platin Var Az Topallıyor Doktor 2-3 Sene İçinde Eskiye Dönersin Dedidi..

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Çok geçmiş olsun..Bir an önce daha da iyileşmiş olmanızı umuyorum..Davayı da en haklı şekilde en yüksek tazminatla kazanırsınız inşallah..

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun. Acil şifalar. "Net şu kadar alırsınız" demek bence yanlış olur. Mahkeme sürecinin sonuçlanmasını bekleyeceksiniz sanırım.

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

Benzer bir durumda tazminat odeyen taraftaydim, rapor %5-7 cikarsa tahmin ediyorum maddi + manevi tazminat 50K civarinda olacaktir, davanizi da bu sekilde actiginizi tahmin ediyorum..

Tazminatı sizmi ödediniz yoksa sigortamı merak ettimde

Yorum bağlantısı
Misafir

Çok geçmiş olsun evet platin takılan yerde bir hareket kısıtlılığı olur bu normal bir durum benimde boynumda 2 tane titanyum protez var boynum sağa ve sola tam dönmüyor, yapacak birşey yok malesef dert etmeyin fazla.

bDE8BV.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bende 2000 yılında kaza geçirdim. Vuran taraf %100 kusurluydu. Benim bilekten kolum kırılmıştı. Şimdi hala 6 tane vida ve platin var. O dönem bize hiç kimse bir şey demedi. Bizimde hiç aklımıza bile gelmedi hakkımızı aramak belki de bişeyler olurdu. Benimde kolum eskisi gibi randımanlı değil ve sürekli ağrıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...