İçeriğe Yönlendir

Ka - Koltuk Kenarındaki Plastik Kısımlar

Doğa Torpil

Recommended Posts

Doğa Torpil

8Merhaba,

Aracımın ufak tefek sorunlarını sırasıyla düzeltmekteyim.

Koltuk kenarlarındaki katlanır mekanizmayı örten plastik kısımlar aracımı aldığımda yerinde yoktu. (Hani küçük hafif oval plastik parça, tüm plastik kısım değil)

Öncelikle yerine yenisini araştırdım ama bu parça sanırım önemsenmiyor o yüzden bulamadım.

Yerine kendim yapmak istiyorum sizce nasıl yapabilirim?

Elimde kırık dikiz aynamı onardığım çelik macunu denilen bej rengi macun var. Kalıp oluşturup bundan imal etsem nasıl olur?

Ya da İzmir'de bunun çıkmasını bulabileceğim bir yer var mıdır?

Ne önerirsiniz? :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fiber macunu ile yapılabilir. . çelik macun değil. ancak orjinali bile çoğunda düşüyor gidiyor... başka çözüm bakmalı derim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sözkonus olan parça bu değil. altta olan kapak. oturma bölümünde yanda

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

sözkonus olan parça bu değil. altta olan kapak. oturma bölümünde yanda

Koltuk kenarı katlanmayı sağlayan parça denmiş abi?

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Yok Sani bey , anladığım kadarıyla Doğa bey koltuğun alt dış tarafında bulunan plastik parçadan bahsediyor.

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

Yok Sani bey , anladığım kadarıyla Doğa bey koltuğun alt dış tarafında bulunan plastik parçadan bahsediyor.

Evet Sani Bey, Gurur Bey'in söylediği gibi alt tarafta kalan plastik kısımdan bahsediyorum. O olmadığı zaman estetik olarak çok kötü duruyor.

Yine de elimdeki imkanlarla deneyip kalıp yapmaya çalışacağım. Neticeleri fotoğraflarıyla paylaşırım. :)

Cevaplar için çok teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Doğa bey dediğiniz gibi pek önemsenmeyen bir parça olduğundan dolayı belki araba hurdalıklarındaki bir ford ka dan temin edebilirsiniz öyle bir imkanınız varsa.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Habire düştüğü için bir çözüm bulana kadar bagaja koydum ben de o parçayı.Ebayda var birkaç parçayla beraber getirtirseniz ucuza gelir

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

Musa bey, ebay linki verebilir misiniz? Ya da be diye aratmak lazım? Ben bulamadım da, çok makbule geçer :)

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Bu arada bu satıcı Ka cenneti ne ararsanız var :) 2-3 ürün bir arada söyleyin Kargo ucuza gelsin .

Yorum bağlantısı
Doğuş Yılmaz

Bu lanet parça bi ben de düşmüyormuş demek ki :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...