İçeriğe Yönlendir

Ka - Hareket Halinde Tekleme

Ahmet Bilir

Recommended Posts

Ahmet Bilir

arkadaşlar herkese iyi günler öncelikle 

Aracım 2001 collection 1,3 araba hareket halinde iken ayağımızı gazdan çekince motor tekleme yapıyor sonra düzeliyor, birde zorlama olursa örneğin düşük devir de 2 vites e geçişte, yokuş çıkarken devir düşmesine bağlı olarak yine tekleme yapıyor arabayı silkeliyor. 

En son olarak araca lpg filtresinin yeri emme manifoldunun arka kısmında idi onu ön tarafa aldırdım filtre değiştirmesi zor olduğu için 

sorun ne olabilir. 

benim düşüncem lpg filtre borusu ön tarafa alınırken buji kablolarının oradan çekilmişti onu sökme sırasında bobin girişlerinde çıkma olabilirmi veya gevşeme 

bu durum dediğim sorunu yaratır mı  acaba fikirlerinizi bekliyorum 

Yorum bağlantısı
Ahmet Bilir

yok edilmedi  

kontrol ettiricimde şu bozuk bu bozuk demesinler diye ustalar bir sorayım arkadaşlara dedim belki aynı durum başına gelen vardır diye 

Yorum bağlantısı
Ahmet Bilir

Aracımda OBD cihazı var ecu da herhangi bir hata kaydı yok herşey normal gözüküyor söylediğim gibi lpg filtresi yer değiştirdikten sonra bu durum oldu önce lpg de yaptı şimdi benzinde de yapıyor lpg kadar olmasa da

Yorum bağlantısı
Ahmet Bilir

sanayi ye gittim ustamın dediği 3 şey den olur - bobin-buji kablosu - buji  

3 ününde siparişi verildi değişimden sonra bakıcaz artık 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

sanayi ye gittim ustamın dediği 3 şey den olur - bobin-buji kablosu - buji  

3 ününde siparişi verildi değişimden sonra bakıcaz artık 

Bujiler özeldir, forumdan kodlarına baktırın da alın.

Yorum bağlantısı
Ahmet Bilir

Arkadaslar sorun cozuldu. Buji, bobin, kablolar degisti sorun cozuldu toplam masraf 146+40 iscilik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Bilir

Motorcraft in en son buji listesi 2015-2016 var link verebilirmiyiz bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Arkadaslar sorun cozuldu. Buji, bobin, kablolar degisti sorun cozuldu toplam masraf 146+40 iscilik

keske bende de kablo bobin falan arızası olsa da hemen çözsek.. 

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Ahmet abi sorunu kısaca anlatmaya çalışayım.. Aracım 1 - 2 viteste soğuk iken hareket halinde tekliyor.. pompa - enjektör yapıldı 3 defa yan sanayi 1 defa da orjinal filtre değiştirdim sorun çözülmedi hala tekliyor.. filtreyi değiştirdikten sonra bi süre tekleme olmadan devam ediyor sonra yine teklemeye başlıyor. mazot dan değil kaç defa depo doldurup boşattım.. işte sorunu bulamadık. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Bilir

Bende de oyle oluyordu isininca gecer gibi oluyordu ornegin 3 viteste gazi kokleyince tekleme basliyor gaz kesince normal lpg de daha fazla tekliyordu benzine gore

Atesleme kontrol edildi degilmi sizin

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Bende de oyle oluyordu isininca gecer gibi oluyordu ornegin 3 viteste gazi kokleyince tekleme basliyor gaz kesince normal lpg de daha fazla tekliyordu benzine gore

Atesleme kontrol edildi degilmi sizin

bnm araç dizel ateşleme de sorun yok :D 

Yorum bağlantısı
Ahmet Bilir

Ben olsam dizel motor nasil calisir youtube da animasyonlari var ordan izlerdim soruna kendim odaklanirdim zira ben oyle yapmistim dizel ode peugeot j9 minibusten ogrenmistim uzman yapmisti bizi :)

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Ben olsam dizel motor nasil calisir youtube da animasyonlari var ordan izlerdim soruna kendim odaklanirdim zira ben oyle yapmistim dizel ode peugeot j9 minibusten ogrenmistim uzman yapmisti bizi :)

bi sensör buldum konu açtım bakalım onaylanırsa her şeyi yazdım bakalım yorumlar gerekli.  burdan çok yardımcı oldular bana sağolsunlar. bir çok şeyi burdan öğrenerek yaptım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...