İçeriğe Yönlendir

Fiesta Için 195 45R 15 Lastik Önerisi

orhan antalya

Recommended Posts

orhan antalya

2013 model 1.5 tdci titanium aracım var..orjinal lastik ölçüleri 195 50 r15 hankook marka, 195 45 r15 lastik alırsam balon yapma yol tutuş vs durumlarında yorumlarınızı alabilir miyim lütfen

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Standart ölçü ideal bence. Balon yapma riski çok artar, yol tutuşa da faydası olmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
orhan antalya

45 ve  50 yanak arasında  çok ciddi bir fark olur diyorsunuz yani doğru mu anlıyorum?

Yorum bağlantısı

orjinal ebatı değiştirirseniz hız göstergesi doğru göstermez kalibrasyon gerekir, hesaplanmış dinamikleri bozulur.

16" e geçerseniz eğer onun orjinal ebatı 195/45/16.

Yorum bağlantısı
orhan antalya

yanağı 45 e düşürmek istersem mutalaka 16 inç jant takmak zorundayım yani ben bunu anladım

orjinal ebatı değiştirirseniz hız göstergesi doğru göstermez kalibrasyon gerekir, hesaplanmış dinamikleri bozulur.

16" e geçerseniz eğer onun orjinal ebatı 195/45/16.

yanağı 45 e düşürmek istersem mutalaka 16 inç jant takmak zorundayım yani ben bunu anladım

Yorum bağlantısı

Doğrudur, çap değişmemesi için böyle yapmak gerekli.

Zaten 15e 45 yanak takarsanız küçük kalacaktır lastik çamurluk içinde 

Yorum bağlantısı
orhan antalya

değerli yorumlarınız için çok teşekkürler sadece kafamı karıştıran şu olmuştu :araştırdığım zaman polo için 195 45 r15 takanlar var yine b segmenti olan fiesta için önerilmemesi beni şaşırtmıştı..peki buna yorumunuz nedir?

Yorum bağlantısı

değerli yorumlarınız için çok teşekkürler sadece kafamı karıştıran şu olmuştu :araştırdığım zaman polo için 195 45 r15 takanlar var yine b segmenti olan fiesta için önerilmemesi beni şaşırtmıştı..peki buna yorumunuz nedir?

Her aracın ağırlık dağılımı, dingil mesafesi,gücü,çamurluk açıklıkları vs vs bir çok parametresi birbirinden farklıdır. Mühendisler optimum yakıt tüketimi,performans,yol tutuş değerlerine göre ölçü belirler. 

Polo'lara 18"e kadar takılabiliyorken Fiesta'da 17 bile zor oluyor. Oluyor evet ancak konfor vs oldukça düşüyor.

Yorum bağlantısı
orhan antalya

teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı 195 50 r15 nokian marka lastik siparişi vericem

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Ersel Çevik

2013 model 1.5 tdci titanium aracım var..orjinal lastik ölçüleri 195 50 r15 hankook marka, 195 45 r15 lastik alırsam balon yapma yol tutuş vs durumlarında yorumlarınızı alabilir miyim lütfen

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...