İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Sustalı Anahtar Yapımı

Fatih Hanoğlu

Recommended Posts

Serdar Yılmaz

Birde merak ettiğim başka bir konu var. Daha önce başka araca kodlanmış yada başka bir aracın orijinal kumandasını ucunu kendi aracımıza göre yeni yaptırsak ve kendi immo muzu da içine koysak o kumandayı tekrar kodlayabilirmiyiz bilgisi olan var mı.

Yorum bağlantısı
Serdar Yılmaz

Az önce anahtar ilanlarını araştırdım benim 2008 fiestamın aynı anahtarından 2 model olduğunu gördüm. İkisi de tombul biri 4d60 çipli olan biri de 4d63 çipli olan. Acaba benim çip numaramı Nasıl öğrenebilirim bilgisi olan varmı

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Anahtar icindeki chip cam ise 4d60 porselen ise 4d63 oluyor

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Cinden sipariş verirken dikkat etmek lazim porselen 4d60 lar var benim siparislerimde gelen bütün anahtarlar 4d60 geldi

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Soldaki 4d63 olma ihtimali var yani fiestaninki ama linkteki anahtara sizdeki chip takilarak sorunsuz kullanilir

Yorum bağlantısı

Soldaki 4d63 olma ihtimali var yani fiestaninki ama linkteki anahtara sizdeki chip takilarak sorunsuz kullanilir

O zaman bize de sipariş verip değiştirmek düşüyor.

Yorum bağlantısı
Serdar Yılmaz

Ben kendi 2008 fiestamın anahtarını söktüm ve içinde yazan çip numarası çok farklı. 8G3 03 yazıyor. Diğer numaralardan değişik sanırım benim anahtara göre kodlanacak çip bulmak zor. Gerçi benim çipten kastım kumandanın çalışıp çalışmaması çalıştırmadıktan sonra bana bir faydası yok. Ben yedek anahtarın immosunu söküp yeni alacağım kumandaya takacaktım ve yedeği kumandalı yapmak istiyordum. Bunun imkanı yok anlaşılan

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bunun imkanı yok anlaşılan

Var, herhangi bir ford anahtarını kendi aracınıza kodlayabilirsiniz kendiniz.

Yorum bağlantısı
Serdar Yılmaz

Kumandayı kodlamak demek kapı açma kapama düğmeleri kodlamak mı yoksa immo yumu kodlamak onu anlamadım. Eğer sadece kumanda kodlanıyor ve daha sonra kendi immobilizer çipini içine koyuyorsan benim işimi görür aslında. Ama 3. Bir anahtar olsa içinde 3. Bir immo çipi olsa fena olmaz benim asıl sormak istediğim. Bu aliexpresten alacağımız anahtarın içinde immo çipi varmı yoksa sadece kumanda bordu mu geliyor. İçine kendi immobilizer çipini koyarak mı çalıştırıyosun kritik olan soru bu bende

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Kumandayı kodlamak demek kapı açma kapama düğmeleri kodlamak mı yoksa immo yumu kodlamak onu anlamadım. Eğer sadece kumanda kodlanıyor ve daha sonra kendi immobilizer çipini içine koyuyorsan benim işimi görür aslında. Ama 3. Bir anahtar olsa içinde 3. Bir immo çipi olsa fena olmaz benim asıl sormak istediğim. Bu aliexpresten alacağımız anahtarın içinde immo çipi varmı yoksa sadece kumanda bordu mu geliyor. İçine kendi immobilizer çipini koyarak mı çalıştırıyosun kritik olan soru bu bende

Aliexpressten aldığınız anahtara göre değişir içinde çipi olan anahtarda var. olmayıp yedek anahtarın içindeki immoyu koyabileceğiniz anahtarda var.

Yorum bağlantısı

Bu kontak açıp kapama ile yapılan kumanda kodlaması. İmmo çipi gelenler de oluyor ama onun kodlamasını yapmak zor ve genelde olmuyor diye biliyorum belki servis çözer. Ben yedek anahtarın immosunu söküp koymuştum

Yorum bağlantısı
Serdar Yılmaz

7gGYal.jpg

Bu benim 2008 fiesta anahtarımın kod numarası 4d60 yada 4d63 çipli anahtar alsam aracıma tanıtabilirmiyim. Tabiki yeni anahtarın içine yedeğin immosunu koyarak. Çip numaraları farklı olduğundan tanımlanmama gibi bir durum olurmu diye endişe ediyorum. Boşuna aliexpresten sipariş vermeyeyim.

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Fatih anahtarini yaptıysan senin aracin benimkinide yapalim bir el ativerde bulusup halledelim bir turlu beceremedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Fatih anahtarini yaptıysan senin aracin benimkinide yapalim bir el ativerde bulusup halledelim bir turlu beceremedim

Halledelim kardeşim. Bende zaten cam filmi yaptırtcam uygun bi zaman bekliyorum. Yoksa aricam seni.

Yorum bağlantısı
Serdar Yılmaz

Eğer dediğiniz gibiyse bende 2 tane sipariş edeyim. 15 günde gelmesi çok güzel. Satın aldığınız linki atabilirmisin Ercan bey. Birde fiyatını kaç liradan aldın o bilgiyi de verirsen çok sevinirim

Sana gelen kargo da ki ford ableminin yanında ki çipin aynısı benim ki de ama cam değil sen cam olanlar hep 4D60 olur dedin benim kafa iyice karıştı ozaman benim çip şimdi 4D60 mı 4D63 mü nasıl çözücez bunu bir türlü anlayamadım. :)

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Sana gelen kargo da ki ford ableminin yanında ki çipin aynısı benim ki de ama cam değil sen cam olanlar hep 4D60 olur dedin benim kafa iyice karıştı ozaman benim çip şimdi 4D60 mı 4D63 mü nasıl çözücez bunu bir türlü anlayamadım. :)

Demek istediği sanırım ' 4D60 larda da kömür çip olabiliyor ben öyle sipariş ettim ' ben öyle anladım. Ama siz doğru çipli anahtar sipariş etmişsiniz.

Yorum bağlantısı
Serdar Yılmaz

Uymaz diyen çok yaniliyor ben de aldim anahtarciya gittim olmaz dedi bendeki chip farkli dedi ucunu sadece kestirdim uydu 2004 2006 2008 connect ile sorunsuz calisti simdi iki tane daha sipariş vermiştim geldiler anahtarlar 15 günde elime ulaştı ea36aff6f6db50708ddb2894381f1a48.jpg2b68ad52e5136d4b3abb718cd3b6cbb2.jpg8773de6a93c0fff263fff937a1e95fd3.jpg

Chipiniz eğer 4d60 sa tereddüt bile etmeyin cam chipler zaten hep 4d60 oluyor

Öncelikle şu çip numarası sorunun hala çözemedim. Senin bu kargo resminde ford logosunun yanında ki çipin aynısı benim ki de kumandayı söktüm baktım. Cam değil plaktik bi çip  var. Sen cam çiplerin 4D60 olduğunu söylüyorsun o zaman benim aracımda ki çip 4D63 oluyor diye tahmin ediyorum.

Ama resimdeki çipin numarası 4D60 yazıyor kargo bilgilerinde. Şimdi aliexpresten 4D60 mı Sipariş Edicem yoksa 4D63 mü bi türlü çözemedim. Boşuna da sipariş vermiş olmak istemiyorum. Sonuçta hem israf hemde 15-20 gün boşuna beklemiş olucam. bu konuda fikri olan varmı

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Sizin yerinizde olsam 4d60 chipli olani sipariş ederim elinizdeki eğer 4d63 ise ve gelen uymazsa chipler ayni ebatta oldugundan sizdekini ona takar kullanirsiniz bir arkadasinkini öyle yaptik ama riske girip 4d63 de sipariş edebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Öncelikle şu çip numarası sorunun hala çözemedim. Senin bu kargo resminde ford logosunun yanında ki çipin aynısı benim ki de kumandayı söktüm baktım. Cam değil plaktik bi çip  var. Sen cam çiplerin 4D60 olduğunu söylüyorsun o zaman benim aracımda ki çip 4D63 oluyor diye tahmin ediyorum.

Ama resimdeki çipin numarası 4D60 yazıyor kargo bilgilerinde. Şimdi aliexpresten 4D60 mı Sipariş Edicem yoksa 4D63 mü bi türlü çözemedim. Boşuna da sipariş vermiş olmak istemiyorum. Sonuçta hem israf hemde 15-20 gün boşuna beklemiş olucam. bu konuda fikri olan varmı

Siz işinizi sağlama almak için 4D63 sipariş edin..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Şerafettin KISAER

1dPWnN.jpg

2 hafta önce sipariş ettiğim anahtarım dün elime ulaştı. Akşam ilk işim kumandayı kodlamak oldu hemen. Gayet çalışıyor ancak bi sorun olduğunu farkettim. Şöyle ki; Aracımı aldığımda eski sahibi bana, fordun en eski anahtarını verdi. (hani anahtarın tutulan yerinde mavi-kırmızı çip yeri olan ince anahtar) ve yanında da 2 adet kumanda. Muhtemelen verdiği yedek anahtardı ve kumandalı şişman anahtarı kaybettiğinden bu kumandaları yaptırdı. Bu arada aracım 2003 fiesta.

Normalde kumandayla kilitlediğimde araç 4'lüleri yakıp kilitliyor ve açtığımda 2 kez dörtlüleri yakıp açıyordu. Akşam yeni kumandaya kodlama yaptıktan sonra fark ettim ki kilitlediğimde 4'lüleri yakıyor ama açtığımda yakmıyor. Ayrıca eski kumandaları kodlama yapmadığım halde çalışmaya devam ediyor ve aç-kapa işlemlerinde 4'lüleri yakıyor. Acaba bi yerde yanlış mı yaptım diye düşünüyorum. Eski kumanda da bagaj açma tuşu pasifti, yeni kumanda da o da aktif oldu ama 4'lü ler bagaj açınca da yanmıyor :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Size verdiği yedek anahtarmış. Bagaj açınca ( 2 kere basmada ) herhangi bir lamba yanmıyor zaten bunu dert edinmeyin. Bir de 8 tane kumandaya kadar sanırım izin veriyor kodlamayı o yüzden diğerleride çalışıyordur sonuçta daha önceden kodlanmış onlar. Tam tersi olması lazım sanki kilitlediğinizde 2 kere 4'lüleri açıp kapatması , açtığınızda ise uzunca 4'lüyü yakıp söndürmesi gerek. Bir terslik var ama anlamadım. İsterseniz bidaha bi kodlayın.

Yorum bağlantısı
Efecan Topaloğlu

2 hafta önce sipariş ettiğim anahtarım dün elime ulaştı. Akşam ilk işim kumandayı kodlamak oldu hemen. Gayet çalışıyor ancak bi sorun olduğunu farkettim. Şöyle ki; Aracımı aldığımda eski sahibi bana, fordun en eski anahtarını verdi. (hani anahtarın tutulan yerinde mavi-kırmızı çip yeri olan ince anahtar) ve yanında da 2 adet kumanda. Muhtemelen verdiği yedek anahtardı ve kumandalı şişman anahtarı kaybettiğinden bu kumandaları yaptırdı. Bu arada aracım 2003 fiesta.

Normalde kumandayla kilitlediğimde araç 4'lüleri yakıp kilitliyor ve açtığımda 2 kez dörtlüleri yakıp açıyordu. Akşam yeni kumandaya kodlama yaptıktan sonra fark ettim ki kilitlediğimde 4'lüleri yakıyor ama açtığımda yakmıyor. Ayrıca eski kumandaları kodlama yapmadığım halde çalışmaya devam ediyor ve aç-kapa işlemlerinde 4'lüleri yakıyor. Acaba bi yerde yanlış mı yaptım diye düşünüyorum. Eski kumanda da bagaj açma tuşu pasifti, yeni kumanda da o da aktif oldu ama 4'lü ler bagaj açınca da yanmıyor :(

Bende 2003 fiesta sahibiyim bahsettiğiniz tombul anahtarı kullanıyorum kapıları kilitlediğimde dörtlüler yanıyor açtığımda ise bir uyarı olmuyor, yani dörtlüler yanmıyor. Sizin daha önce kullandığınız kumandalar sanırım ek bir modül üzerinden çalışıyor ve açıp kapatırken bu modül dörtlüleri kendi komutuyla yakıyor, sonradan takılan alarm sistemlerinde olduğu gibi. Sonuç olarak aracınızda veya yeni anahtarda bir sorun olmadığını düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu
(düzenlendi)

Bende 2003 fiesta sahibiyim bahsettiğiniz tombul anahtarı kullanıyorum kapıları kilitlediğimde dörtlüler yanıyor açtığımda ise bir uyarı olmuyor, yani dörtlüler yanmıyor. Sizin daha önce kullandığınız kumandalar sanırım ek bir modül üzerinden çalışıyor ve açıp kapatırken bu modül dörtlüleri kendi komutuyla yakıyor, sonradan takılan alarm sistemlerinde olduğu gibi. Sonuç olarak aracınızda veya yeni anahtarda bir sorun olmadığını düşünüyorum.

Katılıyorum. Bendeki 2006 model olduğu için farklı olabilir.

tarihinde Fatih Hanoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şerafettin KISAER

AÇıklama için teşekkürler. O ek modülü de bulup sökeyim o zaman.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...