İçeriğe Yönlendir

Köpek İçin Protez Bacak..

Engin Akşen

Recommended Posts

Engin Akşen
(düzenlendi)

Herkese iyi akşamlar.Bir iki gün önce Adıyaman da bir hastaneye gittim ve kapının önünde bir ayağı olmayan bir köpek gördüm.Bu köpek için yapabileceğim bir şeyin olup olmadığına baktım ve bir sponsor buldum protez bacağı yapacağını söyledi istediği tek şey bulunduğum ildeki hayvan derneğine 250 lira gibi cüzi bir rakam bağışlamak olduğunu söyledi.Köpeğin fotoğraflarını ve videosunu istedi ve bende bugün Üniversite deki bir hocamla hastaneye gittik. Hastanedeki güvenlik görevlileri önceden köpeğe protez takıldığını ve rahat edemediği için çıkarttıklarını söyledi.Bizde sahiplendirmeyi düşündük ancak köpek oraya alıştığı için vazgeçtik.Bu konuyu açmamdaki amaç eğer çevrenizde böyle engelli kedi veya köpek varsa sizleri protez bacak yapacak kişi ile iletişime geçirebilirim.Böylece belki bir köpeğin veya kedinin hayatını kolaylaştırabiliriz.Biraz uzun yazdım kusura bakmayın..

tarihinde Engin Akşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 21
Yorum bağlantısı
Özgen Acar

duyarlılığınız için tebrik ederim,hazır konusu açılmışken ben de bir bilgi vermek isterim,migroslarda kedi ve köpekler için 1 TL ye dostluk maması adında 1 öğünlük mamalar bulunmakta,ben her zaman alırım ve bagaja 3 5 tane bulunur,özellikle şehirden uzak alanlara gittiğinizde sokak hayvanları için bulunmaz nimettir,ihtiyacı olan bir canlının karnını doyurmanın manevi huzuru paha biçilmez

• Beğen 7
Yorum bağlantısı

Evde 2 engelli kedim var. Biri tamamen kör biri ise 3 bacaklı. Eskişehir'de Niyazi Çapa adında bir abi var, protez firması var ve engelli sokak hayvanlarına ücretsiz protez yapıyor. Yaptırdık bir tane ama kullanamadı benim Nuri, Haysev'e yolladık başka bir engelli kedi kullanıyor şuan.

Duyarlılığınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Engin Akşen

Evde 2 engelli kedim var. Biri tamamen kör biri ise 3 bacaklı. Eskişehir'de Niyazi Çapa adında bir abi var, protez firması var ve engelli sokak hayvanlarına ücretsiz protez yapıyor. Yaptırdık bir tane ama kullanamadı benim Nuri, Haysev'e yolladık başka bir engelli kedi kullanıyor şuan.

Duyarlılığınız için teşekkür ederim.

Aynen bende Niyazi Çapa'yla iletişime geçtim.Gerçekten hayırsever bir abi...Burada bir veterinere ölçü aldırıp Niyazi beye yollucaktık ama nasip olmadı.Gerçi yaklaşık 7-8 tane veterineri aramama karşılık hiçbirinden olumlu bir cevap alamadım bunların içinde yar.doç.dr olan bile var ,gerçekten veteriner olup ta böyle bir şey için yardımcı olmadan başından savmaları çok can sıkıcı ve düşündürücü ..:(

Yorum bağlantısı

Aynen bende Niyazi Çapa'yla iletişime geçtim.Gerçekten hayırsever bir abi...Burada bir veterinere ölçü aldırıp Niyazi beye yollucaktık ama nasip olmadı.Gerçi yaklaşık 7-8 tane veterineri aramama karşılık hiçbirinden olumlu bir cevap alamadım bunların içinde yar.doç.dr olan bile var ,gerçekten veteriner olup ta böyle bir şey için yardımcı olmadan başından savmaları çok can sıkıcı ve düşündürücü .. :(

Veteriner hekim olup da hayvansever olan çok az, çoğu paragöz ve vicdansızdır...

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Duyarlılığınızdan dolayı kocaman  :bravo:  :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Sizin gibilerin çoğalması dileğiyle. Bir hayvan sever olarak merhameti olmayanlara şu sözü de uygun bulurum hep. "Gölge etme başka ihsan istemez"

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Duyarlılığınıza ne kadar tebrikler sıralasakta az..Toplum olarak da daha duyarlı oluruz inşallah..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Böylesi bir konuda duyarlılığınız için tebrik ederim. Çevremizde ki hayvanlara yardımcı olmak lazım. Koca metropollerin arasında kalakaldılar. Kendileri yerler içerler diye düşünmek yanlış. Biz bu halimizle sokakta 2 gün kalsak nevrimiz döner. Hiç sevmeyenler olabilir ancak hiç yoktan kasıtlı zarar vermesinler yeter.. Bir çok hayvan kasıtlı darplar sonunda sakat kalıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Canlıya olan duyarlılığınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Ayrıca bir öneri olarak "buraya bir konu açıp" buradan bağış kampanyaları düzenleyebilirsiniz. İlk bağışçılardan birisi de ben olacağım. Tekrardan tebrikler.

Yorum bağlantısı
Engin Akşen

Canlıya olan duyarlılığınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Ayrıca bir öneri olarak "buraya bir konu açıp" buradan bağış kampanyaları düzenleyebilirsiniz. İlk bağışçılardan birisi de ben olacağım. Tekrardan tebrikler.

Öneriniz için teşekkürler ancak dediğiniz iş baya bir zaman isteyen ve esasen sıkıntılı bir iş.Ulaştırılan her bağışın uygun yerlere gitmesi gerekiyor.Ufak bir hesap karışıklığı bile şahsen beni çok rahatsız eder.Bence en iyisi bu işlerle gerçekten uğraşan ''gerçekten yardımsever'' derneklere bağış yaparak daha kolay şekilde halledebiliriz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...