İçeriğe Yönlendir

Scorpio - Aracım 1997 2.3 Ghia

Mustafa Hakan Keten

Recommended Posts

Ertan Çabuk

Araç yakınınızda galiba sorması ayıp?

En son bir kaç ay önce gördüm. Arada Sivas ta denk geliyor. Bir ara tekrar almaya niyetlendim kısmet olmadı. 92 model
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Hakan Keten

Doğru lastik ölçüsü 205 50 17'dir ;)

Benim bahsettiğim jant 2014 C-Max Titanium jantı, ölçüsü de 215/50/17.

Araba super gozukuyor. Bizim abinin kullandigi bir onceki kasaydi sanirim. Hatta deberiyaja basmadan vites atardi. Oturakli arabaydi bir iki kere binmisligim var. Gule gule kazasiz belasiz kullanin.

Eyvallah, teşekkürler. Eski sahibinden kurtulunca adam oldu araba, eskiden daha kötüydü. Ayrıca yıkadıktan sonra çekmiştim.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Levent Ayhan

mustafa bey merhaba... bende de 2.3 98 model i var. manual vites. aldığımda 137 bin km idi. şu an 158 lerde... sizin arabanın da maşallah ı var. gayet diri duruyor. kaç km de? bu arabaların en büyük derdi manifoltudur. sizinki ne durumda? su kaçağı var mı?.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Hakan Keten
(düzenlendi)

mustafa bey merhaba... bende de 2.3 98 model i var. manual vites. aldığımda 137 bin km idi. şu an 158 lerde... sizin arabanın da maşallah ı var. gayet diri duruyor. kaç km de? bu arabaların en büyük derdi manifoltudur. sizinki ne durumda? su kaçağı var mı?.

Size de merhaba Levent Bey, arabamız an itibariyle 210.020 kilometrede, aracın bu sene şaft takozu değiştiği için egzozu komple sökmüştük, gayet sağlamdı, galiba bizden önceki sahibi bir kez egzoz borusunun en ucuna (oval olan kısım) kaynak yaptırmış. Su eksiltme gibi bir motor sorunu yok, daha doğrusu motorda hiç sorun yok. Aracın kaportasında da hiçbir sorun yok. Yalnızca ön ızgarasındaki amblem olmadığı ve eskidiği için 1998 makyajlı ızgara arıyorum. Aracın sorunlarına gelirsek;

1 - Göstergedeki ışıklardan bazıları yanmıyor. :(

2 - Aracın direksiyon simidinin rengi atmış, kılıf taktık, ve vites topuzu deri körüğü yıpranmış ve delinmiş. :(

3 - Arka hoparlörler yüksek veya tiz seslerde biraz cızırdıyor.

4 - Koltuk sırt ayarının tekerleği yerinden çıkıyor bir vidalık iş.

5 - Ön kapıdaki ayna ayarlama joystickinin etrafındaki maun kaplama çatlamış.

6 - Direksiyon simidindeki tuşlardan birini sanayide çaldılar. >:(

7 - Aracın paspasları orjinal değil. :(

Başka birşey yok, evet bunlar küçük sorunlar ama göze batıyor ve parçası nadir bulunan bir araç için aslında büyük sorunlar. Kendinize iyi bakın.

tarihinde Mustafa Hakan Keten tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

mustafa bey bayaa dertliymişsiniz. bu sorunlar aşılacak gibi değil  :) . ama umudunuzu kırmayın, bu titizlikle siz çözersiniz. hepsini anladım da; orijinal paspasa neden taktınız? ne özelliği var? benim 98 model 137000 de aldığım scorpio da bile yoktu. hani bi dümeni varsa bende edineyim.

1. madde kolay

2. madde direksiyonu deri kaplatın. (önümüzdeki ay benim direksiyon boşa çıkacak bilginiz olsun)

5. madde maalesef bende de mevcut.

6. madde tuşu çalıp da ne yaptılar acaba? :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mustafa Hakan Keten

mustafa bey bayaa dertliymişsiniz. bu sorunlar aşılacak gibi değil :) . ama umudunuzu kırmayın, bu titizlikle siz çözersiniz. hepsini anladım da; orijinal paspasa neden taktınız? ne özelliği var? benim 98 model 137000 de aldığım scorpio da bile yoktu. hani bi dümeni varsa bende edineyim.

1. madde kolay

2. madde direksiyonu deri kaplatın. (önümüzdeki ay benim direksiyon boşa çıkacak bilginiz olsun)

5. madde maalesef bende de mevcut.

6. madde tuşu çalıp da ne yaptılar acaba? :biggrin:

Ben orjinallik hastasıyım Levent bey, paspas güzel olurdu, hee şöyle bir şey var, olmasa da olur. Ayrıca o direksiyondaki tuşu çalıp ne halt yediler çok merak ediyorum

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

orijinal paspasların resmi var mı acaba?nasıl bir şey bende merak ettim. hakan bey sizin aracın uzaktan kumandası orijinal mi? aracı kilitlediğinizde açık camlar kendi kapanıyor mu?

Yorum bağlantısı
Mustafa Hakan Keten

orijinal paspasların resmi var mı acaba?nasıl bir şey bende merak ettim. hakan bey sizin aracın uzaktan kumandası orijinal mi? aracı kilitlediğinizde açık camlar kendi kapanıyor mu?

Orjinal değil galiba tam emin değilim. Paspası ben de bilmiyorum hiç görmedim.
Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

yok mustafa bey, orijinal kumanda bu değil.becerebilseydim resmini yüklerdim. parça kodu: 95GP-15K601-AB.  bu kumandanın sıfırını aldım. aracıma kolaylıkla adapte ettim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Hakan Keten

Orjinali bu, değil mi? Sıfırını nereden aldınız acaba ve nasıl adapte ettiniz?

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

ankara da tuğra ford var. oradan iyi tl ye aldım. adaptasyonu ise interneti karıştıra karıştıra kendim yaptım. sizin kumanda yapıyor mu bilmiyorum ama orj. kumanda çift kilitleme yapıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...