İçeriğe Yönlendir

Arazi Naylon'u 4X4

Sani Gerşon

Recommended Posts

Erkan Işık

Ben 2016 nın sonlarında nıyetlendım almaya teste gıttım test aracının arka kalıperler kıtlemıs yerınden oynatamadık dedım kendı kendıme test arabası boyle olursa dıye bırakdık sonrada kurlar ucdu nasıp dıyelım bana kalsa 4*4 ıhtıyacı cok yok babam ıkıde bır 4 ceker almadın bana dıyor sırf alırsam onun ıcın uhde kalmasın dıye alacam :)) 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

çok yakıyormuş senin araba yahu. 

benim fluance istanbulda 6.5  yakıyordu. 1450 kiloydu fluance da senin arabada en fazla bu kadardır heralde

şehir dışı 140 civarında 6 yakıyordu 

şanzıman kaç ileri 5 mi ?

devir dalgalanması dcı de kronik mi ?  bende hiç olmazdı 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
9 dakika önce, Ali Gök yazdı:

çok yakıyormuş senin araba yahu. 

benim fluance istanbulda 6.5  yakıyordu. 1450 kiloydu fluance da senin arabada en fazla bu kadardır heralde

şehir dışı 140 civarında 6 yakıyordu 

şanzıman kaç ileri 5 mi ?

devir dalgalanması dcı de kronik mi ?  bende hiç olmazdı 

Yeni nesil 110'luklarda Merso'larda dahil mevcutmuş bu dalgalanma.

Şanzıman 6 ileri ancak oranlar çok kısa. Bu sebeple 130'da 2800 devir falan görüyor motor.

0.42 ile aerodinamikten sınıfta kalan bi araç. Yüksek hız için üretilmemiş.

Fluence 1200kg olmalı. Benim araç 1450 zira. Megane3'üm 1280 di.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Ali bey dsg 1.6 tdi passat sabahları 3.5 km +3.5 km gıdıp gelıyom 10 lt gösterıyor uzun yolda kış şartları 6 dan asa ınmez yakmayan arac yok ayagının ucu ile gıdenler hariç sehır ıcınde fıesta harıka 6 lt :)) aynı yolu gıt gel 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Yeni nesil 110'luklarda Merso'larda dahil mevcutmuş bu dalgalanma.

Şanzıman 6 ileri ancak oranlar çok kısa. Bu sebeple 130'da 2800 devir falan görüyor motor.

0.42 ile aerodinamikten sınıfta kalan bi araç. Yüksek hız için üretilmemiş.

Fluence 1200kg olmalı. Benim araç 1450 zira. Megane3'üm 1280 di.

yanlış hatırlamışım. dizel otomatik 1389 kg mış . ben 1 depo yakıtla toplarım hep akılda ondan 1450 kalmış.

fluance megandan ağır bi araba.    mesela benm edc tam 3000 devirde 155 km yapıyordu . demek manuelle de vites oranları farkı aracı daha yüksek devire itiyor.

sonuçta rüzgarda tutuyor  . normal yinede sonuçta 4*4 

bana denk gelmemişti dalgalanma hiç  servis ne diyor bu işe ?

5 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

Ali bey dsg 1.6 tdi passat sabahları 3.5 km +3.5 km gıdıp gelıyom 10 lt gösterıyor uzun yolda kış şartları 6 dan asa ınmez yakmayan arac yok ayagının ucu ile gıdenler hariç sehır ıcınde fıesta harıka 6 lt :)) aynı yolu gıt gel 

hocam 3.5 km dediğin yer de araba ısınmıyor  nerdeyse o farklı bir mevzu. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
Şimdi, Ali Gök yazdı:

bana denk gelmemişti dalgalanma hiç  servis ne diyor bu işe ?

Bir çoğu konuya hakim değil. Yazılım güncellemesi, enjektör öğretme yapıyorlar ama, Renault'tan daha güncel bir yazılım gelmesi lazım. İş tamamen yazılımsal zira.

En son bi tanesu ECU değiştirmiş ama gelen ECU ile değişen ECU'nun parça kodları birebir aynı. Revizyon farkı bile yok ki, ne işe yarayacak bu durumda bu işlem, çözemedim.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

6f10a3ac205cc706c439b264e156c509.jpg yaylanın konumu mouse işaretcının oldugu yer stabılze yol 500 mt anayoldan Bolu - golcuk tabıat parkı -seben gölü yol ustunde önumuzdekı hafta elektırıgı acılacak evın kıs yaz ulasılabılır kulanılabılır

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
On 29.11.2018 at 21:10, Sani Gerşon yazdı:

Edition mod'ta baktım ama, orjinal beyni görmediği için, farklı farklı menülerle karşılaşıyorum. Araca da bağlandım az evvel ama mesela kadran aydınlatmamı bulamadım.

4'lü ikaz bende de açık, 100km hızda dahi yardır yardır denedim, devreye girmedi hiç bir şekilde.

arabaya bağladıktan sonra sol üstte büyüteç var, ona basıp CAN kısmını seçip taratıyorsun, araç üstündeki beyinleri tarıyor, bende 2 tane çıktı onlarda istediklerim değildi, bende sandero 2 yi seçip onun cluster kısmından göstergeyi ayarladım, onu sacığ config kısmını seçtiğinde ekranda çıkan tablodan durumu hemen anlarsın, sol altta read var, ona bas arabanın ayarlarını okur, sonra istediklerini sağdan değiştir ve o kutunun sağındaki tuşa bas beyne yazsın, bu kadar, bcm/UCH  kısmıı seçersen sinyaller lambalar iç dış ışıklar vs. ayarlanıyor, altta açıkca yazıyor menüler, diğer kısımlar isimlerden zaten belli, bilmediğim kısımlar diğerleri, motor enjektör vs. oralara dokunmadım hiç bilmiyorum çünki, zaten gerekte yok, yemedi açıkcası bozmayım arabayı :)

bu arada 90 hp 4x2 100 le sakin sürüşte uzun yolda 6 lt. ye yakın yakıyor, şehir içinde direk 7 yi geçiyor, 90 lığıda 110 luğuda bu araca az,130 140 hp olsa rahat edecek bence ama bu araca fazla gelir millet uçar sağa sola, uzun kullanımda her 4 kapının alt kısımlarında kapı fitilinin gövdeye bastığı kısmı ve arka kapının arka kısmı alttan üste kadar 3mm. kalınlıkta yaklaşık boydan boya özellikle kapı altı kısmı, kapının hareketi ve fitilin sürtmesi sebebiyle boyayı aşındırıyor, astarıda yiyor direk saca kadar iniyor aşınma, bakmazsanız toz canına okuyor,, arazide güzel vs ama araba çok oynak, bu kısımların şimdiden harap olması kötü, 2015 model 72 binde ama kapılar bu durumda, onun dışında fena değil, dökülen başka yeri yok henüz, ses falanda gelmiyor ama kapıların oynaması hoş değil....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
24 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

sandero 2 yi seçip onun cluster kısmından göstergeyi ayarladım

Duster'da çıkan beyinlerde cluster yoktu, demek bunu yapmak lazım.

Biraz daha bakınayım o halde ben.

Bozarsam istanbul'a gelirsiniz 😛

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Duster'da çıkan beyinlerde cluster yoktu, demek bunu yapmak lazım.

Biraz daha bakınayım o halde ben.

Bozarsam istanbul'a gelirsiniz 😛

sol üstte log tuşuna basmayı unutma, her işlemi kaydedersin, hata olursa tersten gidip düzeltirsin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

sol üstte log tuşuna basmayı unutma, her işlemi kaydedersin, hata olursa tersten gidip düzeltirsin :)

Gelmem diyorsunuz yani :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
On 30.11.2018 at 22:21, Sani Gerşon yazdı:

Gelmem diyorsunuz yani :D

hallederiz bir şekilde :)  dün bayiye gittim, benim oğlan çok seviyor bu arabayı, yeni dusterda duster, eh dedim hadi gidek, 110 luk 4x2 sadece 360 derece kamera yok 126 bin dediler, pazarlık yapmadım, eskisinden güzel, plastik vs. ama bizim buralara tam gider, ara yollar rally modunda gidemiyoruz adam gibi, dusterla ohh ne rahat diyorum valla :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
hallederiz bir şekilde [emoji4]  dün bayiye gittim, benim oğlan çok seviyor bu arabayı, yeni dusterda duster, eh dedim hadi gidek, 110 luk 4x2 sadece 360 derece kamera yok 126 bin dediler, pazarlık yapmadım, eskisinden güzel, plastik vs. ama bizim buralara tam gider, ara yollar rally modunda gidemiyoruz adam gibi, dusterla ohh ne rahat diyorum valla [emoji4]
Almisken hep en dolusu alinmali :)
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
20 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

Sabah kışlıkları taktırdım
Duster son kasa 4x2 110 hp üst paket sanırım Ali abinin dediği gibi sadece 360 kamera yok
Araç 436 km de idi
Tüm bayileri aramış
Hurda desteği ötv indirimi ile 108 bine Adapazarından almış

güzel almış bence, ben üstelemedim, son kaça olur dedim 126 dediler, meğerse liste fiyatı oymuş zaten, birde necvox android teyp takılıydı araçta...

normalde bu var

images?q=tbn:ANd9GcTu4ZKc21rckBl1uouur13

isteğe bağlı bunu takıyorlar galiba, bu yada buna benziyordu, alt ortada on-off tuşlu, bağajda necvox kutusu vardı

maxresdefault.jpg

bu arada teşhirdeki araçta 2 kapıda fitil hatası buldum, kat yapmış yamulmuş, plakalık ampülünün biride pert, sinir oldu kadın, servisi çağırayım hemen dedi, olmuyor dedim 1 puan giiti dedim :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Haluk Şentürk

daha önce de yazmıştım ; kullandığımda ilk dikkatimi çeken direksiyondaki ağırlık olmuştu.koleos direksiyon pompası takılsa falan( ya da kadjar )düzelir mi acaba. 2014 4x4 full 30.000 km de bir duster var eniştemde.yaza onu alma planları yapıyorum.bol bol kafanızı ağrıtırım artık :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Direksiyon kutu illa değişir de, attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değer mi, onu tartışmak lazım :)

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
6 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Direksiyon kutu illa değişir de, attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değer mi, onu tartışmak lazım :)

o da var tabi ki:)

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Bir saat önce, Haluk Şentürk yazdı:

daha önce de yazmıştım ; kullandığımda ilk dikkatimi çeken direksiyondaki ağırlık olmuştu.koleos direksiyon pompası takılsa falan( ya da kadjar )düzelir mi acaba. 2014 4x4 full 30.000 km de bir duster var eniştemde.yaza onu alma planları yapıyorum.bol bol kafanızı ağrıtırım artık :)

Direksiyon çok hafif değildir. Sani beye hakvermemek elde değil. Dacia üretimi Renault symbollarda da direksiyon çok benzer. Hatta fren ,vites geçişleri, kalite hissi aynı desem karnım ağrımaz. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Arazi aracında hafif direksiyon sıkıntı. Tekerin baskısı hemen direksiyon simidine intikal edip kolları çok yoruyor. 

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
11 saat önce, Haluk Şentürk yazdı:

Genelde bu tarz işlerde komple elde kalır mal 😂

Direksiyon gibi yürüyeni direk etkileyen parçalara çok fazla kurcalamamakta fayda var

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
21 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Arazi aracında hafif direksiyon sıkıntı. Tekerin baskısı hemen direksiyon simidine intikal edip kolları çok yoruyor. 

4x2 sindede direksiyon ağır..:))

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...