İçeriğe Yönlendir

Netelsan Vision Kablo Soketi Kırıldı

Yılmaz Ertek
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Yılmaz Ertek

Merhaba,

Netelsan Vision marka diafon kullanıyoruz. ara ara takılıyordu (kapı çalıyor, susmuyor)

kablo soketini söküp takmak zorunda kalıyordum.

geçen gün fazla zorladım sanırım, soket kırıldı.

burdaki elektrikçilerde bulamadım.

servis, sadece gelme bedeli 50, minimum parça bedeli 25 TL fiyat vermiş kapıcıya.

soketi bulabileceğim bir adres var mıdır ?

model bu :

visionvip2.jpg

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Rj-11 veya Rj-12 dir diye tahmin ediyorum. Kırılan soketin fotoğrafını yükleyebilirseniz daha kolay ve belkide çok ekonomik yardımcı olabiliriz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

cepten yükleyecektim, o yüzden konu açtım.

tapatalk çalışmadı.

düzelince eklyeceğim. 

telefon soketinden farklı evet. 7-8 renk kablo bağlı.

517480743ec35e6d9c1213b95ab61f8c.jpg
9c1a03cb93cf9b10b51468c269789b2a.jpg
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
(düzenlendi)

Bu tip konnektörler kablosu takılmış olarak satılmıyor. Eğer kablo sıralamasını biliyorsanız; kabloların üzerindeki yalıtkan plastiğini soymadan direk çatal pinlere yerleştiriyorsunuz. Üzerine kilitlenebilen parçasını baskı ile takıyorsunuz. Üstteki parça yerine kilitlendiğinde işlem tamamdır. Sizin konnektörde plastik kilidin biri kırılmış gibi. Kabloları yerine yerleştirin, üst kapağı bir pense ile hafifçe sıkıştırın, bu esnada kırık kilit tarafına japon yapıştırıcısı uygulayın. Bu şekilde olması gerek.

Bu konnektör elektronik malzeme satan yerlerde bulunur. TMK 1500 serisi Minimodül soket 10'lu konnektör olarak satılır.

http://www.direnc.net/10Lu-Disi-Tunik-TMK1510-,PR-13795.html

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Bu tip konnektörler kablosu takılmış olarak satılmıyor. Eğer kablo sıralamasını biliyorsanız; kabloların üzerindeki yalıtkan plastiğini soymadan direk çatal pinlere yerleştiriyorsunuz. Üzerine kilitlenebilen parçasını baskı ile takıyorsunuz. Üstteki parça yerine kilitlendiğinde işlem tamamdır. Sizin konnektörde plastik kilidin biri kırılmış gibi. Kabloları yerine yerleştirin, üst kapağı bir pense ile hafifçe sıkıştırın, bu esnada kırık kilit tarafına japon yapıştırıcısı uygulayın. Bu şekilde olması gerek.

Bu konnektör elektronik malzeme satan yerlerde bulunur. TMK 1500 serisi Minimodül soket 10'lu konnektör olarak satılır.

http://www.direnc.net/10Lu-Disi-Tunik-TMK1510-,PR-13795.html

çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...