İçeriğe Yönlendir

3 Tekerli&kabinli Motosiklet

Serdar Güngör

Recommended Posts

Sani Gerşon

45 km /h yi geçmeyen elektirkli. M sıınfı

Çağlar abi,

Yönetmelik der ki:

"Azami hızı saatte 45 kilometreyi, içten yanmalı motorlu ise silindir hacmi 50 santimetreküpü, elektrik motorlu ise azami sürekli nominal güç çıkışı 4 kilovatı geçmeyen iki tekerlekli motorlu bisiklet şeklinde ifade edilmektedir."

50cc'lik içten yanmalı veya 4kw motor kuvveti olan M sınıfına giriyor. M sınıfı tek başına verilemiyor, B sınıfı ile birlikte alınmalı.

Ayrıca kanun yine diyor ki, motorsiktlet veya motorlubisiklet mutlaka koruma başlığı ve koruma gözlüğü, yolcu var ise ona da koruma başlığı zorunlu koşuluyor.

Son olarak,

konudaki alet, kendi sitesinde "elektrikli otomobiller" kısmında satılmakla beraber, motor gücü belirtilmemiş maalesef.

Bu arada dip not :

:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sani, videodaki ile pilli olan farklı teknik. Yük merkezi pillide ortada ve altta sürücü de öyle. Ayrıca pilli olanda curve control vardır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani, 3 kw ve 5 kw iki motor var

Sonuç olarak her türlü ehliyete ve kaska gerek var, eğer kanunu yanlış yorumlamadıysam.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Video daki hep sürücü tarafına devirmiş zaten, konudaki ortada sürücü daha stabil olur sanırım.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Baraj ölçüleri bana uysa iş yerimde ideal. En uzağı 2 km olan 25 firmaya günlük hizmet veriyorum. Personel kullanır

Üç tane katır alalım gel, sıfır işletme maliyeti..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Araç elektrikli bisiklet olarak geçiyormuş, bu yüzden herhangi bir ehliyete gerek yok.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Araç elektrikli bisiklet olarak geçiyormuş, bu yüzden herhangi bir ehliyete gerek yok.

Sadece pedaldan tahrikli elektrikli bisikletler ehliyetsiz kullanilabilir.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Üç tane katır alalım gel, sıfır işletme maliyeti..

Yem kaç para bak sonra konuşalım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

10_56f5f.png.thumb.png

mondial cub.

mtv den muaf. moto ehliyet ister debriyajsız 4 ileri maneul vites. 2600 TL felan..

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

ehliyet akü vs durumlarını bilmem de bajajdan daha güzel, tercih edilesi duruyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Selman Ölmez

Konu pek bir neticeye bağlanamamış sanırım fakat 2 gündür bende bakınıyorum buna çok şükür ikamet ettiğim ilçeye tayin oldum her gün git gel 100 km yapıyordum şimdiki yer ise evle 600 mt civarı rahatsızlığım olduğu için yürümek pek iyi gelmiyor koca arabayı bu mesafede kullanmakta doğru değil hem yaz hemde kış için böyle bir şey alsam en azından ayda iki şarjla işe götürür getirir diye düşünüyorum yokuş yok dümdüz mesafe öğlen yemeğede gidip geliyorum günlük 2,5 km civarı yol yapıyorum fiyat gerçekten biraz fazla geldi firmanın yedek parça listesinde akü yok akünün ömrü nedir birde bu tipte benzinli araç varmıdır.  

Yorum bağlantısı

Baraj ölçüleri bana uysa iş yerimde ideal. En uzağı 2 km olan 25 firmaya günlük hizmet veriyorum. Personel kullanır

Personelin fikrini soran yok! :unsure2: Zalım patronlar. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bizim de ev okul arası 700-800 mt hanımı ikna etmek bunu almaktan daha zor :D

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Kısa mesafeler için düşünülebilir aslında, günlük 5-6 km zor yapıyorum bu aralar. :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erdem Bozkurt
(düzenlendi)

geçenlerde gördüm içine girip inceledim,evrak vs ilgili sorular sordum satın alanlardan bir tanesi telefon açmış trafik araçla ilgili evrak istemiş vede yaptırmış,sigorta dahil 500 tl masrafı çıkıyor dedi ötv oranı %4 demişti sanırım onuda firma ödüyor bilgisi verdi trafik evrak istediğine göre ehliyette şart....

tarihinde Erdem Bozkurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

hızlı gidilmeyen anadolu kasabalarında şehir dışı atraksiyon yapılmadan kullanılırsa akü fiyatına bağlı olarak uygun. fiyat çok uygun değil ama kdv vesaire gümrük derken adam da taş pişirmeyecek. gelişi 3-4 felandır. çok satsa iner fiyat ama çok da satamıyor. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Göktürk

ben videoları artık forumda göremiyorum. boş beyaz alan çıkıyor. bir ayar mı değişti? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...