İçeriğe Yönlendir

Küçük Sınıf Otomatik Tavsiyesi

Eray Çalışkan

Recommended Posts

Eray Çalışkan

Bir bayan arkadaşım manuel vites arabasını satıp sıfır B segmentinde araba bakıyor. Toyota yaris, ford fiesta ve opel corsa arasında kaldı. Otomatikte jazz tavsiye ettim ama fiyatı 70.000e yakın çok geldi. Çok km yapmadığı için benzinli bakıyor ama çok yakmasını da istemiyor. Yaris'in hibrit modeli az yaktığından bir de motor konforundan dolayı aklına yatmış. Hibrit konusunda bilgilerinizi paylaşabilir misiniz? Ben tereddütlüyüm Türkiye'de yeni bir teknoloji sonuçta. Başka ne gibi tavsiyeleriniz vardır sorunsuz otomatik olarak?

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Kullanicisi olarak yeni kasa fabia 1.2tsi 110hp dsg öneririm 55bin₺ ye sifir olarak alir tertemiz biner

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bence aradaki farka takılmasın, jazz alsın. 

Biri çıkar jetta parasına jazz derse şaşırmayın...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Bu seçeneklerin arasında olmayan ama en iyi seçenek olan 1.2 TSI DSG Style paket Fabia hem donanım hemde F/P olarak bu üç modelin önünde.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Biri çıkar jetta parasına jazz derse şaşırmayın...

vallla ben derim 70bin liranın karşılığı jazzmı olacak bence kesinlikle olamaz... 1.3atmosferik jazza 70 bin vereceğime kadar turbo benzinli ve DSG kombinasyonlu Leon,golf,toledo,jetta,polo,ibiza,fabia alabilirim ve bu araçların hepside jazzdan iyidir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

vallla ben derim 70bin liranın karşılığı jazzmı olacak bence kesinlikle olamaz... 1.3atmosferik jazza 70 bin vereceğime kadar turbo benzinli ve DSG kombinasyonlu Leon,golf,toledo,jetta,polo,ibiza,fabia alabilirim ve bu araçların hepside jazzdan iyidir

Ben demiştim, çıkar biri diye...

Herşey turbo-atm kıyaslamasıyla bitmiyor. Sen istediğini almakta özgürsün, elini tutan hiç kimse yok. Bunlar tercih meselesidir, dileyen dilediğini alır. 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Yaris hibrit tercihler içindeki en mantıklı araç. Hibrit araç lonusunda Toyotanın eline kimse su dökemez. Bir bayan için gayet makul ve mantıklı bir araç üstelik 6,000 tl indirimli kampanyada varken...

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Bütçe 60.000i geçemediği için jazz mümkün değil. Fabia konusunda tavsiyede bulunacağım mantıklı duruyor. Bir de hibrit araçta 6.000 indirimle 60.000e geliyormuş fiyat o da çok cezbetti acaba tüketim değerleri 3-4 arası doğru mu?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Suzuki swift var.. arkadaş eşi için düşünüyor 52 bin tl civarı fiyatı var.. Rakam çok iyi bence..

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Ben demiştim, çıkar biri diye...

Herşey turbo-atm kıyaslamasıyla bitmiyor. Sen istediğini almakta özgürsün, elini tutan hiç kimse yok. Bunlar tercih meselesidir, dileyen dilediğini alır.

evet elimi tutan birisinin olmadığını istediğimi seçebileceğimi bende biliyorum gökhan bey sorunsuz otm. Şanzıman haricinde jazzın avantajlı yada üstün oldığu hiçbir konu yok diye düşünüyorum bunlarda benim fikirlerim.
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Geçen sene 2007 yaris almıştık. MMT şanzıman. Bence bayan için gayet yeterli. herhangi bir sorun yaşamadık. Sadece yokuşlarda zorlandığı zaman 1 ile çıkması gereken yeri 2 ile çıkmaya çalışıyo boğulup sonra 1 e düşürüyo. Ancak Sport tuşuna basınca 1 ile heryeri çıkıyo.  

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

evet elimi tutan birisinin olmadığını istediğimi seçebileceğimi bende biliyorum gökhan bey sorunsuz otm. Şanzıman haricinde jazzın avantajlı yada üstün oldığu hiçbir konu yok diye düşünüyorum bunlarda benim fikirlerim.

Yazdıklarına bakarsan, ibiza ve polo haricindeki seçeneklerin sınıf farkı doğurduğunu görürsün. Hal böyleyken de yakıt tüketimi olarak jazz 1 adım öne geçer. Hemde jazz alırken, sahip olacağın donanım ve güvenlik paketlerini bu almanların üzerinde istersen fiyatının ne olacağı belli bile değil, belki de bunlara sahip bile değildir(tam bilmiyorum), bu da var. Eleştirirken önce sitelere girip araçların ne olduğunu tanırsan, 70 binlik jazz aldığında karşına gelecek aracın ne olduğunu bilirsen yazdıkların havada kalmamış olur. 

Bütçe 60.000i geçemediği için jazz mümkün değil. Fabia konusunda tavsiyede bulunacağım mantıklı duruyor. Bir de hibrit araçta 6.000 indirimle 60.000e geliyormuş fiyat o da çok cezbetti acaba tüketim değerleri 3-4 arası doğru mu?

Bu koşullar altında yaris denenebilir. Test sürüşü yapabilme ihtimaliniz varsa çok iyi olur.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

hybrid le uğraşmamakta fayda var.

bütçe tam olarak ne kadar? jazz zaten pahalı gelmiş konuşmaya bile gerek yok ( tip olarak çok çirkin bir araba şahsi fikrim . ama ofiste yanımda oturan çocuk hastası gece gündüz inceliyor zevk meselesi )

dediğim gibi bütçe ne kadar 70  yüksek ama 65 iyimi yoksa 50 bine kadarmı rakam belli ise seçenek sunmak daha kolay.

varsa 65 alsın leon geçsin  c sınıfı diye ayrı ehliyet istemiyorlar ya :D

düzeltme 

bütçe 60 bin olarak verilmiş. dsg li bir araba uygun olacaktır.

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Akçeşme

Elektrikli araclar hybrid araclar bunlar gelecegin teknolojisi. Bence eski teknoloji arac yerine gelecegin teknolojisini barindiran elektrikli yaris tercih edilmeli. Aractaki bataryalar icin ayrica bir ucret talep ediliyor mu bunu teyit edin. Renault elektrikli araclarinda bataryayi aylik kiraliyordu. Heray batarya icin para oduyordunuz ve batarya hic bir zaman sizin olmuyordu hatirladigim kadariyla.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Jazz alirdim ama sifir degil .fun di galiba fulü cam tavan vs vs

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Tavsiyeleriniz için teşekkürler, Toyota Yaris konusunda kararı verdi arkadaşım eğer değişmezse kararı onu alacak :)

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Doçent yiğenim otomatik yaris kullanıcısı şimdiye kadar yağ su hariç sanaiye götürdüğünü görmedim tavsiye ederim [emoji4]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...