İçeriğe Yönlendir

Lastik Ve Jant Konusunda Fikir Lazım

Misafir

Recommended Posts

Arkadaşlar büyük bir çıkmazın içindeyim değerli görüşleriniz gerekiyor :)

Aracımda 16" jant var. İkisi iyi durumda diğer ikisi boya istiyor.

Lastiklerim ikisi 2014 üretimi 20.000 km.de, diğer ikisi 2012 üretimi km. bilinmiyor.

Birde 17" satılık jant lastik takımı var. 17" jantlar çok temiz ve üzerinde 5 aylık lastikler var. Şahıs jant-lastik için 900 TL istiyor. (jant markası alessio action orijinalmiş - lastikler starmax ultra sport)

16'dan 17'ye geçince yol sesi olayından korkuyorum biraz, arkadaşın aracıda aynısı çok sessiz diyor.

Önümde bir kaç ihtimal var;

1- Sadece jantlar boyanır, lastikler bir süre daha idare eder.

2- Jantlar boyanır + yeni lastik takımı alınır.

3- 17" olan takım alınır, orijinal takım bir süre kenarda tutulur ve sonrasında satılır.

Maliyetler ayrı ayrı şu şekilde;

1- Jant boyama 250 TL

2- Aracıma uygun orta halli lastik takımı 700 TL

3- 17" jant-lastik takımı 900 TL

4- Kendi jantlarım orijinal olduğu için lastiklerle beraber 600-700 tl edebilir.

Siz olsanız ne yapardınız ? 

Bunlar benim jantlar;

DJPZ7z.jpg

Bunlar satılık olan jantlar;

81MBYV.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

jant sese etki etmez. 17 jant latik takımı 900 derken? replica mı? lstik çıkma mı?

Yorum bağlantısı

jant sese etki etmez. 17 jant latik takımı 900 derken? replica mı? lstik çıkma mı?

Lastik ve jant 5 aylıkmış abi. Jantın markasını hiç duymadım şimdiye kadar...Lastikler starmax.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

lastik sese etki eder. ben bedavaya veremdim o tip lastiği :D replica da ben almam

Yorum bağlantısı

lastik sese etki eder. ben bedavaya veremdim o tip lastiği :D replica da ben almam

Abi kısaca jantları boyat + 0 lastik takımı mı al diyosun :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

jant lastik rakam karşılaştırmasında fotoda güzel durması genelde yanıltır. rakamsal olarak alınacak yol tutuş ve sorunsuzluk önemli. jant çizik olsun lastik iyi olsun derim ilk aşamada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

jant lastik rakam karşılaştırmasında fotoda güzel durması genelde yanıltır. rakamsal olarak alınacak yol tutuş ve sorunsuzluk önemli. jant çizik olsun lastik iyi olsun derim ilk aşamada

Mesaj alındı abi :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu jantlarda sanki orjinal Honda modeli gibi, ben mi yaniliyorum ? Iki secenekte hos gorundu gozume :)

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Gözünüze çok kötü gelmiyorsa jantların hali, sıfır lastik alarakta durumu çözebilirsiniz bahsedildiği gibi.

Yorum bağlantısı

Bu jantlarda sanki orjinal Honda modeli gibi, ben mi yaniliyorum ? Iki secenekte hos gorundu gozume :)

Orijinal jantın birebir aynısı ama markası farklı :)

Gözünüze çok kötü gelmiyorsa jantların hali, sıfır lastik alarakta durumu çözebilirsiniz bahsedildiği gibi.

Muhtemelen öyle olacak gibi...

Yorum bağlantısı

bütçe birinden birini tercih ettirmek istiyorsa jantı boyatma en iyi lastiği al derim.  bütçe müsaitken boyatırsın ama lastik canını emanet ettiğin bişe en iyisini al abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Konuyu sonuca bağlayalım;

Kendi jantlarım için Bridgestone turanza t001 siparişi verdim. N11'de dün gece %11 indirim vardı bir çift için bu indirimi kullandım, diğer çift için hesabımda tanımlı olan 50 tl indirim kuponunu kullandım. Takımı 630 liraya mal oldu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...