İçeriğe Yönlendir

Mühürlü Plakayı Nerden Almalıyım

Kemal Turunç

Recommended Posts

Kemal Turunç

Selamün aleyküm

3 ay önce aldıgım arabanın plakası mühürsüzmüş(APP plaka deniliyor harelde) pek anlamadığım için yeni farkettim.Eski sahibini aradım ben de yok bilmiyorum ne olduğunu dedi.

Öğrenmek istediğim şunlar:

1-Plakam 55 ama ben istanbul da oturuyorum mühürlü plakaları istanbul  alabiliyor muyum yoksa illa Samsun dan mı almalıyım??

2-Yeni plaka talebinde bulunduğumda polise direk durumu anlatsam sorun olur mu?İfade, dava filan uğraşır mıyım acaba? işin hukuki boyutunu hiç bilmiyorum.Yoksa yolda düşmüş farketmedim, kayboldu desem daha mı temiz iş olur?

3-Polis bu plakalarla beni durdursa cezası ne??Sadece ceza kesip gönderiyor mu yoksa başka bir yaptırımı var mı??

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Selamün aleyküm

3 ay önce aldıgım arabanın plakası mühürsüzmüş(APP plaka deniliyor harelde) pek anlamadığım için yeni farkettim.Eski sahibini aradım ben de yok bilmiyorum ne olduğunu dedi.

1-Plakam 55 ama ben istanbul da oturuyorum mühürlü plakaları istanbul  alabiliyor muyum yoksa illa Samsun dan mı almalıyım??

2-Yeni plaka talebinde bulunduğumda polise direk durumu anlatsam sorun olur mu?İfade, dava filan uğraşır mıyım acaba? işin hukuki boyutunu hiç bilmiyorum.Yoksa yolda düşmüş farketmedim, kayboldu desem daha mı temiz iş olur?

3-Polis bu plakalarla beni durdursa cezası ne??Sadece ceza kesip gönderiyor mu yoksa başka bir yaptırımı var mı??

Teşekkürler

İstanbul da resmi plaka basma yetkisi şöförler cemiyetindedir. Cemiyetin plaka basım merkezine gidin muhtemelen orada bastırabilirsiniz. Aksi durumda orası yönlendirme yapacaktır. 

Şu anki plaka ile yakalanırsanız sahte plaka muamelesi görüp aracınız bağlanabilir. 

Yorum bağlantısı
Kemal Turunç

Emniyetten almıyorum yani.Bunu öğrendiğim iyi oldu.

İstanbul mu Samsun mu acaba?

Yorum bağlantısı

Polisin insiyatifine kalmış. Aracı bağladığına da şahit oldum sadece ceza yazıp gönderdiğinede şahit oldum.

Yorum bağlantısı

Selamün aleyküm

Teşekkürler

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Hüseyin Akyol

Önce emniyete eski plakalar teslim ediliyor, memur size fiş tarzı bir yazı veriyor ve şoförler cemiyetinden alıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Trafik şube'ye gidiyorsunuz ve eski plakalarınızı iade ediyorsunuz. Orjinalleri yok ise zayi işlemi göstermek isteyebilirler. Bu durumda eski plaka iptal edilecek, yeni ruhsat basılacak ve yeni plaka alacaksınız. Zayi görmeden iade edebilirseniz şoförler cemiyetine iletilmek üzere (ana merkez Gayrettepe Polis Merkezinin bahçesinde) size bir fiş verecekler. Eğer ki cemiyetten mühürlü APP almak isterseniz, merkeze ödeme yaptıktan sonra Fatih İtfaiye'sinin karşısındaki sokaktan basım noktalarından plakanızı gidip alabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...