İçeriğe Yönlendir

Fiesta Mk5 için Uygun Lastik Secimi

Ergin ozturk

Recommended Posts

Ergin ozturk

s.a arkadaslar onlelikle herkese iyi forumlar.benim soyle bir sorum olacaktı.aracaım ford fiesta mk5 aracımı 2 hafta once aldım aracın ustunde 195/45r/16 lastikler var ve spor yaylar var yere yakın oldugu icin altını maglum istanbul yollarında surtuyoruz birde ufak cukur dahi olsa cok hissettiriyor.sizden yardımım lastiklerimi degisssem hangi lastik uygundur veya baska bir sekilde nasıl cozerim onerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı

s.a arkadaslar onlelikle herkese iyi forumlar.benim soyle bir sorum olacaktı.aracaım ford fiesta mk5 aracımı 2 hafta once aldım aracın ustunde 195/45r/16 lastikler var ve spor yaylar var yere yakın oldugu icin altını maglum istanbul yollarında surtuyoruz birde ufak cukur dahi olsa cok hissettiriyor.sizden yardımım lastiklerimi degisssem hangi lastik uygundur veya baska bir sekilde nasıl cozerim onerilerinizi bekliyorum.

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Hoş geldiniz.

Aracın altının sürtünmesi, belirttiğiniz gibi yaylardan kaynaklanmaktadır. Satıcı, aracın orjinal yaylarını verdi ise, orjinal yayları takılarak araç eski yüksekliğine kavuşacaktır.

195/45/16 ebat hangi lastiği seçerseniz seçin, sadece yeni olmasından kaynaklı biraz yumuşama olsa da, yine de bu ebatta tüm lastikler çukurları hssettirir.

Çözüm ise, bozuk yollarda dikkatli kullanmak.

Yorum bağlantısı
Ergin ozturk

Hoş geldiniz.

Aracın altının sürtünmesi, belirttiğiniz gibi yaylardan kaynaklanmaktadır. Satıcı, aracın orjinal yaylarını verdi ise, orjinal yayları takılarak araç eski yüksekliğine kavuşacaktır.

195/45/16 ebat hangi lastiği seçerseniz seçin, sadece yeni olmasından kaynaklı biraz yumuşama olsa da, yine de bu ebatta tüm lastikler çukurları hssettirir.

Çözüm ise, bozuk yollarda dikkatli kullanmak.

yorumunuz icin tesekkurler orjınal yayları malesef yokmus.yanak genişligini artirsam peki aracta  3 5 santimde olsa yukselme olurmu?

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

yorumunuz icin tesekkurler orjınal yayları malesef yokmus.yanak genişligini artirsam peki aracta  3 5 santimde olsa yukselme olurmu?

Olmaz (Teknik anlamda, sağlıklı olarak). Çamurluklara sürter ve takometre sapması yapar.

Fiesta ebatları;

175/65/14

185/60/14

195/50/15

195/45/16

205/40/17

Buradan değişim farklılıklarını görebilirsiniz.

http://www.ozyurek.org/lastik_hesabi.htm

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

en güzeli orjinal yay bulun çıkmacılardan alın takın ama konfor janttan dolayı yine sert olacaktır

Yorum bağlantısı
Ergin ozturk

Bugün sunuda hissettim direksiyonda baya etkiliyor sertleşiyor benim buna çözüm bulmam lazım orjinal yayları taktırsam jantlarim 16inc buna göre hangi ebat lastik seçimi yapsam hem araç çok yükselmesin hemde konfor açısından daha iyi olsun çökmüş şey istedim

Yorum bağlantısı
Ergin ozturk

Bugün sunuda hissettim direksiyonda baya etkiliyor sertleşiyor benim buna çözüm bulmam lazım orjinal yayları taktırsam jantlarim 16inc buna göre hangi ebat lastik seçimi yapsam hem araç çok yükselmesin hemde konfor açısından daha iyi olsun çökmüş şey istedim

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

daha başka lastik sıkıntı olur o jantta diye düşünüyorum olmadı 15 jant alın 195/50/15 lastik ile binin ben 15 jant ile biniyorum ama 14 teneke konforu olmuyor yinede  :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...