İçeriğe Yönlendir

Airbnb Hakkında Bilgisi Olan Var Mı?

Ahmet Gül

Recommended Posts

Ahmet Gül

Bu sene eşim ben ve kızım tatil için Alanya ve civarını değerlendirmek istiyoruz. Tercihimiz apart daire, yazlık, apartman dairesi (1+1, 2+1) gibi ev konforunda tatilimizi geçirebileceğimiz bir mekan. İnternette araştırma yaparken Airbnb isimli siteye rast geldim.

Biraz bakındığımda fiyatların son derece ekonomik olduğunu gördüm. Gayet lüks havuzlu su kaydıraklı geniş daireler bile 100-150 civarı ki bu mekanların yarısı bile etmeyen yerlere deve yüküyle para verdik bugüne kadar.

Bu kadar ucuz olması bende güven sorunu oluşturdu. Site hakkında bilgisi olan ya da sistemi kullanmış arkadaşlar bilgi verebilirlerse mutlu olurum. Ödeme imkanı nasıldır, GET sistemi gibi bir sistemleri var mı, rezervasyon aşamasında güvenebilir miyim?

Herkese hayırlı Ramazanlar dilerim. 

Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Otel den ziyade kişiler kendi evlerinde bir oda yada evlerini kiraya veriyorlar. Genel olarak Avrupa'da kullanılan sistem. Ben hiç cesaret edemedim başkasının evindeki bir odayı kiralamayı yada odamı kiraya vermeyi. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Başkasının evinde bir odaysa olmaz zaten. Ben rezervasyon yaptığım tarihlerde ev tamamen benim diye hayal etmiştim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çok farklı seçenekelr var.kiralanan oda da olabilir ev de olabilir. günlük kiranın internete düşmüş hali.

Altın kural.hiçbir satıcı malının kıymetini safça düşük tayin etmiş olamaz....

ordaki rakamlara ulaşım yiyecek içecek , tatilde kendi yemeğini yapma dezavantajını da iyi düşünmeli. An itibarı ile Alanya da 3 öğün esnaf lokanta parasından ucuza uhd oteller mevcut...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

çok farklı seçenekelr var.kiralanan oda da olabilir ev de olabilir. günlük kiranın internete düşmüş hali.

Altın kural.hiçbir satıcı malının kıymetini safça düşük tayin etmiş olamaz....

ordaki rakamlara ulaşım yiyecek içecek , tatilde kendi yemeğini yapma dezavantajını da iyi düşünmeli. An itibarı ile Alanya da 3 öğün esnaf lokanta parasından ucuza uhd oteller mevcut...

Çağlar Abi geçen sene Fethiye'ye gittik çocukla beraber otel odalarında olmuyor. İşin maddi tarafından ziyade, ki söylediğiniz gibi ekonomik krizden dolayı çoğu UHD ev kiralamaktan daha uygun, niyetimiz ev ortamında kalabileceğimiz, yemeği bazen mutfağımızda yapıp, bazen dışardan temin edebileceğimiz bir mekan. Yalnız burada sıkıntı rezervasyon ve ödeme konusunda. Malum sitedeki ilanlar kaparo, depozito vs bedelleri havale yoluyla talep ediyorlar ki bu da güvenli değil. 

Booking.com a bakının derim.

Hemen bakıyorum Sani Bey. Tavsiyeniz için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o tip sitelerde ödemeler güvenlidir? gidince karşınıza çıkacak ev güvensiz olabilir yani dökük.. yorumu iyi olanlar tercih edilmeli

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Satıcının yorumu iyiyse özellikle de yabancı konuklardan yorum var ise güvenilebilir. Site zaten dünya çapında bir site. Epey popüler. Yakın zamanda ben de sizin gibi çoluk çocuk tatile çıkmayı planlıyorum. Şimdiden airbnbye komple daire olacak şekilde bakınmaya başladım.

Ayrıca şu eğlenceli hikayeyi okumanızı tavsiye ederim. https://seyler.eksisozluk.com/airbnbde-yasanan-ask-i-memnuyu-aratmayacak-duzeyde-bir-ask-hikayesi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Airbnb Istanbul icin guzel calisiyor suanda, Alanya icin bilemem. Odeme site uzerinden degil direk ev sahibine yapiliyor, airbnb ev sahibinden komisyonu aliyor diye hatirliyorum. Evin paylasimli olup olmadigini bilmekte fayda var. Puan durumu iyi olan yeri tercih edin.

Bunun disinda apart otel bakabilirsiniz, apart otellerde Alanya da, sadece oda veya oda kahvalti gibi secenekler vardi..

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Kanka o değilde kızın eli çok uzunmuş yahu [emoji1] [emoji1]

Taaa Kanadalardan Turkiye ekibini kurmuş ne olur ne olmaz diye de yanında 1 tane bulundurmuş [emoji16]

Maşallah maşallah, bir de buz dağının görünmeyen kısmı var[emoji2]
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Satıcının yorumu iyiyse özellikle de yabancı konuklardan yorum var ise güvenilebilir. Site zaten dünya çapında bir site. Epey popüler. Yakın zamanda ben de sizin gibi çoluk çocuk tatile çıkmayı planlıyorum. Şimdiden airbnbye komple daire olacak şekilde bakınmaya başladım.

Ayrıca şu eğlenceli hikayeyi okumanızı tavsiye ederim. https://seyler.eksisozluk.com/airbnbde-yasanan-ask-i-memnuyu-aratmayacak-duzeyde-bir-ask-hikayesi

Maşallah maşallah. Bu site yeni bir sektör oluşturur gibi geliyor bana :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...