İçeriğe Yönlendir

Japon Araçlarda Ters Bijon Olayı

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Aydın Akdeniz

Merhaba,

Mazda e2200 aracıma bir çift lastik aldım . aldığım yerin elemanı sağ tarafı taktı sol tarafta ( şoför tarafı) uğraşırken 2 bijonu kırdı. 

diğer personelin uyarısıyla japon araçlarında sol tarafın ters olduğunu öğrenmiş olduk. 

hatta kıa falanda böyle demişti. söylemeseydi eleman hepsini kıra kıra sökecekti :) 

kırılanın yenisi olmadığı içinde düz bijonlardan taktık . 

enteresan geldi bana ilk defa duydum . google da bilmiyor bulamadım. 

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
(düzenlendi)

Merhaba,

Mazda e2200 aracıma bir çift lastik aldım . aldığım yerin elemanı sağ tarafı taktı sol tarafta ( şoför tarafı) uğraşırken 2 bijonu kırdı. 

diğer personelin uyarısıyla japon araçlarında sol tarafın ters olduğunu öğrenmiş olduk. 

hatta kıa falanda böyle demişti. söylemeseydi eleman hepsini kıra kıra sökecekti :)

kırılanın yenisi olmadığı içinde düz bijonlardan taktık . 

enteresan geldi bana ilk defa duydum . google da bilmiyor bulamadım. 

Kia sahibi olarak ilk defa duydum  :shok: Yoksa benim kia çakma çin malı falan mı :)

tarihinde Serdar GÜNGÖR tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Kia kore olduğundan olmasın :)

Usta demiş ya kia de böyle diye ona istinaden dedim 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

İsuzu servisinde staj yapmıştım ordan biliyorum japon minibüs kamyon gibi hizmet araçlarının bijonları ters olur. :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Ters bijon nedir? İlk kez duydum?

sökerken sıkma yönünde çevriliyor

sıkarkende sökme yönünde  :yildizlar:

ters dişli bijonlar somunlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Vay anasını... Peki şimdi düz takıldıysa, saplamalar ne durumda?

normal düz dişlilerle değiştirdik 6 tanesinide . sol ön kaldı onuda değiştiricem . olmadık yerde sokerken kırılır saplama aramayım birde . 

Yorum bağlantısı
Ozan Akkaya

Şimdi başka bir lastıkçi "Japon Arabalar Ters Bijon" deyip bijonları yine kırmasın?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Şimdi başka bir lastıkçi "Japon Arabalar Ters Bijon" deyip bijonları yine kırmasın?

Olabilir :)
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bizde Kia kamyon vardı, çağlar abimin dediği gibi, iki taraf düz iki taraf ters bijondu, amaç güvenlik.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Kıran nasıl kırdı ben onu düşünüyorum halen.Ben normalleri sökerken zorlanıyorum...

Tabancayla soktu . Hatta diger bijonlarda zorlaninca gucu yetmiyordur deyip daha buyuk tabanca getirecektiki o anda ogrendik
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Tabancayla soktu . Hatta diger bijonlarda zorlaninca gucu yetmiyordur deyip daha buyuk tabanca getirecektiki o anda ogrendik

Sen dua et saplama kırılmış yok olmuyo diyim tekeri kırmamışlar :D

tarihinde Yasin Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...