İçeriğe Yönlendir

Fmy (Ford Motor Company) Motor Yağı Nasıldır?

Emre Candan

Recommended Posts

Emre Candan

Servis FMY yani (Ford Motor Company) kullanıyor bildiğiniz gibi. 

1.25 Fiesta'ya 5/30 FMY kullandılar. Serviste ki ustalar, yağın kaliteli ve sorunsuz olduğunu söylediler. 

Ancak bir Castrol 5/30 ile arasında fark var mıdır? 

Ne dersiniz FMY iyi bir yağ mı?

Yeni değiştirdim, aracın rölanti sesi fln azaldı, hatta klima açıkken bile ses eskisi gibi çok çıkmıyor. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

FMY nin acilimi Ford Motor Yaglari diye hatirliyorum. FOMOCO sizin dediginiz gibi.

Sorunuzun cevabi olarak Ford standartlarini karsilayan bir yag, benim tercihim Mobil'den yana.

Yorum bağlantısı
Kemal Mert
(düzenlendi)

Castrol elf yağlarından kullandım ama bu yağdan kullanmadım hiç, Bugün bakım günü ve internetten mobil super getirttim. Bu yağdan daha evvel de kullandım bu aracımda ve memnun kalmıştım.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/mobil-super-3000-5w-30-4-1-5-lt-motor-yagi-201589186

tarihinde Kemal Mert tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kötü değildir.. ancak servis açık yağ kullanıyor normal olarak. İmkan varsa kapalı mobil falan kullanmak daha iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

FMY Opet'in markası. Luchs ile ortaklar, onların lisansı ile üretiyorlar. Koç grubunun Ford araçlar için ürettiği yağ. Ford servislerdr kullanılıyor. Uygundur, kötü değildir. Ancak kalite ve hem fiyat/performans açısından burada seçme şansınız varsa direkt tavsiye edilrcek yağ Mobil Super3000 Formula FE 5/30.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Erden

opetten kullanılan yağdır. ford bu yıl opet ile anlaştı. opet bayilerine gidip yağ reyonuna bakarsanız yağın üzerinde ford uyumludur diye ibare vardır.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kışın biraz beyazlama(mayonez gibi  diyelim)  yapmıştı,  castrol ve mobilde böyle bir şey görmedim. Ama üreticinin istediği özelikleri karşılar. 

Yorum bağlantısı
Günal Özdoğan
(düzenlendi)

Bu yağın yerine Mobil veya Castrol kullansak performans veya yakıt tüketiminde bir değişiklik görür müyüz dersiniz? Ya da kışın çalıştırmalarda, çalıştırmadan kastım çalıştıktan motor ısınana kadarki süre ve yağ viskozitesi?

tarihinde Günal Özdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Bu yağın yerine Mobil veya Castrol kullansak performans veya yakıt tüketiminde bir değişiklik görür müyüz dersiniz? Ya da kışın çalıştırmalarda, çalıştırmadan kastım çalıştıktan motor ısınana kadarki süre ve yağ viskozitesi?

Mobil her açıdan tatminkardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

yok, fark edemezsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ford ve opet koç grubu. Fmy kullanması tamamen ticari. Fordun sıfır araçlara opet kart vermesi gibi.

Ben bakıma servise giderim ve yağımı yanımda kendim götürürüm. (Mobil)

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Önceki sene castrol ile, sonraki sene fmy ile aracıma bakım yaptırmıştımç FMY kullandığım bakımda aracın daha rahatladığını hissetmiştim. Sesi falan da azalmıştı castrole göre. İkisi de 5-30 tam sentetik yağdı.. Bence aklınızda soru işareti kalmasın gayet yeterli kalitede bir ürün kullanılmış.

Yorum bağlantısı

Kışın biraz beyazlama(mayonez gibi  diyelim)  yapmıştı,  castrol ve mobilde böyle bir şey görmedim. Ama üreticinin istediği özelikleri karşılar. 

Yanılmıyorsam bunun sebebi yağa karışan su oluyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yanılmıyorsam bunun sebebi yağa karışan su oluyor.

yağın özelliğinden olsa gerek, soğukta kısa mesafe kullanımında yaparmış, castrolde yoktu aynı durum. Boşuna dünya markası olmuyorlar demek. 

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Ben geçen 15 bin bakımını Castrol ile yaptırmıştım, bu yıl 30 bin bakımını Fmy ile yapıldı, bir hafta oldu ama ben bi fark göremedim. Bence aralarında o kadar fark yok, ancak araştırmalarından öğrendiğim kadarıyla en iyisi Motul, bunun dışındaki markalarda kullanıcıların aralarındaki farkı anlıyamıyor

ki benimki dizeldi sizin benzinli, sıkıştırma oranı düşük olduğu için zaten çok sorun olmaz sizde.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Yaklaşık iki hafta önce beş yıllık bakım yapıldı ve her zaman serviste fmy dediğiniz yağdan konuldu. Çok şükür bir sıkıntı yaşatmadı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...