İçeriğe Yönlendir

Klimadan Gelen Hışırtı(Su Sesi)

Mehmet Alkan

Recommended Posts

Mehmet Alkan

Arkadaşlar cümleten herkese hayırlı akşamlar hayırlı ramazanlar . Sizlere danışmak istediğim bir sorunum var aracım 1.5 tdci tit. Firsta klima açık iken beş dk sonra ön yolcu bölümünden su sesi gibi bir ses geliyor klimada bir sıkıntı olduğu kesin bu konuda şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim en kısa sürede video da yükleyip daha açıklayıcı olacağım iyi akşamlar

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

kalorifer sisteminde hava olduğu zaman bu durum oluşurdu (önceki teknoloji araçlarda). bu tür birşey olduğunu düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

aynısı benim arabada da olmaya başladı. Daha önceden yoktu polen filtresini değiştirdim geçen hafta ondan sonra olmaya başladı. ama klima sadece 4.seviyedeyken geliyor. Ayranın meyve suyunun dibini pipetle çekersin de ses çıkar ya öyle ses geliyor. sebebi ne olabilir? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Alkan

aynısı benim arabada da olmaya başladı. Daha önceden yoktu polen filtresini değiştirdim geçen hafta ondan sonra olmaya başladı. ama klima sadece 4.seviyedeyken geliyor. Ayranın meyve suyunun dibini pipetle çekersin de ses çıkar ya öyle ses geliyor. sebebi ne olabilir?

Osman bey ses teşhisiniz 10 üzerinden 10 aynen öyle bir ses geliyor sadece klima açık iken a/c yarın servise götürmeyi düşünüyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Klima gazının sesini duyuyor olabilirsiniz. Gaz kontrol edildi mi, eksik olması durumunda kapalı sistem olduğu için çalkalanma sesi duyabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Alkan

klima açık değil ken?

Klima kapalı havalandırma açık iken herhangi bir ses yok çağlar bey

Klima gazının sesini duyuyor olabilirsiniz. Gaz kontrol edildi mi, eksik olması durumunda kapalı sistem olduğu için çalkalanma sesi duyabilirsiniz.

Serkan bey amasya ford servisine götürdüğümde ustaya sesi dinlettim belki kaçırıyordur gaz azalmıştır dedim bu sorun kıronik dedi birşey yok dedi ama bence bir sıkıntı var ama bakalım bulabilecek miyiz
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Klima kapalı havalandırma açık iken herhangi bir ses yok çağlar bey

Serkan bey amasya ford servisine götürdüğümde ustaya sesi dinlettim belki kaçırıyordur gaz azalmıştır dedim bu sorun kıronik dedi birşey yok dedi ama bence bir sıkıntı var ama bakalım bulabilecek miyiz

Rölantide soğutma nasıl, arabanın altından çat çat sesi gelip klima soğuk üflemeyi bırakıyor mu ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Alkan

Rölantide soğutma nasıl, arabanın altından çat çat sesi gelip klima soğuk üflemeyi bırakıyor mu ?

Rölantide ve araç hareket halindeyken soğutmada hiçbir sıkıntı yok sadece ses geliyor hışır hışır diye onun haricinde problem yok
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Osman bey ses teşhisiniz 10 üzerinden 10 aynen öyle bir ses geliyor sadece klima açık iken a/c yarın servise götürmeyi düşünüyorum

Servise götürüp bir çözüm bulursanız lütfen paylaşın bizde bilgi sahibi olalım 

Yorum bağlantısı
Mehmet Alkan

İnşallah yarın bir sonuç alırsam hemen paylaşırım yardımlarınız için çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Burak Güler2
(düzenlendi)

Aynı sorunu 2 hafta önce, bakım sonrası polen filtresi degisiminden beri yasamaya basladim. Ses sürekli geliyor aslında inceden ama arada bir duyalacak kadar artiyor. Geçen hafta sikayetimi belirttim ayni sekilde sadece klima açıkken geliyor,klima kapali havalandirma acikken gelmiyor diye. Baktilar ettiler sorun yok dediler. Son kullanimimda duymadim (ya azaldi veya kesildi ya da kulagim alisti bilemiyorum). Fakat tekrar kontrol edecegim durumu bildiririm.

tarihinde Burak Güler2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Aynı ses aynı problemi mersoda yaşadım, klima gazı eksilmişti tamamlandı ve kaçak arama sıvısı konuldu. Ses kesildi. Kaçak 2 ay sonra çıktı.

Klima kompresörü keçelereden çok az kaçırıyor, 1 seneyi geçti yine ses gelmeye başladı, revizyon sağlıklı olmuyormuş bizim araçta sıfır yada çıkmada pahalı olduğundan senede bir kontrol edip tamamlamak daha işime geliyor.

Gazı tamamlayın bence ses gidecek, kaçak noktasını tespit etmekte mühim tabi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Alkan

Servis bu gün randevu vermedi pazartesi giderim artık bir sorum daha var aracı temmuz 2014 te aldım garantisi 2 yıl mı 3 yıl mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Alkan

Herkese selam video çektim yalnız anlatmaya çalıştığım sesi kaydetmedi ama bir su sesi gibi hışırtı var

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Herkese selam video çektim yalnız anlatmaya çalıştığım sesi kaydetmedi ama bir su sesi gibi hışırtı var

video nerede ? :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Alkan

video nerede ? :)

Osman bey video çektim yalnız atamıyorum bir türlü yüklenmiyor
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Osman bey video çektim yalnız atamıyorum bir türlü yüklenmiyor

videoyu youtuba yükleyip buraya linkini yapıştırın

Yorum bağlantısı
Ferhat Karaca
(düzenlendi)

Kronik bir problem değil. Aynı problemden dolayı servise gittiğimde sizin gibi aynı şekilde geri çevrildim. Gerçi kronik problem diye birşey yok. Çözüm olmalılar.

Gelelim benim konuya; Farklı yollar ile servis ile tekrar bağlantımı yaptım. İkinci gittiğimde fordun benim ilk şikayetimden sonrası bir değişiklik yayını yaptığını belirttiler. Bu yayın ile klima borularını değiştirdiler. Bunun sebebi üretim esnasında sistem boruları içine demir çapağı vb. kaçması.

Klima boruları değiştiğinde ses bir miktar kayboldu. Sonrasında servis klima kompresörünü değiştireceğini belirtti ve birkaç gün içerisinde değişiklik oldu. Şuan çok çok alt seviyede rahatsız etmeyen seviyede ses var.

tarihinde Ferhat Karaca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Alkan

Arkadaşlar arabayı servise bıraktım bakıyorlar bu da dün akşam çektiğim video ses tam net değil kusura bakmayın

Yorum bağlantısı
Mehmet Alkan

Servise götürüp bir çözüm bulursanız lütfen paylaşın bizde bilgi sahibi olalım

Osman bey dün arabayı servise bırakmıştım bugün servisten aradılar sistemde hava olduğu için videoda attığım sesi duyuyorduk ama usta gazı boşaltıp sistemin havasını aldıktan sonra tekrar gazı basıp dinledik sorun geçti dedi şimdş arabayı alıp sorun geçmiş mi diye bakmak gerekiyor
Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Ü.Emre Kartal

Aynı ses bende de aynı araçta var. Ses polen filtresi kısımından geliyor, klimayı kapatınca kesiliyor. 

Fan varda yağsız çalışıyormuş gibi hışırtı şeklinde

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...