İçeriğe Yönlendir

Bayram Tatili

Yusuf Uyar

Recommended Posts

Yusuf Uyar

Herkese merhaba, geçmiş bayramınızı kutluyorum.

Elbette Bayramda herkes bir yerlere kaçtı. Tatil boyunca aracımızla alakalı deneyimlerimizi ( yakıt tüketimi, sürüş, yollar vs.) ,gezdiğimiz yerleri ( şurayı görmeden olmaz, burda bu yenir, buraya geldiyseniz bunu yapmadan olmaz vs.) paylaşırsak keyifli bir forum olacağını düşünüyorum :)

Ben kendi deneyimlerimi paylaşmak istedim. Tatille ilgili size güzel tüyolar da vereceğim.

Yolcuğumu özetleyecek olursam;

İstanbul'dan memleketim Alanya'ya geçtik.

3 gün Alanya-Side arası bayram ziyareti git gelleri ( Hanım tarafı da olunca malum bitmiyor :) ). Ardından 2 günlük Batı Akdeniz turu yapmaya karar verdik.

Manavgat'tan Adrasan(1 gece Konaklama)-Kekova-Kaş(1 gece konaklama)-Kalkan-Patara plajı na uğrayıp Denizli Çavdır ve Burdur üstünden, İznik' e de uğramayı ihmal etmeden Osmangazi köprüsünden evimize geri döndük.

Araç deneyimlerim:

Tatile çıkmadan 2 hafta önce aldığım 1.5 tdci Titanium Focus aracımdan genel olarak çok memnun kaldım.

Yol tutuşu ve direksiyon tepkileri harika. Powershift vites geçişleri sarsıntısız.

Makyajlı kasada bence en büyük değişiklik ses izolasyonu. Motor sesi ve yüksek hızlarda rüzgar sesi sorunu ciddi anlamda iyileştirilmiş.

Koltuklarına hala alışamadım sırtım ve boynum çabuk ağrıdı. ( doğru oturma pozisyonunu bulamamış olabilirim )

Yakıt tüketimi İstanbul'dan Manavgat'a gidişte 4.6 lt idi. Şehir içi ve tatil kullanımıyla birlikte istanbul'a döndükten sonra 5.1 e yükseldi. Değerlerin çok iyi oluğunu düşünüyorum. Yol bilgisayarı verilerini ve harita güzergahını paylaşıyorum.

Tatil deneyimlerim:

Adrasan, denizi çakıl ama çok temiz. tekne turu yapmaya zamanımız olmadı ama çok keyifli koyları olduğunu duydum. Yangından dolayı bayaa ağacımız yanmış :(

Kekova, inanılmaz bir yer. Batık şehirler, kaya mezarları, koyları. Gitmenizi şiddetle öneriyorum.

Kaş, şirin bir kasaba daha önce de dalış için gitmiştim. Denize girmek için Hidayetin koyu ve kaputaş plajı harika.

Patara, çok uzun plajı var, sahil ince kum. Fakat açık deniz olduğu için çok fazla dalga var. Denize girmek keyifli değil.

Teşekkürler,

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Yusuf Uyar
(düzenlendi)

Herkese merhaba, geçmiş bayramınızı kutluyorum.

Elbette Bayramda herkes bir yerlere kaçtı. Tatil boyunca aracımızla alakalı deneyimlerimizi ( yakıt tüketimi, sürüş, yollar vs.) ,gezdiğimiz yerleri ( şurayı görmeden olmaz, burda bu yenir, buraya geldiyseniz bunu yapmadan olmaz vs.) paylaşırsak keyifli bir forum olacağını düşünüyorum :)

Ben kendi deneyimlerimi paylaşmak istedim. Tatille ilgili size güzel tüyolar da vereceğim.

Yolcuğumu özetleyecek olursam;

İstanbul'dan memleketim Alanya'ya geçtik.

3 gün Alanya-Side arası bayram ziyareti git gelleri ( Hanım tarafı da olunca malum bitmiyor : : :). Ardından 2 günlük Batı Akdeniz turu yapmaya karar verdik.

Manavgat'tan Adrasan(1 gece Konaklama)-Kekova-Kaş(1 gece konaklama)-Kalkan-Patara plajı na uğrayıp Denizli Çavdır ve Burdur üstünden, İznik' e de uğramayı ihmal etmeden Osmangazi köprüsünden evimize geri döndük.

Araç deneyimlerim:

Tatile çıkmadan 2 hafta önce aldığım 1.5 tdci Titanium Focus aracımdan genel olarak çok memnun kaldım.

Yol tutuşu ve direksiyon tepkileri harika. Powershift vites geçişleri sarsıntısız.

Makyajlı kasada bence en büyük değişiklik ses izolasyonu. Motor sesi ve yüksek hızlarda rüzgar sesi sorunu ciddi anlamda iyileştirilmiş.

Koltuklarına hala alışamadım sırtım ve boynum çabuk ağrıdı. ( doğru oturma pozisyonunu bulamamış olabilirim )

Yakıt tüketimi İstanbul'dan Manavgat'a gidişte 4.6 lt idi. Şehir içi ve tatil kullanımıyla birlikte istanbul'a döndükten sonra 5.1 e yükseldi. Değerlerin çok iyi oluğunu düşünüyorum. Yol bilgisayarı verilerini ve harita güzergahını paylaşıyorum.

Tatil deneyimlerim:

Adrasan, denizi çakıl ama çok temiz. tekne turu yapmaya zamanımız olmadı ama çok keyifli koyları olduğunu duydum. Yangından dolayı bayaa ağacımız yanmış :(< :(> Kekova, inanılmaz bir yer. Batık şehirler, kaya mezarları, koyları. Gitmenizi şiddetle öneriyorum.

Kaş, şirin bir kasaba daha önce de dalış için gitmiştim. Denize girmek için Hidayetin koyu ve kaputaş plajı harika.

Patara, çok uzun plajı var, sahil ince kum. Fakat açık deniz olduğu için çok fazla dalga var. Denize girmek keyifli değil.

Teşekkürler,

J29ALW.jpg

liresim.com/5V0MAd][/url]AJV5oq.jpg

tarihinde Yusuf Uyar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

Kaş, şirin bir kasaba daha önce de dalış için gitmiştim. 

kaş ilçe yahu 56 bin nufuslu..

59 bin nufüslu illerimiz bile var. geçmişin ama farketmemişin  :)

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

Kaşın kendisi küçük ama çapı büyüktür  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Uyar

Ali Bey ilçe olduğunun farkındayım ama kasaba havası var.

Coğrafik bilgiden ziyade gezi notu vermek istedim. Tatil kasabası tadında bence :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bayramda Ankara - Side - Ankara yaptım. hem gidiş hemde dönüş ortalama 5.7 l/100km  yaktı. Özellikle Konya - Antalya arası çok trafik vardı.

Cumartesi günü gidişte 5 yerde radar vardı. Perşembe dönüşte ise radar yoktu.

Side merkez inanımaz kalabalıktı. manavgat şelalesinin kapı inşaatı olduğundan kısıtlu süreler açık olduğundan ziyaret edemedik.

Genel anlamda güzel bir tatil oldu. Rusların gelmemesi nedeniyle , tatili bir hafta önce satınalmama rağmen erken rezervasyon yapanlardan bile çok uyguna aldığımı gördüm.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Biz de 3 gün için Muğla civarlarında dolandık, Akyaka, Sarıgerme, Ortaca ve Dalyan'da dolandık. İzmirden çıkarken sıfırladığım tüketimim 800 km civarı gezi sonrasında 5.0 L/100Km idi. Tüm yolda klima açık, 2 yetişkin ve dolu bagajla (arka koltuklar bile dolu :) ) yola çıkmıştık. Sağolsun hız sabitleyici bu gezide çok yararlı oldu benim için bulduğum bütün düzlüklerde açtım..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...