İçeriğe Yönlendir

2.0 Ecoboost Triger Değişimi

Cem Dilmen
Çözüme git Cem Dilmen tarafından,

Recommended Posts

Cem Dilmen

Arkadaşlar merhabalar...

Aracın trigerini değiştireyim dedim. Malumunuz Çankırı'dayım. Yetkili servisleri telefonla arayıp fiyat alıp ona göre hareket edecektim. Ankara TAN Oto'yu aradım oradaki yetkili, aracımın trigerinin zincirli olduğunu ve değişim gerektirmediğini söyledi. Aracı ilk aldığımda Otosan'ı aradığımda şase no ile kontrol ettirmiştim oradan bana 135 000 yada 5 yılda değiştirmem gerektiğini söylemişlerdi. Birkaç servisi arayacağım ancak fikrinizi almak istedim. Bu mereti değiştiren var mı , yoksa gerçekten zincirli mi. Araç sayı olarak az olunca servisler de bilemiyor. İkiler serviste benim araca normal 1.6 buji taktıkları gibi. :)

Teşekkür ediyorum...

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Alamanca sitelere göre zincir var. Yanliz kac km de degisecegi hakkinda kesin bir bilgiye ulasamadim.

1.0 Ecoboost kayisli 240bin/10yil

1,5-1,6 Ecoboost kayisli 200bin/10yil

demisler. bunlara taminen Türkiyede maksimum 100bin/5 yil diyorlardir. (Ne fark varsa)

Bence sizinki zincirli ve 200bin+ / 10yildir. Etiste yaziyor mu acaba?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ford'a mail atın. Sonra kayışlıdır, kopar falan , sorumluluk sizde kalmasın.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Güzel fikir söz ucar yazi kalir  :good1:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Kayış olsaydı en fazla 90.000 derdi servis :)

Abi Fordda triger için 135k diyorlar artık 

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

ecoboost motorun bir diğer teknolojik yeniliği de triger kayışının motor içine alınmasıdır. böylelikle triger kayışının motor yağıyla yağlanması sağlanmış, triger kayışının belirli periyotlarla değiştirilmesi zorunluluğu ortadan kalkmıştır.

Ekşi SözLükten alıntıladım. Kayış diyor Cem abi. Bir Başka kaynak ta da zincir diyor.

Burda bi video buldum burda Kayış olarak gözüküyor. Ama bu 1.0 Ecoboost   0:44 Sn 

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Cem Dilmen

Kayış olsaydı en fazla 90.000 derdi servis :)

Alamanca sitelere göre zincir var. Yanliz kac km de degisecegi hakkinda kesin bir bilgiye ulasamadim.

1.0 Ecoboost kayisli 240bin/10yil

1,5-1,6 Ecoboost kayisli 200bin/10yil

demisler. bunlara taminen Türkiyede maksimum 100bin/5 yil diyorlardir. (Ne fark varsa)

Bence sizinki zincirli ve 200bin+ / 10yildir. Etiste yaziyor mu acaba?

Güzel fikir söz ucar yazi kalir  :good1:

Bu konu gerçekten karışık Cem Bey  :biggrin:

Abi Fordda triger için 135k diyorlar artık 

Sabri ustaya sormak lazım.

Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Toplam 3 servisle görüştüm. En son şaseye göre hem yurt dışı hem de yurt içi teyit ettirdim. Br de belge olsun diye mail olarak gönderttirdim. 2.0 ecoboost motorlarda triger yokmuş zincir mevcutmuş o da ses yapmıyorsa değişime gerek yokmuş. 2.0 aracı olan arkadaşlar için de bir muamma ortadan kalkmış oldu. :) Benim için de bakımla birlikte 2000 TL falan gözden çıkarmıştım o cebimde kaldı. Tüm forum üyelerine benden çay :) 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Toplam 3 servisle görüştüm. En son şaseye göre hem yurt dışı hem de yurt içi teyit ettirdim. Br de belge olsun diye mail olarak gönderttirdim. 2.0 ecoboost motorlarda triger yokmuş zincir mevcutmuş o da ses yapmıyorsa değişime gerek yokmuş. 2.0 aracı olan arkadaşlar için de bir muamma ortadan kalkmış oldu. :) Benim için de bakımla birlikte 2000 TL falan gözden çıkarmıştım o cebimde kaldı. Tüm forum üyelerine benden çay :)

2000 TL çaya verilmez hocam, mangal isteriz ;)

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

2000 TL çaya verilmez hocam, mangal isteriz ;)

Tamam Hayrettin Bey. Ne demek. Zaten yoğunluktan hiç bir atraksiyona katılamıyorum. Bu bahane ile bir etkinliğe de katılmış olurum :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Cem bey hayırdır aracı satıştan çektiniz galiba?

Berk Bey hanım satma deyip duruyor, şimdilik ilandan kaldırdım. Bir de tatil dönemi ya oraya buraya çok gidiyoruz çok rahat oluyor bebek falan da olunca. Ben de zaten her uzun yola çıkınca satmayayım diyorum :) . Yola gidecek olunca da bakımını yaptırayım dedim. Satılsa da alan arkadaşa helal i hoş olsun dedim :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...