İçeriğe Yönlendir

Petlas'mi Kumho'mu 215-45-18

Uğur Kamil

Recommended Posts

Uğur Kamil

Önümüzdeki ay ön lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. 225-40-18'lerin yerine 215-45-18 takıp genişliği biraz düşürüp yanağı büyütmek istiyorum. Arkalarda 225-45-18 kullanıyorum.
Malum pek kullanılan bir ebat olmadığı için birçok markada lastik fiyatları çok yüksek.(yarı yarıya fark ediyor) 

Petlas Velox Sport Pt741 230 tl cıvarı

Kumho Ecsta KU31 235 tl cıvarı

İki lastikte 2015 üretim. Sizce hangi lastik daha mantıklı?

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

16 jantini (kumho) kullaniyorum basarili bir lastik.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Lastikçi bir arkadaşım bana ısrarla TOYO marka lastiği tavsiye etmişti. Aracımı satmasaydım alıp takacaktım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akçeşme

Sizin ebatta var mi bilmiyorum ama ben yokohama kullaniyorum memnunum. Bu ikisi arasinda fark olacagini sanmiyorum. Ucuz olan yeni tarihli olan hangisiyse onu alip gecin

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

İkisinide kullandım, Petlas çok daha memnun etti.

Pt741 başarılı bir lastik.

Yorum bağlantısı
Eray Çıplak

Benim aracımda da 225-40-R18 petlas var şuana kadar yaşadığım tek sıkıntı alışveriş merkezinde park ederken direksiyonu çevirirken çok acaip ses çıkıyor. Nedenini anlamadım ama sert olduğuna yordum ben onun dışında ince yanağa rağmen çok küt küt ses yapmıyo konforu da güzel. Ama sanırım değişeceğim zaman petlas almam bende

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Aslında bilindik kalitesini kanıtlamış markalardan almayı düşünüyordum ama bu ebatta her markada bulunmuyor olanlarda aşırı pahalı. Ucuz olanlar arasındada ismini sıkça duyduğum bu iki marka var. 
Kumho'nun internetteki fiyatına baktım. Babamın arkadaşı bayiliğini yapıyor birde ondan fiyat alıcam.

kumho uğur  petlas cok cabuk sertleşiyor

18 lere geçmeden önce 15lerde kumho vardı biraz erken aşındılar gibi geldi bana.
Gerçi önemli olan yol tutuşu, birdaki lastik değişimine kadar arabada değişmiş olur gibi geliyor bana  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

connect te xl tipi yük tipine uygun lastik olmaz ise hem erken aşınır hem de artık muayenede ağır kusur

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

connect te xl tipi yük tipine uygun lastik olmaz ise hem erken aşınır hem de artık muayenede ağır kusur

Ne zaman çıktı bu kural? Ercan daha 1 ay olmadı 17 lerle geçti muayeneden lastiklere birşey diyen olmadı.

2 ay sonrada benim muayenem var. sorun yaparlarsada kışlık lastikleri takar giderim.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Aracin kapidaki lastik olcusu etiketinde degil ise katilan ebat muayeneden kaliyormus, bende bu hafta orada yazmayan bir ebat aldim lastikleri. Lastikci bu konuda uyarayim oyle satayim dedi. Muayenem yeni ve uygun ebat kislik var diye aldim gitti.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

ben bazı binek araçlarda bile( egea di sanırım) xl lastik görüyorum. Connectte XL lastik lazım , ağır araç. 

Yorum bağlantısı
Eren GÜZELKAN

Petlastan memnun olmayan beni ekleyin sıcak asfaltta araba durmuyor frene dokunmamla abs giriyordu. kumhoya geçtim böyle bir sorunla karşılaşmadım...

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...