İçeriğe Yönlendir

Focus 1 İçin 4 Mevsim Lastik Önerisi

Batuhan Yüksel

Recommended Posts

Batuhan Yüksel

Dostlar merhabalar lastiklerimin ömrü bitmiş 2013 Lass kullanıyordum fakat memnun hiç değildim bundan önce Michelen, ondan öncede ilk lastiğim Continental idi. Focus 1 aracımda 195/60R15 Lastik ölçülerim var ben 4 mevsimlik kullanıyorum hep şimdilerde kime sorsam yok şunu al yok bunu al diye herkesde fikir çıkıyor sizlerden ricam hangisini önerirsiniz? Bugün Zonguldak Michelen bayine gittim tanıdığım bir abim Michelen benim ölçülerime 250 dedi bir değişik marka olan Yokohama ise 185 dedi fakat yılda 10 bin km geçmiyorum sadece Zonguldak - İstanbul arası 2 yada 3 kez gidiyorum diyince Michelen yan ürünü olan Kormoran diye bir marka önerdi ses desibeli Michelen ile aynıymış işde anlattıda anlattı bunun fiyatı ise 140 Tl. Kafam çok karışdı anlıyacağınız deneyimlerinizden çıkarak ne önerebilirsiniz bana ? Lassa almıyacağım kesinde sizlerinde fikirlerinizi, deneyimlerinizi alıyım dedim.

Yorum bağlantısı

Dostlar merhabalar lastiklerimin ömrü bitmiş 2013 Lass kullanıyordum fakat memnun hiç değildim bundan önce Michelen, ondan öncede ilk lastiğim Continental idi. Focus 1 aracımda 195/60R15 Lastik ölçülerim var ben 4 mevsimlik kullanıyorum hep şimdilerde kime sorsam yok şunu al yok bunu al diye herkesde fikir çıkıyor sizlerden ricam hangisini önerirsiniz? Bugün Zonguldak Michelen bayine gittim tanıdığım bir abim Michelen benim ölçülerime 250 dedi bir değişik marka olan Yokohama ise 185 dedi fakat yılda 10 bin km geçmiyorum sadece Zonguldak - İstanbul arası 2 yada 3 kez gidiyorum diyince Michelen yan ürünü olan Kormoran diye bir marka önerdi ses desibeli Michelen ile aynıymış işde anlattıda anlattı bunun fiyatı ise 140 Tl. Kafam çok karışdı anlıyacağınız deneyimlerinizden çıkarak ne önerebilirsiniz bana ? Lassa almıyacağım kesinde sizlerinde fikirlerinizi, deneyimlerinizi alıyım dedim.

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Kullandığınız olculerdeki adac testlerine bakmanizi tavsiye ederim, lastik üzerinde gittiğimiz için ucuza kacilmamasi gereken bisey

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yan alt üst çapraz marka yoktur. ticari olarak aynı dağıtım şirketinin kullnıcı tercihne sunduğu marka vardır. bu markanın teknik olarak tanınmış marka ile ilgisi olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kormoran kullandım. 2. el araçta üstünde gelmişti. kötü lastik değildi. ama 5 sene kullancak olsam almazdım para ile :)

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Goodyear efficient grip tavsiye ederim. Hem konforlu hem de güvenli bir lastik. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tayfun Özcan

Ne kadar sert, konforsuz ve gürültülü de olsa benim tercihim bridgestone olurdu. Daha önceki aracımda "Turanza ER 300" vardı, biraz ilerleyip ısındıktan sonra kedi gibi yapışırdı yola. Narin de değildi. Tek handikapı sert yapısından dolayı belli zaman sonra yanaklardan çatlama yapmasıydı. Benim yılda ortalama 20 bin kilometrem olduğu için, o çatlamayı göremeden ıskartaya çıkartıyordum lastikleri. Mevcut aracımın hankook'lar ile geldi, onların ömrünü tamamlatmak kısmet olursa yine bridgestone alacağım.

Yorum bağlantısı
Batuhan Yüksel

Hankook'ları bir kaç arkadaşım daha tavsiye etti ama internette bulamadım çoğu yerde en iyisi yine Michelen gibi geliyor bana ama cumaya kadar halledicem bu sorunu dostlar İzmire yola gidicem uzun yol öncesi almam şart oldu ama Yokohama'da alabilirim Birde yarın goodyear fiiyatlarını sorucam 

Yorum bağlantısı
Batuhan Yüksel

Lassa daki sorun neydi?

Ben Michelen'den sonra Lassa'ya geçince daha fazla ses duymaya başladım virajlara girişlerde biraz daha önlerden kopma fazla oluyordu fren tutma yağmurlu hava vs. öyle şeylerine fazla dikkat etmemişdim ama bu iki şey beni soğuttu o yüzden tövbe ettim almamaya 

Param varsa continental.

Param az ise goodyear alırdım.

Dediğin gibi olucak galiba abicim continental'ler çok pahalı şu an Michelen'le yarışıyorlar yarın goodyear sorucam ona bakıcam yokohamada olabilir ama tam emin değilim elenip sona kalanlar bunlar gibi şimdilik  :good1:

Yorum bağlantısı
Halit Demir

Baska bayiye sorun fiyati derim . Bulundugum ilcede 270 lira fiyat cekti bayi continentale. Osmaniyede ki bayiyi aradim adam ayni urunu 2016 uretim lastigi 220 ye birakti . Yolum dustu ugrayip taktirdim mis gibi . Michelin kadar yumusak geldi bana continental . Viraj performansi gercekten basarili begendim sahsen

Yorum bağlantısı
Batuhan Yüksel

Baska bayiye sorun fiyati derim . Bulundugum ilcede 270 lira fiyat cekti bayi continentale. Osmaniyede ki bayiyi aradim adam ayni urunu 2016 uretim lastigi 220 ye birakti . Yolum dustu ugrayip taktirdim mis gibi . Michelin kadar yumusak geldi bana continental . Viraj performansi gercekten basarili begendim sahsen

Halit abicim düzcede bir kaç yere sordurcam bugün olursa zonguldak taraflarına en yakın orası 

Yorum bağlantısı
Batuhan Yüksel

Dostlar bugün lastik sorunsalını kendi çapımda çözdüm Goodyear marka eagle sport aldım inşallah pişman etmez beni  :good1:

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Bahadır Taşpolat

Continental Premium Contact tek geçerim parasını kuruşuna kadar hak eden muhteşem bir lastik, focus'a taktık sanırsınız Audi Quattro öyle bir yol tutuş oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...