İçeriğe Yönlendir

Boşta Duran Soketin Yeri...

Fatih Aldemir
Çözüme git Fatih Aldemir tarafından,

Recommended Posts

Fatih Aldemir

Radyatör üzerinde boşta duran bi kablo gördüm.

Bu nedir, ne işe yarar bilen var mı acaba :)

C-max için.

25b2723b808bd2f31c924f26b2949d25.jpg7ba334d2f25c4f8fca19ce43545f770f.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Hava yastığı ise bu yolla iptal mi edilmiş? Kilitin sağında solunda soketin gireceği biyer göremedim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ben kesin olarak bilmiyorum ama kısa devre ediliş şekli pek profesyonel görünmedi gözüme..

Trend mi bu araba ?

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
(düzenlendi)

Ghia.

Ben o kısmı sıcaktan etkilenmeyen bi bant ile sarayım en iyisi. Böyle dediginiz gibi çok saçma duruyor.

tarihinde Fatih Aldemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ghia.

Ben o kısmı sıcaktan etkilenmeyen bi bant ile sarayım en iyisi. Böyle dediginiz gibi çok saçma duruyor.

Arabayı kilitleyip birkaç dakika sonra kilitleri açmadan kaputu açıp deneyin, belki alarm siviçi iptal edilmiştir. Normalde alarm çalması gerekir..

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

kısa devre iptal edilip aracın arıza ışıgı yakıp yakmadıgı bakılabilir ne oldugu anlaşılması için.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Arabayı kilitleyip birkaç dakika sonra kilitleri açmadan kaputu açıp deneyin, belki alarm siviçi iptal edilmiştir. Normalde alarm çalması gerekir..

Bugün yanlışlıkla alarm devreye girmişti daha önce :D

Alarm ile ilgili olmamalı.

kısa devre iptal edilip aracın arıza ışıgı yakıp yakmadıgı bakılabilir ne oldugu anlaşılması için.

Aslında çok mantıklı.

Ama elektrik işinden çok korkarım ben :)

Bi yere zarar vermeyelim sonra.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Benim yorumum o soketin kaput sensörüne ait soket olduğu yönünde.

Aracınıza sonradan alarm takıldıysa şayet, kaput sensörü olmadığı için kaputun sürekli kapalı uyarısı vermesi için kısadevre yaptırılmış gibi duruyor.

Serkan beyin dediği gibi alarm aktif iken kaputu anahtarla açmaya çalışın. Normalde alarm çalmaya başlar.

Eğer alarm çalmıyorsa o kısadevre sayesindedir. Kısadevreyi de sökerseniz sürekli alarm çalar, bu sefer kaput sensörü bağlamanız gerekir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sezer Pamukçu

o acemice kısa devre edilmiş oraya kısa devre çubukları var elektrikçilerde satılıyor ona uygun bulup, öyle kısa devre etmelisin sıkıntılı durumlar meydana getirebilir orası öyle. Olur olmadık yere şaşe yaparsa zarar gören yerler olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Fatih Aldemir

Evet ne olduğu ortaya çıktı :)

Motor kaputu alarm soketi imiş.

Yerine geri taktım, motor kaput kilitinin alt kısmında. Ama neden böyle bisey yapmışlar anlamadım. Şu anda bi sorun görünmüyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Evet ne olduğu ortaya çıktı :)

Motor kaputu alarm soketi imiş.

Yerine geri taktım, motor kaput kilitinin alt kısmında. Ama neden böyle bisey yapmışlar anlamadım. Şu anda bi sorun görünmüyor.

Gereksiz birkaç kez alarm çalmıştır, toptan kurtulmuşlardır..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bir sorun var ki o yüzden böyle yapmışlar.. Bence şimdi sorun yok gibi gözükse de bir süre sonra siz de tekrar aynı şekline getirirsiniz burayı.. :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Bir sorun var ki o yüzden böyle yapmışlar.. Bence şimdi sorun yok gibi gözükse de bir süre sonra siz de tekrar aynı şekline getirirsiniz burayı.. :flowers:

:)

Ama sanki soket yerine tam oturmadı, az gevşek kaldı gibi. Belki soket tırnağı falan kırıldı ve gevşedi alarm öttü.

Soketi kontrol edip yerine sağlamca oturtursam sanırım sorun olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Fatih Aldemir

Bugün 27 Ağustos ve yerine geri taktığım soketten bi sorun çıkmadı hâlâ :) niye çıkartıp öyle yapmışlar anlamadım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

O soketteki kısadevre yerinde durduğu sürece siz bir problem yaşamayacaksınız :) Aynı zamanda kaputunuz açıldığında alarm sesi duymayacaksınız..

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Yerine taktım ve bi sorun olmadı. Daha önce nasıl bi arıza yaptı bilmiyorum ama yaklaşık bir aydır sorun yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...