İçeriğe Yönlendir

Vites Yükselt Uyarısı

İlkay Gürler

Recommended Posts

İlkay Gürler
(düzenlendi)

Arkadaşlar selam aracımda dün termostattan su eksilttiği için serviste götürdüm kutup başı sökülmüş ve garantiden sorun halledilmiş buraya kadar sorun yok fakat yol bilgisayarındaki klometre hariç bütün veriler sıfırlanmış. Sordum kutup başını çektiğimiz için sıfırlandı dediler fakat şunu farkettim araçla 2bin devire gelince vites yükselt uyarısı geliyor 2200 devire gelince kayboluyor, ardından 3bin devire geldiğimde tekrar vites yükselt uyarısı geliyor, daha öncesinde bu yoktu acaba aracımda bir sorun mu oluştu diye şüphe ettim. Yardımlarınızı bekliyorum.

tarihinde İlkay Gürler tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sonradan ilave olacak bir şey değil . uyarı kapalı idi restlenince açılmış olabilir mi?

Yorum bağlantısı
İlkay Gürler

sonradan ilave olacak bir şey değil . uyarı kapalı idi restlenince açılmış olabilir mi?

Olabilir hiç bir fikrim yok vallahi, daha önce vardı da ben mi dikkat etmedim acaba, araba yakmasın diye pek 3bin devirleri görmüyoruz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

gaza basılmasına göre uyarı vermiyor mu? 3000 devir de olabilir 2000 devir de. 

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Belkide 2000 devirde sakin kullanıyor gibi algılayıp yükselt deyip, 2200 deviri geçtikten sonra demek ki devirli kullanmak istiyor diye kayboluyor alabilir mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Aslan

Düz ya da inişli yollarda genellikle 2000 devir civarı,yokuşlarda 2300 civarı vites yükseltme uyarısı veriyor ve vitesi büyütene kadar bu uyarı duruyor.Şahsen ve özellikle yokuşlarda,vites yükseltince, motor devrinin 1800 'den aşağı olmamasına dikkat ederim.

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

kuryede 2000 devirde uyarı başlar bir daha kaybolmaz siz vites değiştirince kaybolur

Gaz pedalından ayağını çekersen yazı kaybolur...

Yorum bağlantısı

Gaz pedalından ayağını çekersen yazı kaybolur...

ondan bahsetmedim gazdan ayağınızı çekerseniz tabiki kaybolur

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

gaza hafif bastıkça düşük devirde, çok bastıkça yüksek devirde değişim tavsiye etmesi mantıklı olur. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...