İçeriğe Yönlendir

Focus Fiesta Takası

Fahrettin Karakoç

Recommended Posts

Fahrettin Karakoç
(düzenlendi)

Benzin masrafından dolayı 2013 ps benzinli focus ile sıfır 1.5 dc fiesta ile takas etmeme değer mi?

Ya da lpg mi diyorum ama lpg ye de bulaşmakta istemiyorum

Ne dersiniz?

tarihinde Fahrettin Karakoç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç

Henüz bayii ile görüşmede ama fark istiyeceklerdir

Titanyum fiesta 1.5 dizel liste fiyatı 63 bin küsür

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Aracınız temizse tüp takılabilir. Dizel araç çok güzel ama focus fiestaya göre daha geniş ferah bir araç.

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç

Aracı temiz km si oldukça düşük

Lpg de sıkıntı yaşarım diye çekiniyor

Yinede lpg gündemimde yok değil

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

1400-1500 tlye iyi bir ustaya iyi bir kit taktırın keyfinize bakın. az yakıt için segment düşmeye değmez. LPG fiyatları mazota göre daha avantajlı. LPG'li araba masraf açmaz, açsa da üzmez. Dizeli 20-30 bin gibi kısa süre kullanacaksanız sıkıntı yok lakin bakım masrafları, olası arıza durumları cep yakar.

Misal az yakacak diye gittiniz dizel aldınız, bir yerden kötü mazot aldınız 2 enjektör bozuldu, servis de enjektör arızasını görünce kafadan 4 enjektör (3000TL) + depo temizliği vs size 4000 masraf çıkardı. O zaman arabanın az yakması kalmıyor.

Saygılarrr.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

hocam bence focustan inipte fiestaya binmeyin ya daha düşük modelli bir dizel focus olabilir yada kendi aracınıda LPG taktırın derim çünkü focus ile fiesta arasında dağlar denizler var..

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Fiesta focusa göre hem küçük hemde konforsuz bir araba mümkünse lpg ile focusa devam edin derim[emoji4]

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç

Aracımı bazı nedenlerden kullanamadım. Lpg taktırırsam yılda 10 bin km yi geçer.

10 eylülde muayenesi var. Acele edip (maddi)halledebilirsem lpg ye yöneleyim bakalım hayırlısı

Görüşleriniz faydalı oldu.

Sağolun

Şimdide lpg araştıacağız.

Ne taktıralım nerede taktıralım

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Brc marka lpg ama iyi bir yerde takılmalı. Dizel Fiesta da iş yapar ama küçük araba. Mutlaka focusu aratır. Dizelden korkmaya da gerek yok, kaliteli mazot her yerde var. Bakım masrafı da öyle aşırı farklı ve pahalı değil..

Yorum bağlantısı

Ankarada lpg daha avantajlı bence. Sanırım litre fiyatı 2 lira civarı. Bandırmada 2.35-2.40 gibi bir fiyatı var.

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç

Arabam 2013 style ps benzinli

Şehir içi ve çevre yolu kullanım

430 km için 189 tl benzin harcadım

Yorum bağlantısı
Ergin Keçeci

İvedikte mocan otogazda brc taktırabilirsiniz. focusuma orada taktırmıstım çok memnun kalmıştım.

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Ben sizin yerinizde olsam fiestaya geçmem. Lpg taktırırım yada aracı satar dizel focus alırdım. Tabiri caizse, attan inip eşeğe binilmez. 2007,2009,2010 fiesta dizel hepsini kullandım focusla kıyaslanmaz bile.

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç

satma düşüncesi varsa tam zamanı derim 2.el değeri olarak zirve . Garanti bitti mi?

Garantiye 3 ay kaldı

Yorum bağlantısı
Atilla Atun
(düzenlendi)

Fiestan focus e geçiş yapmış biri olarak bence fark yok bana gore .ikiside diesel biri 1.4 tdci tit 68 hp diğeri 1,6 tdci style 115 hp.

Genişlik bende önemli degil.Rahatına keyfine bak .şehir içi fiesta uzun yol max hız önemli değilse fiesta .

Ben ikisinide kullanmış biri olarak fark rahatsızlık verecek derecede değil.

Fiesta binen arabaya binmiyor mu sanki.

Diesel alın geçin mazotu zaten kaliteli yerden aldinizmi hic sorun yok.Enjektör falan filan yazanlara bakmayın kaçak mazot almadığınız taktirde Allahın izni ile hic bir şey olmaz.

K00E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tarihinde Atilla Atun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç

Sonunda dün Mavidenizlerde lpg taktırdım

Hayırlısı bakalım

bayramda biraz daha fazla gezeriz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...