İçeriğe Yönlendir

Muayene Tarihi ?

Tamer Olcay Çiçek

Recommended Posts

Tamer Olcay Çiçek

Öncelikle herkese hayırlı geceler

Aracın muayenesini Ruhsattaki tarihe göre mi yoksa muayene kağıdına göre mi ?

Ruhsatta ki  tarih : 25.09.2016

Muayene kağıdında ki tarih : 09.09.2016 

hangisine göre muayeneye randevu almalıyım ?? 

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Ruhsattaki tarih ile muayene kağıdındaki tarihin aynı olması gerek ancak belki LPG nedeniyle daha erken muayeneye girmiş sanırım.09.09 tarihinde muayene olması gerekir diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

Ruhsattaki tarih ile muayene kağıdındaki tarihin aynı olması gerek ancak belki LPG nedeniyle daha erken muayeneye girmiş sanırım.09.09 tarihinde muayene olması gerekir diye düşünüyorum

arac biraderin bende öyle düşündüm ilk muayene kağıdıyla ruhsatın aynı olması lazım diye o yüzden konu açtım bu arada araç dizel 

Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

9.9 tarihli muayene raporunda ağır kusur var mı? 15 gün sonra muayene tekrarı olmuş olabilir belki.

orasını bilmiyoruz önceki sahibinden dolayı ama dediğiniz gibi olabilir. ilk defa bizde girecek muayeneye 

Yorum bağlantısı
Alaattin Zeki

Ruhsatta yazılı olan tarih normal muayene yaptırabileceğiniz son tarih tir. Daha önceki bir tarihte de yaptırabilirsiniz sorun çıkmaz ancak ruhsatta yazan tarihten sonra yaptırmaya kalkarsanız gecikme cezası ödersiniz. ( tabi trafiğe yakalanmaz iseniz...)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

Ruhsatta yazılı olan tarih normal muayene yaptırabileceğiniz son tarih tir. Daha önceki bir tarihte de yaptırabilirsiniz sorun çıkmaz ancak ruhsatta yazan tarihten sonra yaptırmaya kalkarsanız gecikme cezası ödersiniz. ( tabi trafiğe yakalanmaz iseniz...)

Bana görede mantıklı olan o ruhsatta yazıyor ceza yazsalar dahi itiraz hakkım var belgeler dahi ruhsatta yani yazıyor. 

En iyisi biraderim ruhsat tarihine göre tarih geçmeden girmesi daha iyi olucak anlaşıldı

Yorum bağlantısı

Ruhsat tarihi baz alınır. Muhtemelen ağır kusuru olmuş aracın, o yüzden gecikmiş diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

Ruhsat tarihi baz alınır. Muhtemelen ağır kusuru olmuş aracın, o yüzden gecikmiş diye düşünüyorum. 

doğrudur ihtimaller arasında 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Ruhsattaki tarih son tarih. 15 gün sonra muayene tekrarı için gitmiş. Eğer ruhsattaki tarih geçerse ay bazında gecikme faizi ödersiniz. Şayet trafik ekibi çevirirse ayriyeten ceza yersiniz.

E-devlet üzerinden de kontrol sağlanabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...