İçeriğe Yönlendir

Ford Ka Almayı Düşünüyorum.

M. Samet kılıç

Recommended Posts

M. Samet kılıç

Merhabalar, bilgi alabileceğim bir siteyi görmek beni heyecanlandırdı ve hemen üye oldum. 

Bugünlerde ilk arabam olacak Ford Ka arıyorum ve almaya niyetliyim. Şekil itibariyle çok hoşuma giden bir araç. Ancak kaygılarım yok değil. Yaş itibariyle sorun çıkarabilecek potansiyeli mevcut ve sorunsuz bir tane bulabilmek biraz zor sanırım. Satılık ilanlarında neredeyse herkes sorunsuz olduğunu yazıyor. Ustaya göstermek şart tabi ki. Ben Zonguldakta yaşıyorum ve büyük olasılıkla şehir dışından bir tane bulabileceğim. Birkaç tane internet ilanı çıkardım ve bu araçlar hakkında küçük yorumlarınızı beklıyorum. Her ne kadar fotoğraflardan bir yorum yapmak zor olsa da gözümden kaçırmış olabileceğim şeyler hakkında  sizin tecrübelerinizden faydalanabilirim diye düşünüyorum. Fiyat olarak 2000-2001 model bir Ford Ka'ya maksimum ne kadar verilir?  bu ilanlardan hangisini tercih etmeliyim ve o araç için maksimum ne kadar ödemeliyim? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

İlan 1- https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ford-ka-bizim-isimiz-klima-lpg-li-333635536/detay

İlan 2- https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-iste-kirmizi-minik-sevimli-bayan-aile-araci..yok-boyle-temizi-333574863/detay/

İlan 3- https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-klimali-tertemiz-338620970/detay/

İlan 4- https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-1998-model-sahibnden-75.000-km-de-orjinal-338247483/detay/

İlan 5- https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-bayandan-temiz-ford-ka-337954214/detay/

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.  Forumumuz her konuda yardımcı olmayı seven insanlardan oluşan bir forumdur.

Konunuzu uygun başlığa taşıdım. 

Ford Ka çok sevimli ve güzel bir araçtır. İlk araba olarak tadına doyamayacağınız ve unutamayacağınız bir araç olacaktır. Tabi ki temiz olmak kaydı ile. Km saatine güvenmeyin 99 binden sonra 1 den başlar. 

Yorum bağlantısı
Eren GÜZELKAN

Zonguldakta yaşıyorum bana ait ford ka satılık bi bakmanı isterim. 0554 546 90 23

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Geçmişi iyi incelenmeli ilandaki genel olarak yazan km ler değil aracın durumuna bakmalı. 5 haneli kadran yanıltır

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bana göre temizleri ileride klasik olacak, çok sevimli ve özel bir araba.

Yorum bağlantısı
Burak Telbakiroğlu
(düzenlendi)

Kesinlikle çok iyi bakılması gereken bir araç ben Ankara'da yaşıyorum benim ikinci Ford Ka'm. İlk Ford Ka'm 1998 model klimalı ve lpg liydi. Aracı sadece Ford Ka satan bir galeriden aldık babam ile birlikte. İkimizde araçtan çok iyi anlamadığımız ve satan galerideki kişilere güvenmemizden dolayı aracı aldık. Aldığım aracın masraflarını yazıyorum;

1- Ön takım (2 rotilli tabla, sağ rot kolu, direksiyon kutusu (inanılmaz kaçırıyordu 3-4 defa ATF ya aldım takviye yaptım sürekli eğer yapmazsanız direksiyonu sağ sol yaparken inanılmaz uğultu oluyor), 2 adet Z rot, 2 ön amortisör, arka fren hortumları.

2- Şanzımanda yağ kaçağı vardı vitesler çok zor geçiyordu1-2 ye rahat geçtiği zaman 3-4 e rahat geçmiyordu vites değiştirirken sürekli boşta sallamak gerekiyordu rahat geçmesi için.

3- Araç benzinde çalışmıyordu ve stop ediyordu aracı çalıştırmak için lpye geçene kadar gaz vermek gerekiyordu lpgye geçince araçta sıkıntı olmadan çalışıyordu.

4- Klima çalışmıyordu sanırım gazı yoktu.

5- Hız göstergesi çalışmıyordu.Bunu muhtemelen galerideki kişilerin araçların km si fazla gözükmesin diye yaptığını düşünüyorum.

6- Araçta 4. silindir çalışmıyordu bir kez ustaya götürdüm benzinde çalışmadığından dolayı o farketmişti. Araç ile giderken araba çok yavaş gidiyordu ve bir anda o silindir çalışmaya başladığında turboya geçmiş gibi gidiyordu.

7- Arabaya gaz verirken pedala bastığımda bir sürtme sesi geliyordu.

8- Fren diskleri sürtüyordu ışıklarda durmak için yavaşladığımda metalin sürtme sesini duyuyordum.

Bunlar şuan aklıma gelen sorunları eminim daha hatırlamadığım bir sürü şey vardı. Ka alırken çok dikkatli olun. Ben o aracın bu yazdığım sorunları ile ilgilenemediğim ve yaptıramayacağım için aracı oraya geri vermek ve fark verip oradan yeni bir araba almak zorunda kaldım (bu sefer arabadan anlayan bir arkadaşımla gittik herşeye bakıp öyle aldık).

Şuan ki Ka'dan çok memnunum lpg si ve kliması yok ama tıkır tıkır herşeyi çalışıyor.

tarihinde Burak Telbakiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Kesinlikle çok iyi bakılması gereken bir araç ben Ankara'da yaşıyorum benim ikinci Ford Ka'm. İlk Ford Ka'm 1998 model klimalı ve lpg liydi. Aracı sadece Ford Ka satan bir galeriden aldık babam ile birlikte. İkimizde araçtan çok iyi anlamadığımız ve satan galerideki kişilere güvenmemizden dolayı aracı aldık. Aldığım aracın masraflarını yazıyorum;

1- Ön takım (2 rotilli tabla, sağ rot kolu, direksiyon kutusu (inanılmaz kaçırıyordu 3-4 defa ATF ya aldım takviye yaptım sürekli eğer yapmazsanız direksiyonu sağ sol yaparken inanılmaz uğultu oluyor), 2 adet Z rot, 2 ön amortisör, arka fren hortumları.

2- Şanzımanda yağ kaçağı vardı vitesler çok zor geçiyordu1-2 ye rahat geçtiği zaman 3-4 e rahat geçmiyordu vites değiştirirken sürekli boşta sallamak gerekiyordu rahat geçmesi için.

3- Araç benzinde çalışmıyordu ve stop ediyordu aracı çalıştırmak için lpye geçene kadar gaz vermek gerekiyordu lpgye geçince araçta sıkıntı olmadan çalışıyordu.

4- Klima çalışmıyordu sanırım gazı yoktu.

5- Hız göstergesi çalışmıyordu.Bunu muhtemelen galerideki kişilerin araçların km si fazla gözükmesin diye yaptığını düşünüyorum.

6- Araçta 4. silindir çalışmıyordu bir kez ustaya götürdüm benzinde çalışmadığından dolayı o farketmişti. Araç ile giderken araba çok yavaş gidiyordu ve bir anda o silindir çalışmaya başladığında turboya geçmiş gibi gidiyordu.

7- Arabaya gaz verirken pedala bastığımda bir sürtme sesi geliyordu.

8- Fren diskleri sürtüyordu ışıklarda durmak için yavaşladığımda metalin sürtme sesini duyuyordum.

Bunlar şuan aklıma gelen sorunları eminim daha hatırlamadığım bir sürü şey vardı. Ka alırken çok dikkatli olun. Ben o aracın bu yazdığım sorunları ile ilgilenemediğim ve yaptıramayacağım için aracı oraya geri vermek ve fark verip oradan yeni bir araba almak zorunda kaldım (bu sefer arabadan anlayan bir arkadaşımla gittik herşeye bakıp öyle aldık).

Şuan ki Ka'dan çok memnunum lpg si ve kliması yok ama tıkır tıkır herşeyi çalışıyor.

Esenboğa yolunda ki Aydınlıkevler i geçtikten sonraki galerici den mi aldınız. İki ortak biri Keçiören de biri dediğim yer de sırf Ford Ka satıyorlar. Az kaldı ben de tufaya geliyordum orada. Geçen yıl bir Ford Ka beğendim. Zaman dardı baktırmak için vakit yoktu Allahtan araba çalışınca sağlam bir sarsıntı yaptı klima çalışmadı ve yere damlayan yağı görünce vazgeçilmez geçtim. Ancak dış görünüm ve içi çok iyiydi.

Yorum bağlantısı
Burak Telbakiroğlu

Esenboğa yolunda ki Aydınlıkevler i geçtikten sonraki galerici den mi aldınız. İki ortak biri Keçiören de biri dediğim yer de sırf Ford Ka satıyorlar. Az kaldı ben de tufaya geliyordum orada. Geçen yıl bir Ford Ka beğendim. Zaman dardı baktırmak için vakit yoktu Allahtan araba çalışınca sağlam bir sarsıntı yaptı klima çalışmadı ve yere damlayan yağı görünce vazgeçilmez geçtim. Ancak dış görünüm ve içi çok iyiydi.

2 ortaklar mı bilmiyorum ama bizim aldığımız yer Keçiören'di. Muhtemelen aynı kişilerden bahsediyoruz sadece Ford Ka alıp satıyorlar isim vermek istemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

'Ford Ka bizim işimiz' sloganıyla satış yapan galerinden uzak durmak gerek. Keçiören'de benzinlikte denk geldim sıkıntılı kişiler.

Yorum bağlantısı
Burak Telbakiroğlu

'Ford Ka bizim işimiz' sloganıyla satış yapan galerinden uzak durmak gerek. Keçiören'de benzinlikte denk geldim sıkıntılı kişiler.

En doğrusunu yapmışsınız. İsim vermek ve kimseyi kötülemek istemem ama ben çok zarar gördüm ilk arabamda.

Yorum bağlantısı
M. Samet kılıç

Murat bey başlığı doğru yere taşıdığınız için teşekkürler  ve hoşbuldum. Sanırım benim yukarıda verdiğim ilanlardan birinde, bahsettiğiniz Ford Ka bizim işimiz diye bir slogan görmüştüm. Çok temiz duruyordu araç. Uyarıldığım iyi oldu. 

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Azad Mirzade
On 15.09.2016 at 21:52, Çağlar Bayur yazdı:

Ka galerisi mi açsak garantili)))

abi keşke yapsaymışsınız, bu keçiören tayfası hala milleti kazıklıyor :(

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
10 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

abi keşke yapsaymışsınız, bu keçiören tayfası hala milleti kazıklıyor :(

al sat tan anlamayız ki, zararına gidiyor hep :mangal: bir defasında 2 sene sonra aramıştı benden araba alan, Allah Razı olsun dediydi.. o güzel işte...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...