İçeriğe Yönlendir

Camdaki Su, Kireç Vb. Lekelere Kesin Çözüm.

Sefa Şenyurt

Recommended Posts

Sefa Şenyurt

Merhaba arkadaşlar. Daha önce "Cam Çizik Giderme" konusunda paylaşmıştım. Aracın özellikle yan camlarında oluşan su damlası şeklindeki lekeleri ne yaptıysam çıkaramamıştım. Camsil, sirke, alkol, kolonya, aspirin, porçöz, hatırlamadığım diğer temizlik ürünleri...

Dün tanıdık bir halı, çamaşır yıkama firmasına verdiğimiz stor perdeleri almaya gitmiştim. Arkadaşa sordum "Camlardaki lekeleri nasıl çıkarırız?" İlk cevabı aspirin denedin mi oldu, ben de denemediğin şey kalmadı dedim. 5 dk sonra elinde bir plastik şişe ile geldi bir de şunu dene diye, beze hafiften döküp ovalayarak camların birinde denedim ve ilk tepkim ağzım kulaklarımda "Çıkardı ya lan" oldu [emoji2]. Ardından hemen işe koyuldum ve hemen oracıkta yaklaşık iki saatte ön cam hariç diğer tüm camları bir güzel temizledim. Ön camda pek leke yoktu o yüzden uygulamadım.

Camlardaki kireç, su lekeleri, camları açıp kapatırken oluşan dikey matlaşma izleri, kenarlarda oluşan ve çıkmayan kir katmanları gibi hemen hemen tamamı temizlendi diyebilirim. Uygulamadan önce içeriğini bilmediğim için biraz korktum ama çok şükür camlara zarar vermedi.

Ürün şu arkadaşlar: Riva X5 Pas Çözücü

8edd8d4f21a83be03b0280015a45d5c4.jpg

e46ca892f5bd50568f06f1e00d5006af.jpg

Eldiven kullanmayınız yazdığına bakmayın kesinlikle eldiven kullanın. Tırnak kenarlarımı aşırı şekilde yaktı ve dün gece zor sabahladım. Şu an da sağ elimin parmak uçları hafif şişmiş ve halen sızlamakta. Tabiki hep aynı elimi bastıra bastıra kullanmamın da etkisi büyük. Sanırım özel kimyasal bir ürün, içeriği yazmıyor.

2f72e3de3c7ffd78c3f6998180ba992c.jpg

Bu da camların lekeli ve lekesiz hali.

96a77a1a28e3dc77f9eef293e3a012a6.jpg

78b8607ee5d737f80d8239d455da6341.jpg

8d1eaedf398639b67384b41cc341e6c4.jpg

Uygulama mikrofiber beze üründen çok az sıkılarak camlara bölge bölge uygulandı. Bez ile lekenin yoğunluğuna göre hafif bastırarak ovalandı. Ürün camda tam kurumadan başka temiz kuru bir bez ile silindi. Uygulama sonrası araçta bulundurduğum ekran temizleme spreyi ile tüm camlar iyice silindi.

Ürünü araştırdım ama pek bilgi yok. Arkadaş da nereden aldıklarını bilmiyor, il dışından geliyor her yerde yok falan demişti. Mutlaka aranızda gören duyan vardır. Satış sitesi sanırım şu adres: http://dryshopping.com/wwwdryshopping-194

Konuyu yanlış yer açtıysam kusura bakmayın. Herkese iyi forumlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sefa Şenyurt
(düzenlendi)

asidi yüksek olmalı. boyaaya plastiğe değmese iyi olur

Sanırım öyle Çağlar bey. Cam kenarlarındaki plastiklere zarar vermedi, boyaya değdirmemeye özen gösterdim. Ürünü halı ve kumaşlardaki inatçı lekelerde kullanıyorlarmış. Tedarikçi firmayı arayıp detaylı bilgi alacağım bir ara.

Gayet kullanışlı bir ürüne benziyor. Elinize sağlık.

Evet Fikret bey, halen biraz tedirginim içeriğini bilmediğim için, ama sonuçta işe yaradı. Teşekkürler. tarihinde Sefa Şenyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

Abi az once arabayi yikadim. Ayni lekelerde benim aractada mevcut camlar hep silinmemis gibi duruyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Paylaşım için teşekkürler

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Etkili bir çözüm olmuş. Bu arada eldiven kullanın yazıyor sanırım siz yanlış okudunuz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Etkili bir çözüm olmuş. Bu arada eldiven kullanın yazıyor sanırım siz yanlış okudunuz.

Alt bolumde eldiven kullanmayiniz yazmis. Ciddi bir hata aslinda. Ancak urun amacina ulastigi icin kalitesindencok fonksiyonelligi nedeniyle bu bolumu es geciyoruz.:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Evet Fikret bey, halen biraz tedirginim içeriğini bilmediğim için, ama sonuçta işe yaradı. Teşekkürler.

İçeriği büyük ihtimalle asitik herhalde. Kullanırken dikkat edilmesi gerekir. Plastik eldiven sanırım iyi olur. Özellikle çocuklardan uzak tutulmalı. 

İşe yaraması güzel. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Sefa Şenyurt
(düzenlendi)

Abi az once arabayi yikadim. Ayni lekelerde benim aractada mevcut camlar hep silinmemis gibi duruyor.

Ahmet bey ürünle tesadüfen halı yıkama firmasında karşılaştım. Sanırım bir kuru temizlemeci ya da halı çamaşır yıkama firmasından temin edilebilir, ya da ilk mesajda linkini verdiğim siteden. Kolaylıklar dilerim.

Paylaşım için teşekkürler

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rica ederim Ayhan bey [emoji4]

Evren beyin dediği gibi alt bölümde "Eldiven Kullanmayınız" denilmiş, üst bölümdeki kullanma talimatında da "...eldiven kullanarak çitileyin" denilmiş, bir yerde bi yanlışlık var ama... [emoji16]

Alt bolumde eldiven kullanmayiniz yazmis. Ciddi bir hata aslinda. Ancak urun amacina ulastigi icin kalitesindencok fonksiyonelligi nedeniyle bu bolumu es geciyoruz.:)

Saygilarimla.

Evet Evren bey, beni büyük dertten kurtardı diyebilirim. Camları her silişimde içim bir buruk oluyordu [emoji4]

İçeriği büyük ihtimalle asitik herhalde. Kullanırken dikkat edilmesi gerekir. Plastik eldiven sanırım iyi olur. Özellikle çocuklardan uzak tutulmalı.

İşe yaraması güzel. Kolay gelsin.

Aynen Fikret bey. Kullanacakların bu hususlara dikkat etmesi iyi olur. Teşekkürler [emoji4]

Bugün tekrar kontrol ettim camlarda veya plastik aksamda bir problem yok, camlar çok temiz görünüyor, çizikler hariç tabi.

Bu arada aklıma bişey geldi. Parmak uçlarımdaki sızılamaya sürekli aynı parmaklarımı kullanmam ve ürün içeriği, ikisi bir arada etki etti sanırım. Yani ürünü kullanacaklar eldiven takmalı ve sürekli aynı parmaklarını kullanmamalı [emoji4] diye düşünüyorum. Mesela tutacaklı tahta silgisi ya da benzeri bir malzeme ile silinebilir [emoji106] kolaylıklar dilerim.

tarihinde Sefa Şenyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Yıllardır her yıkamada sirkeli suyla camları silerim, hiç birinde bir adet kireç lekesi kalmadı.

Geçen yan komşu arabanın camlarını silerken baktı benim araçta çok kireç lekesi var dedi , sirkeli fısfıs ile camlarını ıslatıp biraz bekletip sildik yarisindan çoğu ilk yapışta yok oldu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sefa Şenyurt

Yıllardır her yıkamada sirkeli suyla camları silerim, hiç birinde bir adet kireç lekesi kalmadı.

Geçen yan komşu arabanın camlarını silerken baktı benim araçta çok kireç lekesi var dedi , sirkeli fısfıs ile camlarını ıslatıp biraz bekletip sildik yarisindan çoğu ilk yapışta yok oldu :)

Sirkeyi de denemiştim hatta sulandırmadan direkt, ne hikmetse bizim camlara fayda etmedi. Aklımda kalmıştı herkes öneriyor da ben neden çıkartamadım sirke ile lekeleri diye... Anlamadım ne bileyim... [emoji20] Neyse ki bu malzemeye denk geldik tesadüf işe yaradı.
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Sirkeyi de denemiştim hatta sulandırmadan direkt, ne hikmetse bizim camlara fayda etmedi. Aklımda kalmıştı herkes öneriyor da ben neden çıkartamadım sirke ile lekeleri diye... Anlamadım ne bileyim... [emoji20] Neyse ki bu malzemeye denk geldik tesadüf işe yaradı.

Üzüm sirkesi olacak [emoji13]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Saygilarimla.

Evet ben de alttaki yazıyı görmemiştim. O zaman tek elimize takalim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sefa Şenyurt

Selamlar, ürünle ilgili bilgi almak için firmayı aradım. Dedim bu ürününüzle tesadüfen karşılaştım durum bundan bundan ibaret... Görüştüğüm kişi cam lekelerinde işe yaradığı ve eldiven kullanmayınız ibaresinden haberi yok gibiydi. Neresinde yazıyo falan dedi ve konuşurken baktı, "evet yazıyormuş, aynı durumu ben de yaşamıştım, kalıcı bir problem oluşturmuyor, eldiven kullanırsanız iyi olur" falan dedi. Yani ürünle ilgili net bir bilgiye sahip değildi anladığım kadarıyla. 

Parekende satışları varmış, 500ml'lik şişelerin 35 TL olduğunu, havale yoluyla satın alınabileceğini söyledi. 

Yorum bağlantısı

Bayağı kötü hale gelmiş eller.

Camdan leke gidecek diye cilde zarar vermemek lazım :)

Standart eldiven bile fayda etmez, nitril eldiven şart

Yorum bağlantısı
Sefa Şenyurt

Bayağı kötü hale gelmiş eller.

Camdan leke gidecek diye cilde zarar vermemek lazım :)

Standart eldiven bile fayda etmez, nitril eldiven şart

Parmaklarımın derisi yenileniyor [emoji1]
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Zaten adı gayet el dokunulmaması gerektiğini çağrıştıran bir isim bence RİVA X .. Korku filmi adı gibi :) Hem hayırlı olsun hem geçmiş olsun..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sefa Şenyurt

Zaten adı gayet el dokunulmaması gerektiğini çağrıştıran bir isim bence RİVA X .. Korku filmi adı gibi :) Hem hayırlı olsun hem geçmiş olsun..

Aynen Ayhan Bey [emoji1] teşekkürler.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...