İçeriğe Yönlendir

Km Göstergesi Aniden Yükselip Normale Dönmesi

ayhan erbay

Recommended Posts

ayhan erbay

Arkadaş selamlar 2006 1.4 dizel aracım yeni aldım sizlere bazı sorunları sormak istiyorum 100 km ile giderken sabit birden gösterge 180 oluyor tekrar eski haline geliyor gidişte bi sorun yok.

Birde göstergede depoyu fulledim 700 km gidecegi yol diyor 100km gittim hep degişiyor 580 oldu sonra çıktı 600 oldu 480 e düştü bu neden yapar birde basınca saate geçiyor ama orada kalmıyor elimi çekince tekrar mesafe gösteriyor neden yapar bunları.

Gösterge ve cd çalardaki tarih ve saati ayarlayamadım yardım edermisiniz.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

depoyu doldurduktan sonra gidilecek mesafenin sürekli değişmesi sanırım anlık tüketimle ilgili. biraz sakin kullanırsanız anlık tüketim düşeceğinden gidilecek mesafe artar, gaza biraz yüklenirseniz anlık tüketim artacağından gidilecek mesafe azalır. bu veri sürekli anlık tüketime göre değişkenlik gösterir, yani arıza durumu değil sürüş özelliğinize göre değişkendir.

diğer konularda arkadaşlar yardımcı olurlar.

Yorum bağlantısı
ayhan erbay

depoyu doldurduktan sonra gidilecek mesafenin sürekli değişmesi sanırım anlık tüketimle ilgili. biraz sakin kullanırsanız anlık tüketim düşeceğinden gidilecek mesafe artar, gaza biraz yüklenirseniz anlık tüketim artacağından gidilecek mesafe azalır. bu veri sürekli anlık tüketime göre değişkenlik gösterir, yani arıza durumu değil sürüş özelliğinize göre değişkendir.

diğer konularda arkadaşlar yardımcı olurlar.

Bende onu farkettim çünki gidişe göre degişiklik gösteriyor teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ayhan erbay

arkadaşlar araç bakıldı tabi gayet temiz bi araç 1 aydır kullanıyorum bi sıkıntı yaşamadım daha bir depo mazotu bitiremedim :) bu km yükselmesi arada bir yapıyo ve kesiyor saniyelik bi olay km sensörden yapıyor sanırsam şu an rahtsız edici bi durum yok bakıcaz ilerde ne olur.

Yorum bağlantısı
ayhan erbay

Aküyü kontrol ettirmenizde fayda var.

arızayı buldum  :) 

Km Hız Sensörü Fiesta Fusion 1.4 Tdci 
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...