İçeriğe Yönlendir

Plaka Kopyalama!

Doğukan Aydın

Recommended Posts

Doğukan Aydın

Merhaba arkadaşlar bugün akşam babamın hgs geçişlerini kontrol ettiğim zaman babam Ankara'da iken fsm köprüsünden geçiş yapıldığını farkettim ve aklıma direk plaka kopyalama geldiği için daha önce yapmış olduğu geçişleride kontrol ettim ve hiç gitmediğimiz Adana otoyolundanda geçiş yapıldığını gördüm. Başına daha önce böyle bir olay gelen arkadaş var mı plaka değiştirmenin en mantıklı çözüm olduğunu düşünüyoruz ama bu gibi durumlarda işleyişin nasıl olduğunu bilmiyoruz bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Emniyete gidip derhal plaka kaybı diye zabıt tutturuulması ve plaka - ruhsat bilgilerinizin güncellenmesi gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Doğukan Aydın

Peki böyle bi durumda içimizin rahat etmesi için plaka değişikliği yapabilr miyiz?

Yorum bağlantısı
Ali Gök

durum sadece 3 5 lira hgs parasından çok öte. belkide plaka çalınıtı araçta takılı bombalı saldırıda kullanacaklar . mevzuya uç bir örnek verdim  ki ciddiyeti anlaşılsın diye sabahı bile beklemeden karakola gidin derim . Türkiyede şuanda ne olacağı hiç belli olmaz,

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Arabayı satın ben öyle yaptım. Savcıya polise derdimi anlattım bimere yazı yazdım. Hgs parasını bile iade alamadım 4 ay oldu herhalde

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Altay1

Ayni durum benim basimda var linea aracin plakasini ayni renk linea araca takmislar ve 34 defa hgs kacak gecis var derdimizi bir turlu anlatamadik uzerimde 1450 tl kacak hgs cezasi var bekliyoruz 1 sene olsu bakalim sonuc ne olcak

Yorum bağlantısı
Doğukan Aydın

Benim derdim 3-5 liralık HGS değil şuanda açıkçası Ali Beyinde dediği gibi plakayı kullanarak ciddi suçlar işlenebilir bu ihtimaller insanı tedirgin ediyor. Arabayı satmaktan ziyade plakayı değiştirmeyi düşünüyoruz. Artık insanlar ne yapacağını şaşırmış sinir bozucu bir durum adam başkasının plakasını takıp bu kadar rahat bir şekilde ortalıkda gezmemesi lazım cezaların daha caydırıcı olması lazım.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Hali hazırda mühendis arkadaşımın plakası 08 le başlıyor.1 sınıf araç yani binek taksi kendi artvinde ve suruç gümrük kapısından bu ay 3 kere bu plaka geçiş yapıyor.ve hgs 7,5 tl kesiliyor. karakola gidiyor.falan filan hgs merkezine gidiyorlar.geçiş yapan araç 3.sınıf araç yani TIR. uyanık 9 yazısına civata atmış geri kalan tüm harfler ve rakamlar aynı .sonuç karakol bişi olmaz diyor yolluyor.tabi ısrarla bir tutanak tuturdu . hgs takip edin geçiş yaptında haber verin diyor.icraat sıfır.sonuç çocuk plaka değiştirecek neredeyse o halde yani. ALLAH yardımcınız olsun.

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğukan Aydın

Hali hazırda mühendis arkadaşımın plakası 08 le başlıyor.1 sınıf araç yani binek taksi kendi artvinde ve suruç gümrük kapısından bu ay 3 kere bu plaka geçiş yapıyor.ve hgs 7,5 tl kesiliyor. karakola gidiyor.falan filan hgs merkezine gidiyorlar.geçiş yapan araç 3.sınıf araç yani TIR. uyanık 9 yazısına civata atmış geri kalan tüm harfler ve rakamlar aynı .sonuç karakol bişi olmaz diyor yolluyor.tabi ısrarla bir tutanak tuturdu . hgs takip edin geçiş yaptında haber verin diyor.icraat sıfır.sonuç çocuk plaka değiştirecek neredeyse o halde yani. ALLAH yardımcınız olsun.

Telefonun çalınıyor polis ilgilenmiyor, uğraşmıyor plakan kopyalanıyor polis yine umursamıyor bu böyle devam ederse böyle suçlar sadece artar bu ülkede.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Aynı durum bir yakımıza oldu. İstanbul'a gitmedeği halde köprüden kaçak geçiş cezası ve 3 adet park cezası geldi. Savcılığa suç duyurusunda bulundu, ancak çevirme olursa yakalayabiliriz dendi. Cezalar gelmeye devam edince adam aracı sattı kurtuldu. Gelen cezaların hepsini de ödedi.

tarihinde Ali Alp Gökçe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Şaka maka sıkıntılı plaka sahibi aracın tescil olduğu yere gidecek plkalarim zayi oldu diyecek yeni plaka ve ruhsat çıkacak. Ama bunu anlayacak memur lazım . Yada plaka değişim şartı ile satış yapılıp tekrar satış alınacak araç plakası temize çıkacak. Min 300 500 lira maliyeti olacak çift ruhsat çift plaka basım yeni trafik sigortası vs. Kendin yapmazsan muamwleci vekalet felan filan

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...