İçeriğe Yönlendir

Farklı Bir İlçedeki Mahkemeye Trafik Cezası İçin İtiraz Nasıl Oluyor?

Emrah Altun

Recommended Posts

Emrah Altun

Arkadaşlar merhaba;

Devlet baba hortumu cebime attı. Cezalar arka arkaya geliyor maalesef. En son kurban bayramında Samsun'dan Giresun'a giderken Terme'de Ordu yolu 59. Km'de radar cezası yazmışlar. Ceza miktarı 199 TL. Gerekçede ise hız sınırını %10 aşmak. Hızım ise 125 Km/Saat görünüyor. Gittiğim yolda hız sınırı 110 Km/Saat. Fakat ben aracımı 120'ye sabitleyerek gittim. Bildiğiniz üzere bizim araçlarda kadran 120 gösteriyorsa gerçek hız 120 olmuyor. 114 civarı oluyor. Hatta yol üstündeki anlık hız ölçen cihazlarda bile kadranım 120 gösterirken hızımın 114 olduğunu söylüyor.

Şimdi sizce ben bu cezaya itiraz etmeli miyim? Gelen ceza tutanağında itiraz konusunda Terme Sulh Ceza mahkemesi yetkilidir yazıyor. Söz konusu bu mahkemeye illa ki bireysel mi başvuru yapmam gerekli. 

İnanın artık vere vere bunaldım arkadaşlar. Artık şu radar tuzak vb. şeylerden sonra yola dahi çıkasım gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bulunduğunuz yer sulh ceza hakimliginden muhabere yoluyla Terme sulh ceza hakimligine gönderilmek üzere itiraz edebilirsiniz. Yol bitmiyor diye azami limitlerde gitmenize gerek yok 120 kaza durumunda ölümcül olmaya yeterli geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Oğuz Tiryaki

Emrah merhaba adliyede girişte sol kisimda ön büro kayıt var oraya başvuru yapıyorsun onlar direk gitmesi gereken yere taratip gonderiyorlar ve sana gittigine dair evrak veriyorlar

Yorum bağlantısı
Kutay Altunordu

Bayram da fatsa ilcesınde 131 km hızla 199 lirada bize kitlemişler odüyoruz mecburen 

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar
(düzenlendi)

Özellikle ani değişen eğimli yolda hız sabitleyici kullansanızda limiti geçmiş olabilirsiniz.115 e sabitleseniz daha iyi olurdu.İnşşallah haklı çıkarsınız.

tarihinde Ünal Doğar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Özellikle ani değişen eğimli yolda hız sabitleyici kullansanızda limiti geçmiş olabilirsiniz.115 e sabitleseniz daha iyi olurdu.İnşşallah haklı çıkarsınız.

Yol dümdüz. Eğim vs. yok. Su terazisi koysan dümdüz çıkar yani

Bayram da fatsa ilcesınde 131 km hızla 199 lirada bize kitlemişler odüyoruz mecburen

Bayram bayram yapmasalardı bari.
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Bulunduğunuz yerdeki sulh ceza hakimliğine başvuruyorsunuz. Onlar ilgili yere gönderiyorlar. Bence başvurun. Gerçekten radara girmişseniz kayıt vs. sunarlar mahkemeye. Dilekçenizde düz yolda hız sabitleyiciyle gittiğinizi de belirtin. Gerçi 120 km ye sabitlemek sizi haksız çıkarır mı bilmiyorum. Sonuçta hız limiti 110.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bulunduğunuz yerdeki sulh ceza hakimliğine başvuruyorsunuz. Onlar ilgili yere gönderiyorlar. Bence başvurun. Gerçekten radara girmişseniz kayıt vs. sunarlar mahkemeye. Dilekçenizde düz yolda hız sabitleyiciyle gittiğinizi de belirtin. Gerçi 120 km ye sabitlemek sizi haksız çıkarır mı bilmiyorum. Sonuçta hız limiti 110.

%10 pay var diye biliyordum. Sollama payı.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Biliyorum yüzde 10 pay var ama bu pay tolerans olarak var. Asıl sınır 110. 120 ye sabitlemek ve bunu dilekçe de belirtmek sanki kabahatini kabul etmek gibi geldi bana. 110 a sabitleyip, geçici bir süre için 120 e çıkılmasında bi sorun yok tabi.
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Sürekli sollama yaparak mı gidiyordunuz?
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Sürekli sollama yaparak mı gidiyordunuz?

Yol boştu zaten. Sürekli soldan gidiyordum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Lastik jant ebatlarınıza göre de bu değerler değişir.. yanıltıcı olabilir siz 110 km/h de sabitlemiş olsaydınız keşke.. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...