İçeriğe Yönlendir

1.6 Mk5 Mondeo Hangi Donanım Alınır?

Mahmut Sayar

Recommended Posts

Mahmut Sayar

Yeni kasa Mondeo ile ilgilenmeye başladım. Fakat sıfır ile ikinci el arasında nerdeyse 20 bin lira civarı fark var, sıfırlar biraz şişirilmiş olsa da Mondeo'nun kaderi bu sanırım.

Şimdi 80-85 civarı bütçe ile görünürde style donanım alınabiliyor, fakat park sensörü gibi çok basit donanım kısılmış, titanium donanım ise epey dolu Sony, hayalet gösterge, keyless...

Evvela bu motor bu kasada nasıldır merak ediyorum, bir de donanım farkı 10 bin fark vermeye değer mi?

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal
(düzenlendi)

Yeni kasa Mondeo ile ilgilenmeye başladım. Fakat sıfır ile ikinci el arasında nerdeyse 20 bin lira civarı fark var, sıfırlar biraz şişirilmiş olsa da Mondeo'nun kaderi bu sanırım.

Şimdi 80-85 civarı bütçe ile görünürde style donanım alınabiliyor, fakat park sensörü gibi çok basit donanım kısılmış, titanium donanım ise epey dolu Sony, hayalet gösterge, keyless...

Evvela bu motor bu kasada nasıldır merak ediyorum, bir de donanım farkı 10 bin fark vermeye değer mi?

haziran ayında dayıma sıfır 2016 model 1.6 dizel titanium+sunroof beyaz renk mondeo yu 109 bin liraya aldık. şuanda araba 4.000 km civarında,o kasaya göre 1.6 litre motor yetiyor.aracın ivmelenmesi,gidişi gayet tatminkar ama bu beklentiye göre de farklılık gösterebilir. eğer düşünüyorsanız kesinlikle titanium olsun çünkü sizinde söylediğiniz gibi style çok boş fazlasıyla kısmışlar arabayı. 

tarihinde Gökhan Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Bu tamamen kişisel ihtiyaç durumu..Style donanımda benim her ihtiyacımı karşılar..sadece park sensörü yok onuda servis 200-300 liraya takıyor zaten..

Hız sabitleyici ve dijital klima benim için yeterli..Xenon olursa evladiyelik olur benim için :)

Bana sorarsanız style paket benzinli Mondeo yerine Cosmo paket 2014-2015 insignia alırdım..o ayrı konu :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Aynı aracın titanium modelini kullanıyorum.Dediğiniz gibi 2.el ile araında baya fiyat farkı var onun nedeni 2.el olarak satılan araçlar sıfır alınırken zaten o fiyatlara yakın değerlerden alınmıştır.Misal ben aracımı full opsiyonları ile birlikte 117.000 Tl ye sıfır aldım.Şaunda 133.000 Tl liste fiyatı var.Yani ben şuanda bu gözle bakarsak 120.000 Tl ye satmam lazım aracımı.Ancak o iş öyle olmuyor.Sıfır aldığım değerden yüksek fiyata satmam çok zor, şuanki sıfır fiyatı bunu bağlamaz.Ben satsam 110.000-115.000 Tl arası fiyatları değerlendiririm.

2.elde çok değer kaybediyor algısı bundan kaynaklanıyor.Ve bayilerden fiyat alın.Özellikle Ford liste fiyatından  bariz indirimli araç satıyor.Öyle VW gibi değil %5 civarı indirim rahat alırsınız.

Araca gelirsek motor kasayı rahat taşıyor.18.000 km ortalamam 6.4 litre hiç sıfırlamadım.Aynı koşullarda c-max tdci 115 hp ile 6.1 litre ortalamam vardı kıyaslamak açısından söyliyim.Konfor donanım görsellik herşey yeterli fazlası var eksiği yok.Style donanımda yeterli düzeyde ama benim için yetersizdi.

Bütçeniz yetiyorsa titanium alın sonradan bukadar para verdim şunu bunu koymamışlar muhabbeti oluyor benden demesi.

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar
(düzenlendi)

Bana kalırsa segmente eyvallah dedikten sonra, bu paralara daha iyi bir araç göremiyorum. Yarın kısmet olursa bayide mıncıklayıp, olursa test sürüşü düşünüyorum. Şu an 109 ps C-Max ile son 7 bin km'de 6-6.5 lt tüketim sağladım, sadece birinci vites sönük geliyor bunu ağırlığa bağlıyorum, Mondeo'da durum nasıldır.?

tarihinde Mahmut Sayar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Yaman
(düzenlendi)

Geçen hafta mondeo titanum 1.5 eb hb cam tavan led far paketini aldım style inanılmaz boş imkan varsa titanum ve led far paketi alın inanılmaz keyif alacaksınız ve araştırıın birçok bayide mondeolar sync 2 özellikli sync 3 var benim aracımda ekranın kaliteesi hassaiyeti telefon gibi olmuş

bas bekle ekran olayı kalkmış

fe924bb9617fc735cd99bcd956255497.jpg

tarihinde Serdar Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...