İçeriğe Yönlendir

Ka - Perte Ayrılan Araç - Hava Yastıklarının Açılmaması

Orhan Aka

Recommended Posts

Orhan Aka

Herkese merhaba,

Aşağıda fotoları yer alan 2009 model aracın, kaza sırasında hava yastıklarının açılmaması normal midir?

XdGjlR.jpg

by1a9d.jpg

by1a9d.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Bazı araçlar emniyet kemeri takılı olmazsa hava yastıklarını açmıyor diye biliyorum, böyle bir durum olabilir.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

A normal bir olay açılması gerekliydi. Lakin fort servislerinin dedi şu yeni teknoleji yolcu kafesine yaklaşmayan darbelerde açmıyor dediler artık yersen diyim ne diyim.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Bu kazada açılması gerekir diye düşünüyorum.. Ancak emniyet kemeri takılı değilse yada aracın airbaglerinde bir arıza varsa açılmamıştır..yada araç belki park halindeydi birisi önden geldi çarptı..resime bakarak yorum yapmak yanlış olur bence

Yorum bağlantısı
Orhan Aka

teşekkür ederim, emniyet kemeri takılı iken kaza gerçekleşiyor. Aşağıdaki fotolarda emniyet kemeri çok ufak şekilde görünüyor ama sanırım çok net değil.  

rE4aP1.jpg

7AJpRa.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şaselerde ariz sola doğru kayma var. sağdan gelmiş darbe... açmaması ihtimal içinde aşırı garip değil. segment gereği de agrip gelmez bana. ancak incelenmesi gerekir bir durum

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

A normal bir olay açılması gerekliydi. Lakin fort servislerinin dedi şu yeni teknoleji yolcu kafesine yaklaşmayan darbelerde açmıyor dediler artık yersen diyim ne diyim.

Saçmalamış hemde öyle böyle değil, yastık Human'nın sağa sola savrulmasını, ufak parçaların zarar vermesini önler

Yorum bağlantısı
Orhan Aka

şaselerde ariz sola doğru kayma var. sağdan gelmiş darbe... açmaması ihtimal içinde aşırı garip değil. segment gereği de agrip gelmez bana. ancak incelenmesi gerekir bir durum

Evet, kavşakta, sağdan hızlı gelen araç resimdeki aracın ön sağ tarafına çarpıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ya da aracın geçmişinde kazası oldu hava yastıklarını açtı ama yerine takılmadı

En mantıklı cevap bu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

30 derece açı vardır açması için gerekli çarpışma

Ya da aracın geçmişinde kazası oldu hava yastıklarını açtı ama yerine takılmadı

varsayımda tümp arçalar manipulasyonsuz olarak düşünmüştük evet +1 reprep

Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Araç dururken çarpmış olabilir mi?Belli bir hız gerekiyor olabilir açılması için belki.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Var bir sıkıntı. Bu kazada da açılmazsa ne zaman açılacak.? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...