ismail kara

Kaput Koruma Filmi Altindaki Yapişkan Kalintilari

Recommended Posts

ismail kara

Cümleten Merhaba, başlıktan da anlaşılacağı üzere aracımın kaputundaki koruma filmi sıcaktan veya miladını doldurdu tam bilmiyorum çatlak çatlak oldu bir sürü çatlak ... sanki çizmişler gibi görüntüsü vardı. Dün ısı tabancası ile ısıtarak söktük ancak altında aynı şekilde yapışkan iz kaldı, ve çatlak izlerinde bulunan yapışkanlarda çizgi çizgi görünüyor, sentetik tiner ile sildim çıkmıyor, wd40 bile sıktım bezle sildim çıkmadı. elimle ovalayınca yapışkan çıkıyor ama oda çık zor oluyor. Sizce ne ile denemeliyim ?

JVB3.jpg

tarihinde ismail kara tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon

Pasta cila yapilacak. Eser kalmaz.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Oğuzhan Alp

Bu kaput koruma filmlerinin eziyeti nedir böyle millete.

Boyası kalkan, leke yapan...

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Buğra Höngül

Cümleten Merhaba, başlıktan da anlaşılacağı üzere aracımın kaputundaki koruma filmi sıcaktan veya miladını doldurdu tam bilmiyorum çatlak çatlak oldu bir sürü çatlak ... sanki çizmişler gibi görüntüsü vardı. Dün ısı tabancası ile ısıtarak söktük ancak altında aynı şekilde yapışkan iz kaldı, ve çatlak izlerinde bulunan yapışkanlarda çizgi çizgi görünüyor, sentetik tiner ile sildim çıkmıyor, wd40 bile sıktım bezle sildim çıkmadı. elimle ovalayınca yapışkan çıkıyor ama oda çık zor oluyor. Sizce ne ile denemeliyim ?

JVB3.jpg

Zımpara atılır, sticker çıkarıcı ilaçlar var oda olur wd40 normalde söker ama iyice sertleşti sanırım 80°SU ile yumuşatın bide öyle deneyin yazık ama ucuz ürünlerin sonu hep böyle

Mesajı paylaş

Mesajın linki
ismail kara

benden önceki sahibi yaptırmış. gayet güzeldi yaz sıcağına dayanamadı. zaten çok zor çıkarttık kaput filmi işini o kadar benimsemiş ki kaputu sahiplenmiş bıkmıyordu:) 

Pasta cila yapilacak. Eser kalmaz.

evde pasta da cila da var . sıkıntı olur diye korkuyorum

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon

Profesyonel biri el atsa iyi olur.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Kenan Koç

Benzinle yumuşar diye tahmin ediyorum

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Berkay Özdemir

2 gün önce söktüm.HEmde normal folyo.. Selülozik tiner net çözüm..

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Semih İzgi

Benzer bir vakayı bu ürün ile hallettik.   Denediğimiz aracımızın üstünde eski firmanın reklam stickerları vardı. Sökülmüş fakat yapışkanın izi kalmış.  İpa alkol, wd40 vs denedikten sonra sonuç alamayınca  MG bug an tar uygulayarak anında söktük. 

Pasta cila zımpara vs öncesi son çare olarak deneyin. işe yaramasa bile çeyiz için çok güzel üründür.

83_buyuk.jpg

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur

folyocularda buhar makinesi ile girişmeli. bu görünüme pasta makinası vurulmaz.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
ismail kara

2 gün önce söktüm.HEmde normal folyo.. Selülozik tiner net çözüm..

Sentetik tiner olmadi selilozik alayim birde

Benzer bir vakayı bu ürün ile hallettik. Denediğimiz aracımızın üstünde eski firmanın reklam stickerları vardı. Sökülmüş fakat yapışkanın izi kalmış. İpa alkol, wd40 vs denedikten sonra sonuç alamayınca MG bug an tar uygulayarak anında söktük.

Pasta cila zımpara vs öncesi son çare olarak deneyin. işe yaramasa bile çeyiz için çok güzel üründür.

83_buyuk.jpg

Atas resinol gaz yagi benzin / mazaot aseton cikarir diyen var olmadi tek tek denemek ...

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Emre Şahin2

bahaus da etiket sökücü sprey satılıyor ondan alıp temizleyebilirsiniz boyaya kesinlikle zarar vermiyor

tavsiye ederim

Mesajı paylaş

Mesajın linki
ismail kara

Herkese teşekkür ederim. selülozik Tiner ve aseton' a kas gücü ekleyince çıkmaya basladı. Biraz zor oluyor bastıra bastıra çıkarıyorum.bir kısmını yaptım.. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Adem Kazıl

arkadaşım söktürdü sökerken boyaya zarar verdiler aracın rengi koyuydu kaput filmi boyaya işlemiş adeta lokal boyandı, benim aracımdaki kaput filmi yarım kaplamaydı yapılalı iki yıl olmuştu çatlak falan oluşmamış yeni gibiydi fön tabancasıyla ısıtır ısıtmaz hemen söküldü yapışma izlerinide sellozik tinerle sildik tertemiz oldu toplamda 1 saatimizi aldı, 2 veya 3 yılda bir sökülmesi gerekiyormuş bu kaplamanın yoksa boyaya işliyor.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Cem Işık

Selülozik tiner boyayı sökmesin? Sentetik neyse de selülozik tehlikeli bence..

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ayhan Onaran

Aynen çok fazla temasından kaçmakta fayda var..

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur

temizleme tineri kullanılamlı tinerle girilecekse

Mesajı paylaş

Mesajın linki
ismail kara

temizleme tineri kullanılamlı tinerle girilecekse

Aynen çok fazla temasından kaçmakta fayda var..

Şükür selülozik tiner bir şey yapmadı boyaya:)

LQB99b.jpg

73fN.jpg

8A50.jpg

Mesajı paylaş

Mesajın linki
ismail kara

Matkabı polisaj makinesi gibi kullandım:) en son biraz pasta cila oluyor gibi .. devamını getiremedim iş yoğunluğundan birde; sonradan fark ettim çok küçük folyo parçaları kalmış inatla çıkmam diyor. Fön makinası ile ısıtmam lazım ev 8. kat :) elektrik çekemedim...

Mesajı paylaş

Mesajın linki