İçeriğe Yönlendir

Kaybolan Plaka Kaydı

ilyas Bilgen

Recommended Posts

ilyas Bilgen

Merhaba Arkadaşlar öncelikle konuyu doğru yerde açmışımdır umarım benim aracımın 1 plakası benden önceki sahibinde kaybolmuş ve emniyete başvurulmuş sistem üzerinde araç kayıp plaka diye görünüyormuş. Ve bugün bir asayiş çevirmesinde sorun yaşadım memur beyler yardımcı oldu ek1 ve ek 2 belgeleri varmış. Onlarla tutanak tutuldu ve 15 gün içinde trafiğe başvurup plakayı değiştirmen gerekiyor dendi. Bunu la ilgli nasıl bir işlem uygulanıyor acaba var olan sigorta ne oluyor ve bu plaka değiştirmesi kaç paraya mal olucak bilgisi olan arkadaşlar varsa cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Benim ilk aracımda da aldığım sahibi plakayı yolda düşürmüş sonra başvuru yapmış ve aynı plakayı bastırıp almış. Ben aracı aldığımda bir kaç trafik denetleme noktasında bu uyarı ile karşılaştım, nasıl düzeltiriz diye polise sorduğumda belirli bir süresinin olduğu sistemden düşeceğini söylemişti. Herhangi bir işlem yapmadım, 5-6 ay sonra aracı sattım...

Yorum bağlantısı
ilyas Bilgen

Benim ilk aracımda da aldığım sahibi plakayı yolda düşürmüş sonra başvuru yapmış ve aynı plakayı bastırıp almış. Ben aracı aldığımda bir kaç trafik denetleme noktasında bu uyarı ile karşılaştım, nasıl düzeltiriz diye polise sorduğumda belirli bir süresinin olduğu sistemden düşeceğini söylemişti. Herhangi bir işlem yapmadım, 5-6 ay sonra aracı sattım...

Yeni kanuna göre terör tarafından plakanın kullanma olasılığı için karayolları bir maddesine göre hemen değişiyormuş

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Yeni kanuna göre terör tarafından plakanın kullanma olasılığı için karayolları bir maddesine göre hemen değişiyormuş

Doğrudur, benim dediğim olay 2013 yılında olmuştu, yaşadığımız süreç ve terör olayları zorunlu hale getirmiş olabilir. Sigortası muhtemelen zorunlu durumdan dolayı zeyil yapılır, yeni aldığınız plakaya aktarılır. Plaka basım ücreti vs ödenir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ruhsatta yazan şubeye gidin orada herşeyi hallderler. yanınınza plakalrı da götürün. hemen yenisini basıp veriyorlar çoğu şubede

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ilyas Bilgen

Arkadaşlar bugün bağlı oldugum trafik şubeye gittim ve plakanın öbürüde düşerse ancak ozaman değişebilir dedi asayiş yanlış bilgilendirmiş dedi. Ben anlamadım hangisi doğru yapıyor hangisi yanlış yapıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

öbürü de düşssün. plaka no yu değişin... güzel uyyglma. kopya plakadan muzdarip birçok hgs borçlusu var. bugüne kadar çözüm sunamamıştı trafik ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ilyas Bilgen

öbürü de düşssün. plaka no yu değişin... güzel uyyglma. kopya plakadan muzdarip birçok hgs borçlusu var. bugüne kadar çözüm sunamamıştı trafik ..

Çağlar abi hiç bir cözüm yok ve adamlar kanunu bilmiyorlar daha biri değiştirmen lazım diyor biri hayır değiştiremessin diyor naptıklarını kendileride bilmiyorlar arabayı sattıracaklat en son bana

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

diğeri de kaybolmuş .. çözümü daha ne desin şubedekiler :mamba:

Yorum bağlantısı
ilyas Bilgen

1 tane kaybolmuş sadece oda eskiden

Yorum bağlantısı
ilyas Bilgen

[emoji1] aynen yapcaz birşeyler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...