İçeriğe Yönlendir

Cam Filmi Artık Serbest

Alparslan Özaslan
Çözüme git Sedat Oral tarafından,

Recommended Posts

Sani Gerşon

2014 mayıs'tan beri konunun başlığına yeni cevap bulduk :) Artık her türlü, yasanın boşluklarından kaçmadan cam filmi uygulaması serbestleşmiş. Önümüzdeki günlerde inşallah tecrübeli üyelerimiz yaşadıklarını aktarırlar bu durum için.

Hadi hayırlısı. Bişey merak ettim yanlar ve arkalar tamam da ön camlar dahil mi değil mi film olayına

Ön cam kesinlikle yasak.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ben ön yan camlara uygulanamaz diye anladım, ön cam zaten yasak. 

madde 10

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

film zaten serbestti, sınırları belliydi, bu sınırın yorumunu polise bırakmaları sorundu oda kısmen bitti, şuan bu kanunla iş hala çözülmeyecek, 3 numara ve daha koyular hala yasak, serbest olan 1 ve emin olmamakla beraber 2 numaralar galiba, yasak olan koyu filmlerin satışı yasaklansa olay bitecek, tek tip film satsınlar mesela...

ön cam ise yasak evet, her şartta...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

yasak olan bumu yani :)

yassak hemşehrim yasssaaaak :) ön cam yasak...

gece zaten kaza yaparsın bununla, takmak akıl işi değil bence, xenon taktık önümüzü görelim diye, bu filmi takınca ne anladık bu işten...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

yağmurlu havada görüş %50 nin altında oluyor araç satıldı zaten alan arkadaşında ilk işi ön cam filmini söktürmek olacaktı inş öyle yapmıştır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Son günlerde duyduğum en güzel haber umarım uygulamdada iyi bir standartta otuttururlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Güzel Haber  :) yapılacaklar listesine ekliyorum :bravo:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

5 yıl kadar önce 3M'den argıdaşlar sanayi bakanlığı ile bir çalışma yapıyoruz demişlerdi, sonucu bu olsa gerek, bu durumda 3M ile beraber Llumar, Ziebart gibi firmalar akredite olarak uygulama yapacaklar gibi görülor, 50 TL'ye komple cam filmi dönemi bitiyor bu durumda.

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mesut Nalbant
(düzenlendi)

1.10 ve 1.11 e göre ön yan camlar %70 ışık geçirgen, arka camlar %20 ışık geçirgen olacakmış. Yani arkalar daha koyu olabilir. Ama ilaveten aracın sağ ve solunda arka görüş sistemi olacak diyor. Arka görüş sistemi dediğinden ne anlarız? :)

tarihinde Mesut Nalbant tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Şimdi benim anlamadığım, önceden yaptırdığımız filmler için yaptırdığımız yerden onay belgesi mi almamız lazım? Onaylı belge göstermezsek filmlere ceza mı yazarlar? Benim arabanın arka ve arka yan camları orjinal karartılmış, önlere de aynı tonda film uygulaması yapıldı. Ne yapmamız lazım?

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Şimdi benim anlamadığım, önceden yaptırdığımız filmler için yaptırdığımız yerden onay belgesi mi almamız lazım? Onaylı belge göstermezsek filmlere ceza mı yazarlar? Benim arabanın arka ve arka yan camları orjinal karartılmış, önlere de aynı tonda film uygulaması yapıldı. Ne yapmamız lazım?

Cenk Bey fabrikasyon karartmalara hiçbirşey olmayacak, onlar şu anda da zaten serbestti bildiğiniz gibi. Ama eskiye yönelik cam filmli araçlar için nasıl bir uygulama yapılacak ben de merak içerisindeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya
(düzenlendi)

Haber bana hiçbir şey ifade etmedi desem? Böyle düşünen tek ben miyim? Sanki yasak olan birşey yasallaşmış gibi (kağıt üstünde evet) ama aslolan gayrimeşruyu meşrulaştırdık o kadar. Cam filmi mi yoktu arabalarda bu zamana kadar? Uyuyor muyduk kurala? Kaçımız ceza yedik?

APP Plaka yasak, APP siz mi geziyoruz, kaçımız dinliyoruz yasakları? O yüzden haberin bendeki etkisi sıfır. Hatta aracında eskiden cam filmli olanlara üzüldüm bile, dua edelim; bu standartlara uymuyor veya raporu yok diyip insanlara o cam filmlerini söktürüp tekrardan yaptırmasınlar.

tarihinde Ozlem Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Oral

Haber bana hiçbir şey ifade etmedi desem? Böyle düşünen tek ben miyim? Sanki yasak olan birşey yasallaşmış gibi (kağıt üstünde evet) ama aslolan gayrimeşruyu meşrulaştırdık o kadar. Cam filmi mi yoktu arabalarda bu zamana kadar? Uyuyor muyduk kurala? Kaçımız ceza yedik?

APP Plaka yasak, APP siz mi geziyoruz, kaçımız dinliyoruz yasakları? O yüzden haberin bendeki etkisi sıfır. Hatta aracında eskiden cam filmli olanlara üzüldüm bile, dua edelim; bu standartlara uymuyor veya raporu yok diyip insanlara o cam filmlerini söktürüp tekrardan yaptırmasınlar.

en azından bir standardının olması iyi değil mi? oto yıkamacılarda 50 tl ye yapılan poşet kıvamındaki görüşü engelleyen filmleri kullanmasınlar. darısı app nin başına
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

en azından bir standardının olması iyi değil mi? oto yıkamacılarda 50 tl ye yapılan poşet kıvamındaki görüşü engelleyen filmleri kullanmasınlar. darısı app nin başına

Sedat Bey kesinlikle standart olması bakımından iyi, ama eskiden araçlarında olanlar mağdur olmaz inşallah. Oto yıkamacılarda 50TL ye poşet kıvamında görüşü engelleyen film ise tamamen kişinin kendi seçimidir, zorla yapmıyorlar.

APP konusuna da katılıyorum +1, plaka karakterim kıl gibi ve ölü duruyor rakamlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

yasak değildi, belli şartları aşmadığı sürece...şuan belirtilen %70 gibi şartlar regülasyon şartları vs. diye zaten vardı, sorun bunun olup olmadığının bir işaret yada belge yerine, yorum yaparak kendi kafasına göre karar vermesi beklenen Polise bırakılmasıydı, kısaca herşey aynı, değişen Polise bırakılan yorumdu, yazdığı cezayı, bu yorumu mahkemeye verip bilirkişi raporu ile mahkemede kazanarak iptal ettirirsiniz zaten, bundan kurtulduk, artık Polis film çok koyu vs. diyemez, onaya bakar olay biter :)

şimdi sorun bizim şartları karşılayan ama belge yada üzerinde onay olmayan filmleri nasıl onaylı hale getireceğimizde, eskiden mehkemede kurtarırdık, şimdi o yol kapandı, işaret yada belge alamaz isek o filmi bize söktürür cezayıda basar polis  :D  eskisinden beter olduk valla, esas şimdi bize yasak   :D  filmleri söküp onaylı vs. artık neyse ya ondan yeniden yaptıracağız, yada belge alıp kurtaracağız, yada olan filme işareti...   :rolleyes:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

yasak değildi, belli şartları aşmadığı sürece...şuan belirtilen %70 gibi şartlar regülasyon şartları vs. diye zaten vardı, sorun bunun olup olmadığının bir işaret yada belge yerine, yorum yaparak kendi kafasına göre karar vermesi beklenen Polise bırakılmasıydı, kısaca herşey aynı, değişen Polise bırakılan yorumdu, yazdığı cezayı, bu yorumu mahkemeye verip bilirkişi raporu ile mahkemede kazanarak iptal ettirirsiniz zaten, bundan kurtulduk, artık Polis film çok koyu vs. diyemez, onaya bakar olay biter :)

şimdi sorun bizim şartları karşılayan ama belge yada üzerinde onay olmayan filmleri nasıl onaylı hale getireceğimizde, eskiden mehkemede kurtarırdık, şimdi o yol kapandı, işaret yada belge alamaz isek o filmi bize söktürür cezayıda basar polis :D eskisinden beter olduk valla, esas şimdi bize yasak :D filmleri söküp onaylı vs. artık neyse ya ondan yeniden yaptıracağız, yada belge alıp kurtaracağız, yada olan filme işareti... :rolleyes:

[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] Cok guldum Ali Bey, demistim ben halihazirda cam filmi olanlara yazik diye :) Sokun bakalim hepsini [emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bende ön camda var. Sadece 150 tl ön cam filmini yaptık. Kimse anlamıyor film olduğunu. Görüşü kesinlikle engellemiyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] Cok guldum Ali Bey, demistim ben halihazirda cam filmi olanlara yazik diye :) Sokun bakalim hepsini [emoji23]

buluruz bir yönteeem  ;)

Bende ön camda var. Sadece 150 tl ön cam filmini yaptık. Kimse anlamıyor film olduğunu. Görüşü kesinlikle engellemiyor.

anlaşılmıyorsa sıkıntı yok, asıl önemli olan gece yolculuğu, en ufak sıkıntı varsa bence kullanma....

Yorum bağlantısı
Misafir

buluruz bir yönteeem ;)

anlaşılmıyorsa sıkıntı yok, asıl önemli olan gece yolculuğu, en ufak sıkıntı varsa bence kullanma....

Ali hocam sözünü dinledim. İos tan Android e geçtim. Yetmedi htc m9 plus aldım. [emoji4] Ama sende bana güven.[emoji6] İnan hiç bir fark yok. İstersen marka numara yollarım yarın.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...