İçeriğe Yönlendir

1.3 Cdti Devir Dalgalanmasi

Murat Altay1

Recommended Posts

Murat Altay1

Merhaba bir arkadasimin araci 24 saat kapi onunde yattiktan sonra ilk calistirmada arac 15 20 saniye rolanti 0.8 0.9 arasinda 15 20 saniye dalganiyor bu dalgalanma 15 20 saniye oluyor ve daha sonra stabil hale geliyor rolant 0.9 da sabitleniyor

Motorcu ustasina sormus havalar soguk boyle yapmasi normal demis araci dizel

Sizce bu durum normalmi ? Benim araxta crsi ama boyle bir sorunum yok

Fikirlerinizi ogrenebilirmiyim

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Soğuk havalarda ilk çalıştırmada yüksek devirde çalışması lazım ısındıkça normal seviye olan 0,9 sabit olarak kalması gerekir normali budur. 

Araç kaç km de son bakımda mazot filtresi değişmişim yapılmışmı?

Yorum bağlantısı
Murat Altay1

Soğuk havalarda ilk çalıştırmada yüksek devirde çalışması lazım ısındıkça normal seviye olan 0,9 sabit olarak kalması gerekir normali budur.

Araç kaç km de son bakımda mazot filtresi değişmişim yapılmışmı?

Yapilmis diye biliyorum

Yalniz aracta 15 20 saniye devir dalgalanmasindan sonra stabil 0.9 da duruyor

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Bakım parçaları orijinal ile mi değişmiş özellikle mazot filtresi ve km bilgisi bunları iyi öğrenmekte fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu cdti servis bakım larında periyodik olarak kurum temizliği yapılmış mı

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Çok dik bir yokuştan yavaşca inerken, eğer boşta ise sönüyor mu araba ?

Oda EGR ve mazot filtresinden oluyor.

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Benim araçta son zamanlarda biraz geç ve sarsıntılı çalışmaya başladı. Her çalışmada değil ama bazen yağ lambası çalıştıktan birkaç saniye sonra söner oldu. Aracım 2010 model 1,3 cdti Corsa 66000 kmde. 2015 Mayıs ayında 52000 kmde iken mazot filtresi dahil tüm filtreler ve yağ değişimi yapılmıştı. 2016 Mayısta 57000 kmde iken yağ, yağ filtresi, hava filtresi ve polen filtresi değişimi yapıldı. Ben aracı 58000 kmde iken iş arkadaşımdan aldım. Aldıktan sonra herhangi bir bakım yaptırmadım. 2-3 kez uzun yola çıktım, herhangi bir sorunu yoktu. Ta ki havalar soğuyana kadar. Sorun ne olabilir?   

Yorum bağlantısı
Murat Altay1

Benim araçta son zamanlarda biraz geç ve sarsıntılı çalışmaya başladı. Her çalışmada değil ama bazen yağ lambası çalıştıktan birkaç saniye sonra söner oldu. Aracım 2010 model 1,3 cdti Corsa 66000 kmde. 2015 Mayıs ayında 52000 kmde iken mazot filtresi dahil tüm filtreler ve yağ değişimi yapılmıştı. 2016 Mayısta 57000 kmde iken yağ, yağ filtresi, hava filtresi ve polen filtresi değişimi yapıldı. Ben aracı 58000 kmde iken iş arkadaşımdan aldım. Aldıktan sonra herhangi bir bakım yaptırmadım. 2-3 kez uzun yola çıktım, herhangi bir sorunu yoktu. Ta ki havalar soğuyana kadar. Sorun ne olabilir?

Az once usta ile gorustuk

1 yakiti degistir

2 mazot filtresini degistir

3 en son ohtimal enjektor dedi

Havalar soguk ondanda yapar dedi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Altay1

Bunu yapmayan cdti'a nerdeyse hiç denk gelmedim. Sonraki boyutu daha şiddetli dalgalanmalar ve peşinden stop etme. Egr temizliğiyle çözülmemişti benimki.

Umarim dediginiz gibi cikmaz
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...