İçeriğe Yönlendir

Focus 3 Ile 235 45/18 Lastik Kullanabilir miyim.

Fatih Söğütçü

Recommended Posts

Fatih Söğütçü

iyi akşamlar arkadaşlar.

biraz forumu karıştırdım ama cevap bulamadım aklıma takılanlar şunlar.

focus 3 hb TDCİ 115  ps sahibiyim aracın jantlarını değiştirmek istiyorum

1-)235 45 18 lastik alırsam 45 yanaktan dolayı sürtermi,

2-) araçta yay kullanmayı düşünmüyorum görsellik dışında yay kullanmamı gerektiren bir sebep var mı,

3-)şu an için 3 kişilik bir aileyim ancak bazen memlekete giderken 5-6-7 kişi bindiğimiz oluyor sorun olurmu sürtme açısından

Genel olarak aracımı dikkatli kullanan birisiyimdir.Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Alperen Artam

45 yanak eziyettir hiç düşünmeyin abi renault kadjar 19 lük 225/45/19 bindim defalarca çukurlarda ağlıyor lastiği kesecek diye korkuyorum 

Yorum bağlantısı
Fatih Söğütçü

Mondeo ebadını neden focusa takacaksınız

ikinci el almayı düşünüyorum piyasadaki orj. 18 inç ford jantlarının birçoğu mondeo jantı ve lastikleri 45 yanak haliyle.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fazla iri olacak her yönden dezavantaj yaşarsınız. Tüketim de performansta konfor da

Yorum bağlantısı
Fatih Söğütçü

45 yanak eziyettir hiç düşünmeyin abi renault kadjar 19 lük 225/45/19 bindim defalarca çukurlarda ağlıyor lastiği kesecek diye korkuyorum 

kafam çok karışık bi diyorum  18 tak arabaya karşısına geçip çay iç sonra diyorum ne gerek var kafanı agrıtmaya 17 tak uzaktan uzaga bak ,sonra diyorum 16 ile 17 arasında çok fark yok ne gerek var.

Fazla iri olacak her yönden dezavantaj yaşarsınız. Tüketim de performansta konfor da

yarın st spoyler ,arka ek ve orj. marşpiyelleri takacağız jant şart oldu.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Benim önler 225-40-18 arkalar 225-45-18 Farkı görmen açısından. 235 fazla geniş olur bence ;)
pXqrym.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Söğütçü

Benim önler 225-40-18 arkalar 225-45-18 Farkı görmen açısından. 235 fazla geniş olur bence ;)

pXqrym.jpg

rakamsal olarak pek fazla bişey ifade etmesede yanak olarak baya bi farklıymış.

Yorum bağlantısı
Serdar Çekiç

aracın performans ve ekonomi olarak uygun ebatları kapı içlerinde yazıyor sanırım. bence bu ebatların dışına çıkmak aracın aerodinamiğini bozacaktır.

Yorum bağlantısı
Eray Çıplak

Benim focus 2.5 da 225-40-18 var 5 lik tein spor yay var ama araç ağlıyo resmen her kasisi çapraz geçiyorum. Metal tuzaklarlar sınır yüksekliğine altının. Sürtüyorum metal tuzaklara. En kısa sürede 35 lik yay dönüş yapacağım yada orj. yayları takacağım. Ama orj. yaylarla hiç sürtme yaşamadım 5 kişi bindiğimde de fikir olsun aklınızda :) 

yaydan önce:

YqP52j.jpg

yaydan sonra:

8PnE0k.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...