İçeriğe Yönlendir

Fiesta için 4 Mevsim Lastik Önerileri

Mehmet Yeter
Çözüme git Tamer Topaç tarafından,

Recommended Posts

Mehmet Yeter

İyi akşamlar değerli forum üyeleri

Fiesta aracımda şu anda 16 lık jantlarım mevcut lastiklerim ise 205 50 16. Bir kış bir yaz lastiği imkanım yok yani bir taşla iki kuş vurabileceğim lastik öneri ve tecrübelerine ihtiyacım var.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Cross Climate TR yollarına göre değil.

bende geçen sene çok bakindim ama Cross Climate almadım.

good year iyidir bence... tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

İyi akşamlar değerli forum üyeleri

Fiesta aracımda şu anda 16 lık jantlarım mevcut lastiklerim ise 205 50 16. Bir kış bir yaz lastiği imkanım yok yani bir taşla iki kuş vurabileceğim lastik öneri ve tecrübelerine ihtiyacım var.

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Tamer Topaç

Nokian Waterproff veya Michelin Cross Climate seçenekler arasında. Diğer firmaların da dört mevsim lastikleri var.

Bu arada lastik ölçülerinizi gözden geçirebilir misiniz? Orjinal ölçülere göre %5' e yakın bir fark var.

Fiesta Lastik ölçüleri

175/65/14

185/60/14

195/50/15

195/45/16

205/40/17

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Kemal Kollu

Fiesta aracımin uzerinde 195 50 R15 ebatlarinda lastikleri mevcut,

aracımın stepnesinde ise 175 65 14 ölçülerinde yedek lastik olduğunu gördüm bu yedek lastiği ihtiyaç olduğunda kullanabilirmiyim

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yedek lastik acil durumlar için, 80km azami hız tavsiye ediliyor sizde çünkü diğerlerinden ince. 

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Metin Akbal

Önermem çünkü öyle bir lastik yok default_smile.png Yok derken kandırmaca olduğunu düşünüyorum ne yazlık ne kislik görevini yerine getirebilir. Yazın yazlık kışın kışlık. Tabi Ege Akdeniz sahil kesimi için kışlık gereksiz olabilir.

Yorum bağlantısı
Ozkan çoban
Ramazan Turan yazdı:

Hangi il için?

Hocam ankaradayım ancak sık sık veya her gün araç kullanmıyorum o yüzden düşündüm bulunduğum yere kar bile yağmıyor.

Metin Akbal yazdı:

Önermem çünkü öyle bir lastik yok default_smile.png Yok derken kandırmaca olduğunu düşünüyorum ne yazlık ne kislik görevini yerine getirebilir. Yazın yazlık kışın kışlık. Tabi Ege Akdeniz sahil kesimi için kışlık gereksiz olabilir.

Sık sık veya her gün araç kullanmadığım için dikkatimi çekti bulunduğum yere kar dahi yağmıyor 

Koray Demir yazdı:

Goodyear Vector 4 Seasons Gen3.

Aynı lastiğin G2 sini kullanmıştım ancak farklı bir lastiğe geçmeyi düşündüm bu arada G3 demi varmış hiç duymamıştım

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Nokian Weatherproof seçenekler arasına eklenebilir.

Ben hiç 4 mevsim kullanmadım bu arada. Yazın yaz, kışın kış lastiği kullanırım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...