İçeriğe Yönlendir

Focus II - TDCI Rölanti Dalgalanması

Cumhur Oguzhan

Recommended Posts

Cumhur Oguzhan

Focus tdci titanium 2009 araçta rölanti dalgalanması nelerden kaynaklanır. Dalgalanma 700-1200 devir arasında olmaktadır. Araç 158 bin km de.

Yorum bağlantısı
Cumhur Oguzhan

Yok hayır. Düzelme olmuyor. Ama sürekli yapmıyor. Bir kırmızı ışıkta olursa diğerinde olmuyor.

Yorum bağlantısı
Cumhur Oguzhan

Mazot filtresi 8 bin km önce değişti. Ama bu sorunu yaklaşım 6 bin km dir yapıyor. Bazen stop dahi ediyor. Devir dalgalanırken anlık yakıt tüketimide değişiklik gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Sırasıyla mazot filtresi mazot pompası ve enjektörlere iyi bir usta bakması gerekiyor.Pompa ve enjektör değerlerine bakılıp ona göre yol izlenebilir.

Yorum bağlantısı
Cumhur Oguzhan

Pompa ve enjektör değerleri araç pc ye bağlandığında alınabiliyor mu yoksa farklı bir uygulama mı olması gerekli. Birde bu değer ne olmalı? Sabit değer varsa kıyaslamak için .

Yorum bağlantısı
Erol Güven
(düzenlendi)

Elbette değerler vardır bunun için iyi bir hatta bir kaç enjektörciye bağlatınki aradaki farklar görünsün hepsi aynısını söylerse ona göre müdahale edilebilir.

Birde bu tür parçaların revizyonu ve tamiri oldukça yüksektir bilginiz olsun. 

İzmir'desiniz galiba usta eller ford özel servisi var http://www.ustaeller.net/iletisim.htmlbir oraya gösterin onlar ne gerekiyorsa yardım edeceklerdir.

tarihinde Erol Güven tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fatih Ozen

Hiç uğraşmayın hemen usta ellerden sabrı ustayı gorun.o zaten çözecektır sorunu

Yorum bağlantısı
U Ahmet Karaca

Selam

Aynı sorunu yaşadım ilerleyen zamanlarda araç hiç çalışmayacak yani marş almayacak sebebi kirli mazot sorunun çözümü ise kesinlikle şunu deneyin boştayken tam gaz yapıp kirli mazotu çiğ olarak atmasını sağlayın 3 5 kere devir saatini 4 5 lere kadar zorlayın bunu yapmadan düzelmiyor..

ben ankarada söylenilen tüm yerlere hep gösterdim 5 bilgisayara baglattım turbo enjektör yakıt deposu ve mazot filtresi değiştirdim fakat sorun devam ediyordu ve çözümü kirli mazotu yakması kısaca yorulmadan yukardakini dener misin?

mazot için izmiri bilmem ama ankarada opet shell harici mazot almıyorum petrol ofisi tp gibi yerlerden alınca 1.6 tdci saçmalıyor iyi günler.

Yorum bağlantısı
Mehmet TÖK
(düzenlendi)

Merhaba. 

Benim rölantiyle ilgili sorunum biraz farklı. Araç park halinde röantide 750 devirde sabit çalışırken hafif bir sarsıntıyla birlikte devir bir çizgi aşağı yani 500 devire düşüyor sonra tekrar normale dönüyor. Bu olay anlık yani yaklaşık yarım saniye sürüyor. Bazen uzun süre takip ediyorum yapmıyor. Bazen de 30 saniye arayla tekrarlıyor. Konu hakkında bilgisi olanlardan görüş bekliyorum. Herhangi bir bilgi sahibi olmadan ustaya gidip deneme-yanılma kurbanı olmak istemiyorum. Teşekkürler.

Aracım 2010 focus 1,6 TDCI 90 bg. collection

tarihinde Mehmet TÖK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet TÖK

ARAÇ 136,000 KM DE YAKLAŞIK 1500 - 2000 KM ÖNCE FARKINA VARDIM BU OLAYIN.

Yorum bağlantısı
Mehmet TÖK

Olabilir. Havaların durumuna hiç dikkat etmedim ama tahminimce ilk farkına vardığımda Ekim ayının sonlarıydı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ilk olarak istasyon değişin . biraz bekleyin doğru dürüst kış yakıtları gelsin istasyonlara. hala düzwelmedi ise o zaman masraf zamanı

Yorum bağlantısı
Mehmet TÖK

Arabam Opetten başka mazot görmedi. Ankara Konya yolu Balgat mevkiinde iyi olduğunu düşündüğüm bir istasyondan alırım sürekli. Bu gün depoyu dolduracaktım tavsiyeniz üzerine mazotu başka istasyondan alacağım. Sorun yakıttan kaynaklanmıyorsa sizce nerden ve neden olabilir.

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

benim de aynı araçtan var sizin şikayetiniz bende de vardı ama çok fazla değildi. benim araba soğuk havalarda ilk çalıştırmada egzosdan  beyaz duman ve pis koku oluyordu ısınınca düzeliyordu. enjektör bakımı yaptırdım bunun yanında motor kulağınıda değiştirdim. yakıtıda shell nitro motorin alıyorum şuan çok şükür şikayetlerim ortadan kalktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Mehmet bey cok nadıren bende de var ama çok rahatsız edıcı degıl.

900 devırdeyken 1 sn daha az bır sure 800 e dusup (bır kereliğine) tekrar duzelıyor.

Enjektor temızlıgınde dedıler onuda yaptırdım.

Sorun buyuk degıl kafa yormuyorum ama kafamada takılmıyor degıl.

Yorum bağlantısı
Mehmet TÖK

Sabah sıkıntı yok. Aksine yol yapıp durduktan sonra rolantideyken oluyor. Yakıtı her zaman opetten alırım.

Aynen dediginiz gibi. Peki enjektör temizliğinden sonra düzelme olmadı mı. Birde bu enjektör temizliğinin maliyeti hakkında bilginiz var mıdır. Ankarada yaptirabilecegimiz güvenilir bir yer var mı?

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Özkan Yenigün
On ‎14‎.‎12‎.‎2016 at 23:27, Mehmet TÖK yazdı:

Sabah sıkıntı yok. Aksine yol yapıp durduktan sonra rolantideyken oluyor. Yakıtı her zaman opetten alırım.

Aynen dediginiz gibi. Peki enjektör temizliğinden sonra düzelme olmadı mı. Birde bu enjektör temizliğinin maliyeti hakkında bilginiz var mıdır. Ankarada yaptirabilecegimiz güvenilir bir yer var mı?

Güncel tahmini fiyat nedir acaba? Araç gaza yüklenince ve rölantide bazen beyaz duman gözlemliyorum...(Turbo sorunu yaşandıktan sonra gözlemlendi bu durum...Turbo salyangoz açıldı içinde bir takım işlem yapıldı...) Acaba turbo kaynaklımı turboyu değiştirmek daha mı mantıklı cevaplarınızı bekliyorum...

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Hakkı Doğan

On 20.11.2016 at 16:02, Cumhur Oguzhan yazdı:

Focus tdci titanium 2009 araçta rölanti dalgalanması nelerden kaynaklanır. Dalgalanma 700-1200 devir arasında olmaktadır. Araç 158 bin km de.

herkese hayırlı sürüşler arkadaşlar benim aracımdaki sorun da Cumhur beyin sorunuyla aynı bende yakıt filtresini değiştirdim ama sorun hala devam ediyor dikkat ettim özellikle motor ısınınca yapıyor pompa üzerinde bulunan rail basınç sensörü diye bir sensör varmış bu sensörden şüphelenmeye başladım bu konu hakkında bir çözüm bulan var mı?

Yorum bağlantısı
Cemil Akyol

Aynı sorunu ben de yaşıyorum özellikle kızmızı ışıklarda durmaya yakın rolanti iyice düşüyor ardından birden topluyor. Bence yazılımsal bir konu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...