İçeriğe Yönlendir

Ka - Hız Sensörü Parça Kodu

Sani Gerşon

Recommended Posts

Gurur Aytekin

Merkezoto ile iletişime geçip 98 ka için hız sensörünün ürün kodunu sordum Sani beyin paylaştığı kodun aynısını verdiler. Fiyat olarak 250tl istediler. Kirazcıoğlundakiyle bire bir aynı koda sahip.Aynı ürün Kirazcıoğlunda 135tl. Teşekkürler Sani bey

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

kirazcıoğlu mareacılar arasında oldukça bilinen bi site.. Benim de bildiğim kadarıyla güvenilir.

Yorum bağlantısı
Şahin Kutun

94BB 9E731 DA

Şu an satılan link ise:

http://www.kirazcioglu.com/?Uid=16865

Site ve firma hakkında hiç bir bilgim yoktur.

sani bey sanırım ben hız sensörünün   (debriyaja basınca kendiliğinden gaz verme)     problemini çözdüm bende işe yaradı. eğer diğer arkadaşlarda da  işe yararsa bu konuyu uygun görürseniz sabitleyebiliriz.

araç yaş itibari ile kablonun yağı zamanla eksiliyor sanırım buda dönen telin aşınmasını sağlıyor. 

hız sensörünün üstündeki kilometre telinin içine yağ koyuyoruz 10 dakika kablo yukarda olacak şekilde tutulursa yağ gösterge paneline kadar akması lazım. gaz sesi falan tamamen kesildi. araba resmen kendine geldi  :biggrin:

MoXl99.jpg

X9yY2D.jpg

d8oq4n.jpg

Merkezoto ile iletişime geçip 98 ka için hız sensörünün ürün kodunu sordum Sani beyin paylaştığı kodun aynısını verdiler. Fiyat olarak 250tl istediler. Kirazcıoğlundakiyle bire bir aynı koda sahip.Aynı ürün Kirazcıoğlunda 135tl. Teşekkürler Sani bey

şayet yeni hız sensörü alıp takmadınız sa yukarda ki yöntemi deneyebilirmisiniz. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ozan Dural
On 25.11.2016 at 22:33, Şahin Kutun yazdı:

sani bey sanırım ben hız sensörünün   (debriyaja basınca kendiliğinden gaz verme)     problemini çözdüm bende işe yaradı. eğer diğer arkadaşlarda da  işe yararsa bu konuyu uygun görürseniz sabitleyebiliriz.

araç yaş itibari ile kablonun yağı zamanla eksiliyor sanırım buda dönen telin aşınmasını sağlıyor. 

hız sensörünün üstündeki kilometre telinin içine yağ koyuyoruz 10 dakika kablo yukarda olacak şekilde tutulursa yağ gösterge paneline kadar akması lazım. gaz sesi falan tamamen kesildi. araba resmen kendine geldi  :biggrin:

şayet yeni hız sensörü alıp takmadınız sa yukarda ki yöntemi deneyebilirmisiniz. 

beyler bu işe ben soyundum, bendeki sorun boşta giderken stop etme sorunu. söylediğiniz üzere denemek istiyorum yağlama meselesini. ne tür bir yağ kullanmam gerektiği ile ilgili bilgi alabilir miyim ? 

Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
1 saat önce, Ozan Dural yazdı:

beyler bu işe ben soyundum, bendeki sorun boşta giderken stop etme sorunu. söylediğiniz üzere denemek istiyorum yağlama meselesini. ne tür bir yağ kullanmam gerektiği ile ilgili bilgi alabilir miyim ? 

normal motor yağı veya bisiklet zincir yağı  olabilir.  siz dökünce olmaz. herhangi bi tamirciye götürün kabloyu resimde görüldüğü gibi tutun onlarda özel ucunda serum hortumuna benzer küçük yağ pompası var onunla olur. 5 tl ye halleder

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Ozan Dural
On 17.01.2017 at 21:49, Şahin Kutun yazdı:

normal motor yağı veya bisiklet zincir yağı  olabilir.  siz dökünce olmaz. herhangi bi tamirciye götürün kabloyu resimde görüldüğü gibi tutun onlarda özel ucunda serum hortumuna benzer küçük yağ pompası var onunla olur. 5 tl ye halleder

şahin abi selamlar,, geçtiğimiz 2 hafta içerisinde konuyla alakalı gelişme sağladık. Mesele şu, sensörü kendim evin önünde söktüğüm için, ve elimde yağ mevcut olmadığı için yağlama yapamadım, lakin hız sensörünün kablolarını vs. önce balata spreyi sonrada wd40 ile temizledim, sardım. yine telin içine de yağlı olduğunu bildiğim wd40 ı uyguladım. yağ olmayınca, belki bu işe yarar diye düşünerek. hız sensörü problemi tamamen ortadan kalktı ancak ibrenin titremesi sorununu çözemedik, zira yağlamayla düzelesi vardıysa da yağlanmamış oldu aslında. bende sıkıntı sadece ibrede kaldığı için önemsemedim,, öyle kullanıyorum şuan için. ileriki dönemde tekrar sökme durumunda kalısam o zamn yağlamadan kapatmam. bilgi vereym dedm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
5 saat önce, Ozan Dural yazdı:

şahin abi selamlar,, geçtiğimiz 2 hafta içerisinde konuyla alakalı gelişme sağladık. Mesele şu, sensörü kendim evin önünde söktüğüm için, ve elimde yağ mevcut olmadığı için yağlama yapamadım, lakin hız sensörünün kablolarını vs. önce balata spreyi sonrada wd40 ile temizledim, sardım. yine telin içine de yağlı olduğunu bildiğim wd40 ı uyguladım. yağ olmayınca, belki bu işe yarar diye düşünerek. hız sensörü problemi tamamen ortadan kalktı ancak ibrenin titremesi sorununu çözemedik, zira yağlamayla düzelesi vardıysa da yağlanmamış oldu aslında. bende sıkıntı sadece ibrede kaldığı için önemsemedim,, öyle kullanıyorum şuan için. ileriki dönemde tekrar sökme durumunda kalısam o zamn yağlamadan kapatmam. bilgi vereym dedm.

titreme olayı motor soğukken yada hızlı giderken oluyorsa fazla önemli değil

Yorum bağlantısı
Ozan Dural
5 saat önce, Şahin Kutun yazdı:

titreme olayı motor soğukken yada hızlı giderken oluyorsa fazla önemli değil

Hizli giderken oluyor. Aslinda yuksek devir cevrirken oluyor desek daha olucak sanki.  Yuksek vites dusuk devirde giderken o kadar cok olmuyor

Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
8 saat önce, Ozan Dural yazdı:

Hizli giderken oluyor. Aslinda yuksek devir cevrirken oluyor desek daha olucak sanki.  Yuksek vites dusuk devirde giderken o kadar cok olmuyor

o nun araca bi zararı olmaz yalnız belki rahatsızlık edici bi görüntü olabilir :) bu durumda kilometre teli değişebilir zaten fazla bi ücret tutmuyor 30 - 40 tl gibi bişey

Yorum bağlantısı
Ozan Dural
Bir saat önce, Şahin Kutun yazdı:

o nun araca bi zararı olmaz yalnız belki rahatsızlık edici bi görüntü olabilir :) bu durumda kilometre teli değişebilir zaten fazla bi ücret tutmuyor 30 - 40 tl gibi bişey

birsüre idare etsin abi o zaman o.. acelesi yok :)  daha alt takım bekliyor sırada, lpgde takılıcak.. acele yok:)

Yorum bağlantısı
Şahin Kutun

kolay gelsin :) yavaş olsun temiz olsun.      

lpg'yi takacak usta  iyi araştırılmalı malum önemli bi parça.   

Yorum bağlantısı
Ozan Dural
13 dakika önce, Şahin Kutun yazdı:

kolay gelsin :) yavaş olsun temiz olsun.      

lpg'yi takacak usta  iyi araştırılmalı malum önemli bi parça.   

çok çok önemli hemde abi. araştırma sürecindeyim.. umarım talihsizlik yaşamam. bursaya gidicem gerekirsse.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Kamil Dağtekin

merhaba arkadaşlar;

aranızda yeniyim ve ka sever bi arkadaşınızım,6 yıldır 98 model klimasız ka araç sahıbıyım,bırsey sormak ıstıyorum,

sani beyin paylaştığı linkteki kırazcıoglu urununu alıp deneyen varmı aramızda?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ergin Özgür
On 25.11.2016 at 22:33, Şahin Kutun yazdı:

MoXl99.jpg

X9yY2D.jpg

d8oq4n.jpg

@Sani Gerşon Bey, buradaki durum 2000 model Ka için de geçerli midir, ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
12 dakika önce, Ergin Özgür yazdı:

@Sani Gerşon Bey, buradaki durum 2000 model Ka için de geçerli midir, ne dersiniz?

Hız sensörü tüm ka'lar için geçerlidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergin Özgür
1 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Hız sensörü tüm ka'lar için geçerlidir.

Tamamdır, ben de burada yapılanları denesem iyi olacak. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bi dakika, bi hata var. Buradaki kablo hız sensörü değil, KM teli. KM teli'nin stop etmelerle alakası yok. Sizde bu durum var ise, farklı yerlerde sorunu arayın mutlaka.

Yorum bağlantısı
Ergin Özgür
27 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Bi dakika, bi hata var. Buradaki kablo hız sensörü değil, KM teli. KM teli'nin stop etmelerle alakası yok. Sizde bu durum var ise, farklı yerlerde sorunu arayın mutlaka.

bendeki asıl sorun devrin kendi kendine yükselip yükselip azalması, burada arkadaşın da dediği gibi debriyaja bastığımda gaz verir gibi devir yükseliyor. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
17 dakika önce, Ergin Özgür yazdı:

bendeki asıl sorun devrin kendi kendine yükselip yükselip azalması, burada arkadaşın da dediği gibi debriyaja bastığımda gaz verir gibi devir yükseliyor. 

Siz hız sensörüne, rölanti valfine, MAF temizliğine falan yönelin önce. Km teline gelene kadar kontrol noktası çok.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yoksa, temizleyecek bir şey de yok :)

Subap ayarını da atlamayalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
  • 3 yıl sonra...
Celal YÜCEL

Bu sensör çoğu KA modelinde kopuk halde takılı bile değildir. Takılmadığı durumlarda rölantinizi bozduğu gibi yakıt tüketimini de arttıracak bir sensör. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...