İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Focus

Serhan Gürbüzol

Recommended Posts

Evren Erakçora

Klimayla falan ancak 100km gider, bana göre az, tek dolumda Edremit'e zor giderim bunla. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Klimayla falan ancak 100km gider, bana göre az, tek dolumda Edremit'e zor giderim bunla. 

edremite bu arabayla değil büyük diğer arabayla gidecen.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

abd= 60=206 bin= ben demiştim :)

not: bunu şuan bu fiyata satsalar, benimde gücüm olsa zaten bu yarı tırt aracı almam, alacağım araç Ford Edge olurdu, 98000 dolar, bizdeki fiyatı, bunun tepesindende atlar :)

tam elektrikli, alınabilir seviye= biz öldük, çocuklar anca adam oldular yada emekli oldular, artık arabada zevk vermedi   :D

= Dieseeel forever  :D  şimdi yaptııın yaptın, ben motor alıp bakacağım keyfime, bu işler bizi gömer vallahi... :)

Bizim neslin babaları gaz lambasından dokunmatik telefona geçti. Bakarsın bize de nasip olur 1000 km menzili alınabilir elektrikli araba  :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Pilli araba değişikliktir güzel fikir de.. Çevreye de yazık yahu... 800kg olursa o zaman tamam...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bugün 25 km işe gittim, 25 km başka bir yere gittim, 25 eve geldim. 75 km. şu an evdeyim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bugün 630 km. eve gittim, 14 km de dolaştık, 14 km de eve geldim. 644 km. şuan evdeyim. 

NOT: yemişim elektriği-hibriti, dizel olmasa duman olduk dumaaan ...

NOT: birde bunun dönüşü var= 1300 km. ho hooytt :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

yıllar önce solar halinden haberdar olmuştum.

Merak etme, dert etme, yıllaaaar sonrada alamayacağımız için sıkıntı olmayacak, 200 bin lira bu yarım arabalara para veririm diyorsan o  başka tabii, dediğim gibi, bunlar gelişme değil, sadece yavaş yavaş geçiş, çoktaaan harbi elektrikli çok uzun menzilli kısa sürede şarj olan arabada hazır,  panelde pilde.... ömrümüz görmeye yetecekmi bütün mesele bu ve birde bizim ülke o zaman kalacakmı buda 2...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bugün 630 km. eve gittim, 14 km de dolaştık, 14 km de eve geldim. 644 km. şuan evdeyim. 

NOT: yemişim elektriği-hibriti, dizel olmasa duman olduk dumaaan ...

NOT: birde bunun dönüşü var= 1300 km. ho hooytt :)

demek ki sen elektrikli kullanmayacaksın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

demek ki sen elektrikli kullanmayacaksın.

Tesla gibi araba olacak ama aması var, aracın tavanında adam gibi verimli şuan piyasaya sürülmeyen solar panellerden olacak ki gündüz güneş olduğu sürece neredeyse hiç pil harcamadan güneş batana dek kesintisiz, gece olduktan sonrada en az 400 km. pil ile yol yapabilecek ve 1 saatte 220 volt düşük şebeke ceryanı ile dolacak araba olana dek hayır  :D

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Merak etme, dert etme, yıllaaaar sonrada alamayacağımız için sıkıntı olmayacak, 200 bin lira bu yarım arabalara para veririm diyorsan o  başka tabii, dediğim gibi, bunlar gelişme değil, sadece yavaş yavaş geçiş, çoktaaan harbi elektrikli çok uzun menzilli kısa sürede şarj olan arabada hazır,  panelde pilde.... ömrümüz görmeye yetecekmi bütün mesele bu ve birde bizim ülke o zaman kalacakmı buda 2...

abi o kadar ümitsiz olacağımı zannetmiyorum.

bir düşünsene 25 sene önce arabalarda teyp bile yoktu, sonradan alınıp takılıyordu bilirsin. şimdiki geldiğimiz durumu da biliyorsun. bence çok ta uzakta değiliz.

Tesla gibi araba olacak ama aması var, aracın tavanında adam gibi verimli şuan piyasaya sürülmeyen solar panellerden olacak ki gündüz güneş olduğu sürece neredeyse hiç pil harcamadan güneş batana dek kesintisiz, gece olduktan sonrada en az 400 km. pil ile yol yapabilecek ve 1 saatte 220 volt düşük şebeke ceryanı ile dolacak araba olana dek hayır  :D

desene o zaman arabaları satmaya çalışırken kimse kapalı garajda muhafaza edilmiştir diyemeyecek.  :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hocam bana güven. 

Yüzde yüz verimli panel koysan ekvatorda metrekareye düşen enerji 1.2Kw dır.  Kuş kadr enerjidir o arabayı yürütmek için. Havalandırma felan çalıştırabilirsin ama klima vs.

bir aracın  motorundaki enerjinin enerji büyüklüğünü, aküdeki enerji büyüklüğünü tam tahayyül etmekte zorlanıyor çoğu arkadaş (siz dahil). Gerekli enerji epeyce büyüktür. Güneş paneli 30 metrekare felan koyman gerekir ufak bir araç için. (yüksek verimde de olsa)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hocam bana güven. 

Yüzde yüz verimli panel koysan ekvatorda metrekareye düşen enerji 1.2Kw dır.  Kuş kadr enerjidir o arabayı yürütmek için. Havalandırma felan çalıştırabilirsin ama klima vs.

İnandım tamam, uzman sensin  :good1:  keşke olsa diyim o zaman  :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben yapana kadar atı alan prize koşacak

Less mangal, more research :)

gençler  yarın ya da pazar sürpriz bir internet sitesi açıyorum.  ötv kdv mtv hesaplayacak bundan böyle. 

Hocam site yayına başladı mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Hocam bana güven. 

bir aracın  motorundaki enerjinin enerji büyüklüğünü, aküdeki enerji büyüklüğünü tam tahayyül etmekte zorlanıyor çoğu arkadaş (siz dahil). Gerekli enerji epeyce büyüktür. Güneş paneli 30 metrekare felan koyman gerekir ufak bir araç için. (yüksek verimde de olsa)

benim de kafada oluştu şimdi mehmet hocam. ilk bilgisayarların oda kadar büyük olması gibi bir şey sanırım.

ayrıca site için logoyu paintte şöyle yaptım olmuş mu?  :rolleyes:

77k88l.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

otovero olmuş.

ilk bilgisayarlarının büyük olması gibi değil. Bir tas çorba ile 12 nüfuslu aileye bu size yeter iyi çiğneyin demek.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

otovero olmuş.

ilk bilgisayarlarının büyük olması gibi değil. Bir tas çorba ile 12 nüfuslu aileye bu size yeter iyi çiğneyin demek.

G'nin çemberini büyütüp teker yaptım, İ'yi de yan yatırıp egzoz yaptım.

eskiden oda kadar bilgisayar anca basit işlemleri yapıyordu, arabanın gitmesini sağlayacak güneşten alınan enerji için de stadyum büyüklüğünde panelleri römorkla arabanın arkasında taşımak gerekecek demek ki demek istedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

anladım ama bilgisayar küçüldü. panelde bu geçerli değil.

çorba gibi. hep aynı tas.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...