İçeriğe Yönlendir

2004 C Max Alarm Problemi

Mustafa SARITAŞ

Recommended Posts

Mustafa SARITAŞ

Aracımı kilitleyip ayrılıyorum bazen kendiliğinden alarm devreye giriyor.Ne yapmalıyım biken varmı?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Akyol

Takip, yazin benim aractada oluyor bazen. Alarm orjinal diitt diitt diye korna caliyor

Yorum bağlantısı
Hüseyin Akyol

İçerde hareket eden bisey varsa ondan olabilir.

Aynada asılı aksesuar, ogs gibi tüm herşeyi söktüm ama yine de önüne geçemedim. Örnekle aracı sadece hafta sonu kullanırım. Pazartesi  - Salı günü çalmayan alarm Çarşamba günü çalıyor. Kumanda ile kapıları açıp kapattıktan sonra bir daha çalmıyor. Bazende her gün çaldığı oluyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Akyol

Kapı swiçleri kontrol edilmeli

Cem ustam bir kontrol yöntemi var mı? Nasıl kontrol edilir veya edilmeli. Benim sorunum havalar serinlediğinde hiç bir sıkıntım olmaması. Sadece sıcak havada alarm çalıyor

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mehmet Ozyurek
On 26.11.2016 at 11:20, Hüseyin Akyol yazdı:

Cem ustam bir kontrol yöntemi var mı? Nasıl kontrol edilir veya edilmeli. Benim sorunum havalar serinlediğinde hiç bir sıkıntım olmaması. Sadece sıcak havada alarm çalıyor

Var... 

Kapı kolunu kapı açacak gibi çekin ve bırakmayın.. Kapı açılsın.. Sonra bu halde iken hızlıca kapıyı 5-10 kez kapatıp açın.. Kolu bırakmayın.. Kapı kilit müşürleri sağlamsa bir müddet sonra bir bip sesi duyacaksınız.. Bip sesinden sonra hep kapayıp açmada bu bip sesini yapacak.. 

Aynı işlemi tüm kapılarda yapın.

Ses duyamadığınız kapının müşürü bozuk demektir..

İşlem bitince 1-2 dakika bekleyin.. Kontrol sistemi kendiliğinden devreden çıkacak...  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...