İçeriğe Yönlendir

Samsung Lcd Tv Görüntü Gelmiyor

Yılmaz Ertek

Recommended Posts

Yılmaz Ertek

Merhaba,

televizyonum 6-7 yıllık. son 1 haftadır ekrana görüntü gelmesi 30-45 dk sürüyordu.

bugün hiç gelmedi :(

internette aşağıdaki linki buldum, nokta atış sorun ve çözümünü yazmış.

Link

ben de nasıl olsa garantisi bitti diye açtım tv'yi.

fotoyu cepten ekleyeceğim, linkte yazıldığı gibi 3 kapasitör sızdırmış gibi.

linkte çözümü de yazılı ama elimde ne alet var ne de anlıyorum.

yorum ve yardımınızı rica ediyorum.

teşekkürler

e114d6af0810b813375220a6075f3777.jpg

8639283e19ecc5505c21ae9e718fb5e5.jpg
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Bi elektronik tamircisi tamir eder

kardeşimin bi arkadaşı var, yarın getir hallederiz dedi.

ona götüreceğim yarın.

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

10 dakikalık işi var. Yanlız kondansatör değişimi yapılırken 105 dereceye dayanan takılsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

10 dakikalık işi var. Yanlız kondansatör değişimi yapılırken 105 dereceye dayanan takılsın

söylerim, teşekkürler.

sadece sızdırma yapanları mı değiştirteyim, hepsini mi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

elektronk tamircisiyim diyen kasap olmasın ama ha.

bord kolay ise hepsini değişebilir. zor ise risk almaya değmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hepsi değişmeli. Diğerleri de değişecek, soğutucu üzerindeki diodlar ölçülsün. Olası sızıntı varsa onlarda değişmeli. Duruma göre yardımcı olurum bende

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Hepsi değişmeli. Diğerleri de değişecek, soğutucu üzerindeki diodlar ölçülsün. Olası sızıntı varsa onlarda değişmeli. Duruma göre yardımcı olurum bende

işlem tamam, hepsi değişti.

tv çalışıyor.

teşekkürler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İşte sevdiğim bir konu. Final oldu ve bilgisi verildi. Böylelikle referans oluyor bu konular.

Teşekkür ederim Yılmaz

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

İşte sevdiğim bir konu. Final oldu ve bilgisi verildi. Böylelikle referans oluyor bu konular.

Teşekkür ederim Yılmaz

asıl ben teşekkür ederim,

konu araba olsun olmasın, ne zaman bir sorunumu yazsam hiç cevapsız kalmadı.

Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Madem tv konusu açıldı. Bende bizim tvde yaşadığım sorunu yazayım. Samsung 3d tv garantisi bittikten bir zaman sonra uydu kablosu takılı halde hiç bir kanalı bulmuyor. Harici uydu cihazını hdmi üzerinden taktığımda kanallar var. Tv kartında nasıl bir sorun olmuş olabilir?

Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Servet abi bunun ucuz yollu tamiri mümkün müdür? Kime sorduysam anakartı değişicez dedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Hocam sadece haberlere ve arada milli maçlara falan bakıyorum. Yoğun izlemiyorum. Bunun için appletv yada roku almaya bence gerek yok. Uydu cihazının sorunu ise tvdeki orjinal receiver kadar ses vermiyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servet abi bunun ucuz yollu tamiri mümkün müdür? Kime sorduysam anakartı değişicez dedi.

Ana karta entegre ise evet değişim gerekir ancak, günümüzde şu kartı değiştirmeyio bakayım neresinde ne var ölçüp biçeyim diyen servis yok
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Birinci
(düzenlendi)

Ana karta entegre ise evet değişim gerekir ancak, günümüzde şu kartı değiştirmeyio bakayım neresinde ne var ölçüp biçeyim diyen servis yok

Benimde derdim bu. Eskiden tv tamircileri kondansatörleri tespit eder. Patlayanı değiştirirdi. Aynı şekilde transistörleri yollarını izleyerek bulur değiştirirdi. Asıl ustalar o zamandı. Şimdikiler direkt kartı değiş. Bunu az teknik eğitim alan herkes yapabilir. tarihinde Murat Birinci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

El işçiliği hakkı verilmediği için oldu temelde. Bozuk cihaz onarımı sonrası, bi sigorta değiştin aaabi bu para çok diyenler sebeptir.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Yerli malı olsaydı cüzi miktarda ücret ile kart değişirdi ama gavur malı olunca parası ile bile tamir/değişim çok zor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

televizyon izlemeyin. bir tane appletv ya da roku alın.

Araba bozulunca veya ağır bakımı gelince sürmeyip bisikletle mi devam ediyorsunuz?
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

biz vestel alın derken aşağılıyor tüm forum..

Onunda parçaları yurt dışı. Montaj var
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...